Mortina a přízračný kamarád

Mortina a přízračný kamarád https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404357/bmid_mortina-a-prizracny-kamarad-Hjd-404357.jpg 5 94 26

Mortina série

Kdo je ten záhadný přízračný kluk, který se snaží dostat do Vily Rozvalinky v předvečer pochmurné oslavy Předminulého Silvestra? Mortina společně s Truchlíkem, svým věrným chrtím albínem, hledá každý užitečný detail, aby zjistila, odkud jejich nový kamarád přelud přichází. A věřte, že tohle zábavné pátrání jí pořádně rozbuší srdce. Návrat holčičky strašidla se stal mezinárodním úspěchem, který byl přeložen již do třiadvaceti jazyků. A tentokrát je s překvapením: obálka ve tmě svítí!... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (ČR)

Mortina e l'amico fantasma , 2018

IVANA0123
22.11.2023 5 z 5

I tento díl se mi líbil, i když musím říct, že první a hlavně druhý díl byly za mě lepší dějově i celkově propracovanější. Přesto se i tady objevilo pár úsměvných detailů a ilustrace jsou opět naprosto skvělé. Celkově jsou knihy o Mortině nadprůměrné a snad se objeví i další díly. Doporučuji 4,5*
(11/23)

Monike
11.10.2023 5 z 5

Ftipné a ilustrace úžasná!

hippiesak
27.10.2022 4 z 5

Úžasné, milé, roztomilé, hrůzostrašné ;) Ne fakt, je to pecka. Drží si to úroveň prvních dvou dílů. Jak příběh, tak kresba, která je total mega super. Opět dávám DOPORUČUJI pro tuto dětskou knihu! Protože toto musí potěšit i dospěláka ;) Škoda, že v ČR vyšly jen tyto 3.díly. Na Slovensku, pod EGMONT SR vyšlo již 5 dílů. Psal jsem na Albatros. Taky napište :) Třeba, když nás bude víc...

Litocha
20.10.2022 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil nejmíň. Kromě neslaného nemastného příběhu mě zarazilo i podsouvání čtenářům, že je vlastně v pořádku lhát a krást. Zůstaly ovšem tradičně vtipné drobnůstky a detaily a povedená vizuální stránka.

kathla
13.10.2022 3 z 5

Krásně ilustrovaná kniha, navíc se svetelkujici obálkou :-) Dcera to přečetla na 1 zátah večer a já za 10 minut. Škoda, že to není delší! Rádi mrkneme na další díly. Je to takové lehce morbidně vtipné dílo a i milé svým způsobem.

verka5083
09.02.2022 5 z 5

Skvělá knih, nádherná ilustrace. Kniha mě nesmírně bavila, skvělé jsem si u ní odpočinula.

Adel822
11.01.2022

Na knize mně nejvíce dostala svítící obálka ta je dokonalá (ano jsem dospělá). Samotný příběh mně taky moc bavil je to taková milá jednohubka na pár minut. Kniha v sobě také skrývá překrásné ilustrace. Myslím že se ke knize v budoucnu ještě vrátím a hodnotím velmi kladně.

Ivet_V
29.04.2021 5 z 5

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.

Kolombus
21.03.2021 4 z 5

tento diel sa teda podaril, ale i tak som najviac unesená z grafiky :O

LadyCharlene
22.12.2020 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil asi nejvíc, i když na můj vkus jsme se toho o přízračném kamarádovi dozvěděli trochu málo. Začínám být zvědavá i na Mortininu minulost. Strašně moc se mi líbila příprava strašidelného Silvestra, připomnělo mi to oslavu Skorobezhlavého Nicka v Harry Potterovi a Tajemné komnatě. A co mě zahřálo u srdce byla strašidelná kapela - Byl tam Poe, Mary Shelly a má někdo tipy na zbylé dva muzikanty? :)

vlkove
18.10.2020 3 z 5

Oproti předchozím dílům to pro mě bylo trochu zklamání.

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Tento díl pasuji na nejlepší z celé série! Příběh se odehrává na pozadí mrazivé, čarokrásné zimy, kdy sledujeme zrození nového přátelství, ba možná dokonce i lásky? Kdo ví. Mortina a přízračný kamarád je velmi milý, laskavý, ale také vtipný příběh plný krásných burtonovských ilustrací, do kterých jsem se zamilovala hned u prvního dílu. Mrzí mě, že tento díl má být poslední, ale snad autorka dostane nějaký impuls a rozhodne se o strašidelné holčičce zase někdy napsat. Nebo o někom novém, dosud nepoznaném :)

Atlantis
02.04.2020 3 z 5

3,5 hvězdy. Slabší než první díl, některé záležitosti podivně nevysvětleny (Silvestr), ale celkově slušná knížečka pro děti.

Karola050716
26.03.2020 3 z 5

Stejně jako první díl.. Krátké, zábavné povyrazeni s mrtvou holčičkou.

syslomil
29.11.2019 5 z 5

Ty ilustrace prostě berou dech, nemůžu se na ně vynadívat. A obálka - než jsem začala číst, dobu jsem se s ní mazlila. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděla nic ze vzpomínek přízračného kamaráda.

Kate18
16.11.2019 5 z 5

Mortina se chystá na oslavy předminulého Silvestru, když zaslechne šramot z venku. Koukne se ven a tam je přízrak, který hnedka zmizí. O pár dní později na ni ten samý přizrak klepe na okno a Mortina se mu rozhodne pomoci. Musí zjistit, kdo že to ten přízrak je a jaké je jeho jméno. Vydává se vstríc dalšímu (zakázanému) dobrodružství..

lenkaabooks
14.09.2019 4 z 5

Pro čtenáře od 8 let. Jen pár stran milého příběhu o holčičce- strašidle - Mortině, psím kamarádu Truchlíkovi a zvláštním klukovi. Doprovázeno krásnými ilustracemi.

Fantasysvet
23.07.2019 5 z 5

Barbara Cantini ostala verná svojmu rozprávačskému aj ilustrátorskému štýlu. Mortina a prízračný kamarát sympaticky zapadne do svojho univerza a prekvapí ďalšími praktickými nápadmi. Okrem ihravej obálky (ktorá v tme svieti!), detektívnej zápletky z viktoriánskeho obdobia a vianočného menu našich strašidiel, ktoré naozaj ulahodí každému mŕtvemu gurmánovi, si pre vás táto šikovná autorka pripravila ďalší balíček strašidelnej etikety a takmer komiksovej avantúry. Celostránkové farebné ilustrácie sú plné samopašných detailov, stôp, ktoré vás privedú k nejednému milému prekvapeniu, alebo nostalgickej spomienke na predchádzajúce Mortinine príbehy, ktoré ste mali možnosť už raz prežiť. A po tejto láskavej zimnej knihe sa k nim s radosťou vrátite, pretože isté veci do seba odrazu zapadnú oveľa viac, ako tomu bolo dávno pred tým. Vychutnáte si rôzne farbisté kontrasty, vôňu gotiky aj stáročného prachu, ktorým sa vila môže popýšiť, pretože je iná a zároveň sčasti taká zvláštne podobná tej od Charlesa Addamsa.

Krisařka
18.07.2019 5 z 5

Jako vždy super! Těšíme se na (snad) další setkání.

Jane417
01.07.2019 5 z 5

"Mortina a přízračný kamarád" je za mě zatím nejslabší díl série s touto skvělou mrtvou holčičkou, ale přesto musím dát plný počet hvězdiček, protože Mortina a její kamarádi jsou i tak skvělí!

Barbara Cantini
italská, 1977
2018  89%Mortina
2019  90%Mortina a přízračný kamarád
2019  91%Mortina a protivný bratranec
2022  80%Kolo osudu
2020  80%Mortina a Tajomné jazero

Kniha Mortina a přízračný kamarád je v