Mortina a protivný bratranec

Mortina a protivný bratranec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399203/mid_mortina-a-protivny-bratranec-HRn-399203.jpg 5 101 20

Mortina série

Mortina a její nejlepší kamarád, chrtí albín jménem Truchlík, žijí s tetou Neboženkou a tráví své dny hrou se strašidly z vily Rozvalinky. Jednoho dne se ale stane něco nečekaného: děti z vesnice, Mortinini kamarádi, přijdou do vily, protože dostali tajemnou pozvánku, zatímco teta Neboženka zmizela. Má v tom prsty protivný bratranec Dilbert, který za ní právě přijel na návštěvu?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (ČR)

Mortina e l'odioso cugino , 2018

Monike
11.10.2023 5 z 5

Opět nezklamala Mortina!

hippiesak
27.10.2022 4 z 5

Dokonalé! Skoro lepší (o pavoučí nožičku) než jednička :) Barbara Cantini nezklamala (dám si ji mezi mé oblíbené a už teď se těším na další díly + knihu Puf a Brunhilda). A opět musím pochválit ty luxusní ilustrace. A i u dvojky dávám DOPORUČUJI i když, je to kniha pro děti :)

Litocha
22.09.2022 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil o dost víc než první. Zápletka je hezky promyšlená, ilustrace i grafické ztvárnění včetně různých vtípků tradičně na jedničku. Jen je škoda, že je příběh tak kratinký.

verka5083
09.02.2022 5 z 5

Opět skvělá knížka, která mě nezklamala. Do této série jsem se zamilovala a určitě se ke knizce vrátím.

bacouch
18.09.2021 5 z 5

Knížku jsem odnášela dcerce vrátit do knihovny a při té příležitosti jsem do ní zkusmo nahlédla. A byla jsem nadšená! Kníha má svižný vtipný děj, u kterého se baví i dospělí. A má neuvěřitelně krásné a vtipné ilustrace, opět pro dospělé prošpikované množstvím vtipných kulturních odkazů. Opravdu mě to okouzlilo a rozhodně si přečtu i další díly.

Ivet_V
29.04.2021 5 z 5

Krásná knížka s krásnými ilustracemi. Kdybych to četla jako malá, byla bych z toho úplně unešená. Ale i teď jsem v tom příběhu našla jisté kouzlo. Hrozně miloučká knížka.

Kolombus
21.03.2021 4 z 5

tak tu, na rozdiel od jednotky, som sa aj pobavila :D opäť vyzdvihujem grafické spracovanie ktoré ocení nielen malý ale aj dospelý čitateľ.

LadyCharlene
20.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Tohle se mi líbilo víc než první díl, bylo to vyspělejší a tajemné. Ilustrace jsou stále výborné, miluju ty obrázkové easter eggy a dokonce se tu nabízí i práce s dedukcí a pamětí. Jediné, co mě maličko vyvedlo z míry byla ta přemrštěná personifikace Truchlíka. Že by narážka na Griffinovy? :D Ne, Truchlíkovo dvoření Terezce se mi opravdu nelíbilo, to jediné bych vytkla.

Atlantis
25.08.2020 4 z 5

Druhý díl byl podle mého názoru nejpovedenější. Překvapilo mne, že se stihla řešit záhada a zároveň slušně představit nové charaktery na tak malém prostoru. Ilustrace jako klasicky velice povedené a více než hodící se.

blackoutzuzi
13.05.2020 5 z 5

Co je obrovskou předností knihy B. Cantini? Ilustrace a celkové grafické zpracování, které je propracované až do těch nejmenších detailů. Ilustrace jsou veselé, barevné, originální, v "burtonovským" stylu správně strašidelné a to vše jim dodává na roztomilosti :) Dále nemůžu nezmínit snad ještě to důležitější - pointu příběhu. Ač je to kniha útlá, autorka dokázala i do tak kratičkého příběhu zakomponovat tak krásnou myšlenku, že Vás pohladí po duši. Navíc příběh není vůbec předvídavý, což je u dětských knih vcelku umění.

bibi.r
02.12.2019 4 z 5

Budu se opakovat. Hodnocení jako u prvního dílu.
Strašidelný příběh/komiks s vtipnou zápletkou a ilustracemi pro děti od 7 let.
Jen tento druhý díl je o něco lepší :).

Jane417
28.04.2019 5 z 5

Kouzelný dětský a strašidelně morbidní svět mrtvé holčičky Mortiny mě opět okouzlil!

Alex.rrr
26.04.2019 5 z 5

Pokračování Mortiny s další zápletkou bylo snad ještě zábavnější, než první díl. Opět jsou v knize báječné ilustrace.

Fantasysvet
14.04.2019 5 z 5

Barbara Cantini nestráca nič zo svojho povestného humoru a nadhľadu. Príbeh o protivnom bratrancovi servíruje čitateľovi hravým spôsobom. Celostránkové ilustrácie, rovnako ako ilustrácie rozdelené do rôznych sekvencií na jednej alebo viacerých stránkach, ukrývajú nejedno malé tajomstvo. Zatiaľ čo text zasvecuje čitateľa priamo do príbehu, ktorý sa mu pred očami pomaly odohráva, popisuje mu konkrétne situácie, ktoré budú viesť k rozuzleniu detektívnej zápletky, grafická úprava knihy sa doslovne mení na interaktívnu stolovú hru. A podobne ako Jumanji vás vtiahne priamo do akčného diania a veľkého množstva stôp, ktoré odkrývaním vytvárajú cestičku priamo k záškodníkovi. Odhalenie jeho identity je dôležité, pretože po tete Nebožienke sa, bohužiaľ, stratí aj Mortinina priateľka Tereza.
Ak sa tu spomenul fakt, že ilustrácie predstavujú akúsi obdobu spoločenskej hry (Cluedo), je to pravda. Chýbajú vám síce spoluhráči, ktorí by boli reálni, spoločne s vami by sedeli navôkol stola (hádzali kockami a plnili zadania napísané na kartičkách), herný plán aj popis hry. Na tieto zložky však nateraz zabudnite, pretože ako čitatelia ste sa stali priamymi účastníkmi zločinu, ktorý spolu s Mortinou a jej podarenou bandov určite hravo rozlúštite. A spoločnými silami môžete jednotlivé úkony tejto zvláštnej (v dobrom slova zmysle) spoločenskej hry zažívať na vlastnej koži, a to prostredníctvom podarenej ilustrátorskej vizualizácie.

jarki
12.04.2019 3 z 5

Dobré a až moc rychlé početní.

Krisařka
08.04.2019 5 z 5

V tomto dílu jsou super kresby.. Bratranec Edgar a podobně mě vždy rozesměje...

Knižní střípky
14.03.2019 5 z 5

Dnes nám přišla, tak jsem ji hned musela přečíst, je stejně skvělá jako jednička a v dubnu vyjde další díl, opravdu povedená série pro děti... A ty ilustrace, aaach, nádhera. Opravdu vřele doporučuji

Kakajko
26.02.2019 5 z 5

Skvělé ilustrace, škoda jen, že tak kraťoučký příběh.

Tewi
18.02.2019 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu, je to taková roztomilá jednohubka spíše pro menší čtenáře. To však neznamená že by si ji nemohl přečíst dospělý. Právě naopak. Kresby jsou parádní a ztřeštěnou Mortinu a její (tak trochu) mrtvé příbuzenstvo si čtenář zamiluje na první přečtení.

Andynka
14.02.2019 4 z 5

O chlup slabší, jak první díl. Ale ty ilustrace prostě miluju !

pohádkové příběhy

Barbara Cantini
italská, 1977
2018  89%Mortina
2019  90%Mortina a přízračný kamarád
2019  91%Mortina a protivný bratranec
2022  80%Kolo osudu
2020  80%Mortina a Tajomné jazero

Kniha Mortina a protivný bratranec je v