kathla kathla komentáře u knih

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Příjemná kniha, která má zajímavou pointu - taková maličkost, díky níž jsou ovlivněny životy několika lidí. Toto je můj 4. přečtený titul od této autorky a je nejslabší, přesto se mi líbil a kniha se dobře četla.

24.08.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha mne překvapila tím, že je tak krátká, nicméně hned se člověk začetl a pěkně to odsýpalo. Místy jsem se bála a ke konci jsem měla svůj tip a říkala jsem si, že to teda nebude žádné překvapení... No a ono bylo a jaké! :-) Knihu určitě doporučuji, přečtena jedním dechem.

23.05.2018 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Za mne lepší než první díl, v němž jsme měla pocit, že čtu a nic moc se neděje a najednou konec knihy :) Zde se toho stalo pravdu hodně a je to vývin nečekaný, nic předvídatelného. Velmi se těším na další díly, protože stát se může cokoliv...

10.08.2023 4 z 5

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Krásně ilustrovaná kniha, navíc se svetelkujici obálkou :-) Dcera to přečetla na 1 zátah večer a já za 10 minut. Škoda, že to není delší! Rádi mrkneme na další díly. Je to takové lehce morbidně vtipné dílo a i milé svým způsobem.

13.10.2022 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Z takového průměrného děje se v druhé půlce vykřesal zajímavý příběh, kde už nevíte, co si o kom myslet. Kniha jak jednohubka na pár dní, určitě čtivé, ale spíš až za polovinou. Příjemně překvapila, dávám tak 70%.

09.04.2022 3 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Přečteno celkem rychle, pěkná kniha, nicméně hodnotím tak 60%. Od Fieldingove znám lepší knihy. Každopádně závěr byl zajímavý, dostavil se pocit zadostiučinění. Ale o napětí se mluvit nedá.

03.04.2022 3 z 5

Muriel a andělé Muriel a andělé Miloš Macourek

Jak jsem bez ní mohla žít... Úžasný objev, nechápu, jak jsem mohla léta Saudka přehlížet, když sbírám komiksy. Ta kresba je fascinující... on je opravdu génius! Nakonec spojení s Macourkem je zárukou kvality.

27.12.2020 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

To vůbec nebyl špatný titul. Od pana Vondrušky jsem přečetla několik knih a teď další po asi 10 leté pauze. A pořád mě baví, ač jsem byla skeptická, že se můj vkus už vyvinul jiným směrem. Kniha nezklamala. Hojný počet podezřelých mi nijak nevadil, ba naopak a pokud čtete knihu bez delších prodlev, tak se do těch postav člověk nezamotá. Poslední kapitola mi ale přišla jako hrc prc a koukala jsem, zda za tím není ještě něco.. doslov, epilog. Tak to mne spíš zarazilo. Ale vše bylo vysvětleno, nic nechybělo.

30.11.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Pěkný kousek ke čtení na dva dny :-) Sice jsem spíš na napínavější knihy, ale i tak se mi příběh líbil.

25.05.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čekala jsem více... místy byla kniha velmi vtipná a nasmála jsem se. Napětí nebo zápletku nečekejte, je to fakt oddychové čtení, ke kterému se zřejmě už nevrátím a ani nebudu vyhledávat další díly. Á propós - Saturnin je prostě lepší, když už ho tu někteří čtenáři uvádějí v komentářích.

09.01.2019 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha nebyla marná! Zpočátku trochu problém orientace v postavách, ale líbilo se mi, jak to bylo koncipované a vlastně psané z pohledu vícero postav.

23.03.2018 4 z 5

O andělovi O andělovi Pavel Čech

Nádherné, poetické a dojemné, k zamyšlení :) Zajímavý námět a opět na pár stránkách návrat k Zahradě - to mne velmi baví :)

16.04.2024 5 z 5

Trofej Trofej Darby Kane (p)

Poněkud rozvláčné dílo, do kterého jsem se ne a ne začíst. Až v poslední čtvrtině mne to vtáhlo a nakonec i dost překvapilo, jak se děj vyvinul.

11.04.2024 3 z 5

V hlavě Sherlocka Holmese: Případ podezřelé vstupenky V hlavě Sherlocka Holmese: Případ podezřelé vstupenky Cyril Liéron

Neuvěřitelně vizuálně propracované dílo. Měla jsem tušení, že to bude paráda a popravdě to předčilo očekávání. Hned jsem ji dětem zabavila a zacetla se. Je to krása a budu se k ní ráda vracet. Kdyby vzniklo více dílů, tak neváhám. Doporučený věk od 11 let opravdu odpovídá.

26.12.2023 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Spíš slabší kus od této autorky, neb se mi téměř nestává, abych knihu odložila i na vícero dní, což se mi u této dělo. Námět zajímavý, ale něco tomu chybělo. Druhá půlka už svižnější, ale nic až tak překvapivého se v ní neudálo, co by se nedalo předem odhadnout. PS: Věty ve francouzštině naprosto nadbytečné...

22.11.2023 3 z 5

Přečteno díky upoutávce na právě natočený film - knihu mohu jen a jen doporučit, je to pohlazení pro duši :)

08.04.2023 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Prostě průměrné...Prostředí bylo zajímavé, nicméně hrdince šlo vše tak na ruku, ač vše řešila bez rozmyslu, nepřipravená a bez výbavy, že už to nebylo uvěřitelné a tím to ztrácí na bodech.

27.03.2022 3 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Má první kniha se špiónskou tématikou. Chtěla jsem vidět film, ale nepovedlo se a náhodou se mi do ruk dostala kniha. Ta byla zajímavá a čtivá, ale za srdce mne to nechytlo. Popravdě věřím, že film by se mi líbil víc (dle ukázek). Je to asi jako číst bondovky...

13.04.2020 3 z 5

Některé povídky byly skvělé, jiné průměrné... Každopádně jsem ráda, že jsem si tuto klasiku přečetla. Jazyk byl srozumitelný, četlo se to samo :-)

08.11.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Zajímavá kniha o tom, že nic není černobílé... četla jsem to jedním dechem, až od půlky to dostalo ale spád a epilog - tak ten byl vyloženě bohatý na děj, že jsem některé pasáže musela číst 2x :)

24.08.2018 4 z 5