Katebe Online Katebe komentáře u knih

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Ach! Chápu, že celosvětově je názor na knihu dvojsečný, ale já ji miluji! Tak neotřelý námět už jsem dlouho nečetla a jsem za to moc ráda.
Z Tiernan se stane sirotek a jediní příbuzní jsou nevlastní strýček a jeho dva synové, kteří žijí hluboko v horách. Každý rok, když napadne sníh zůstávají odřízlí od civilizace po dobu téměř 6 měsíců. Nooo? A co pak se asi stane, když zůstane jedna holka se třemi mužskými na statku uprostřed divočiny? Příběh určitě není pro puritány.
Všichni čtyři mají své problémy a svou minulost. Musím říct, že jako matka dvou dětí, jsem vůbec nepobrala rodiče Tiernan a o Anně ani nemluvím. Štvalo mě to celou knihu.
Autorka mě opravdu překvapila a tak jdu hledat nějaké její další tituly, zda toto nebyla jen parádní výjimka.

26.10.2023 5 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Četli jste předchozí díly? Líbily se vám? Tak není co řešit! Honem do 5. dílu!
Stejně jako minulé díly i tento je parádní. Kyle a Ruby se po škole rozešli. Po pěti letech se opět setkávají a mají možnost druhé šance. Jako právníci mají blíže ke psanému slovu a tak sepíšou dohodu o sexu bez citů. Ale jsou toho opravdu schopní? Díky smlouvě mají možnost prozkoumat své sexuální touhy a tajná přání. Ta chemie mezi postavami a intimní scény, to prostě autorka umí.
Ačkoliv jsou díly pokaždé o jiném páru a není nutné je číst postupně, tak i tady se opět potkáváme s některými lidmi z dřívějších dílů, kteří se částečně podílí na průběhu děje.
Všem milovníkům erotických románů vřele doporučuji. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu, tuším o Grantovi.

23.10.2023 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Moc se mi do knihy nechtělo, obálka mne vůbec nenadchla, nakonec jsem ale ráda, ze jsem se do ní pustila.
Za mě parádní oddechovka. Zajímavým aspektem tohoto příběhu je výměna charakteru postav oproti jiným romantickým knihám. Většinou je to chlap, co je bohatý bručoun, workoholik, nerozhodný a kolikrát s chováním fakt na hlavu. Holka je pak hezká chudá holka, co přesně ví, že je zamilovaná, oplývá dobrou náladou a vtipem. No, tak tady je to přesně naopak, což je osvěžující změna.
Velmi dobře a jednoduše čtivé. Vyprávění děje je jen ze strany Rebeccy a ačkoliv mám ráda střídání postav, tady mi to nijak nevadilo.
Doporučuji všem, co mají rádi romantické linky bez velkých dramat.

03.11.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Na třetí díl jsem netrpělivě čekala a rozhodně nezklamal. Konečně se všechna tajemství rozluštila. Každé co? Proč? Jak? Uff, vůbec si nedokáži představit jak funguje mysl spisovatelky, která je schopna to takhle vymyslet a zkombinovat tak, aby to na konci opravdu dávalo smysl.
Jediné co mi moc nesedělo, bylo chování Vittorie v první polovině knihy. Rozpor mezi tím zda je či není záporák, kterého nám slibuje druhý díl. Její chování mi v konečném důsledku moc nesedělo a nechápala jsem ho.
Nic z toho ale neubralo na čtivosti knihy a tak jsem ji přečetla za den a půl. Za mne parádní ukončení trilogie a budu doufat, že budu mít možnost si přečíst další díly s jinými pekelný princi.

18.09.2023 5 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Hunter jako playboy, zbohatlický synek s klasicky úděsnou rodinou a bez jakýchkoliv životních cílů se jednoduše dostává do mediálně propíraných problémů. Díky tomu je otcem donucen držet půl roku celibát, studovat ve večerní škole a zároveň pracovat v rodinné firmě. Aby na něj bylo dohlíženo přesvědčí Sailor, aby se k němu nastěhovala a dělala mu "chůvu". Sailor je docela divoká, cílevědomá holka, která není žádná kráska a její sebevědomí má značné mezery.
Musím uznat, že mi že začátku Hunter lezl na nervy svým chováním, ale zároveň jsem se musela smát jeho slovním obratům a vzniklým situacím. Jeho chování bylo ale k danému typu knihy předpokládané. Mrzelo mě, že Sailor byla šedá myška, vzhledem k tomu, koho měla za rodiče (nicméně kdybych nečetla Sparrow, tak mi to divné nepřijde).
Oboum se vyvíjely osobnosti zároveň s průběhem děje. A moc se mi to líbilo. Přestože, ze začátku žádná velká chemie z páru nečišela, tak na konci prostě k sobě patřili.
Pokud má někdo rád L. J. Shen a její příběhy, tak jej určitě ani tento nezklame. Velmi čtivá oddechovka.

08.03.2024 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Do knihy jsem se pustila v rámci čtenářské výzvy.
Vasilisa je vtažena do úplně jiného světa než byla dosavaď zvyklá díky svému otci, mocnému časodějci. Do světa o kterém vůbec nic neví. K mé nelibosti se ji neustále vysmívali a nikdo jí nic nevysvětlil.
Vasilisa ale i ostatní postavy mě občas štvali a musela jsem si neustále připomínat, že mají 13 až 16 let a nemůžu po nich chtít dospělé chování.
Celkově je to čtení pro opravdu mladé čtenáře a věřím, že ve 13 letech bych byla opravdu nadšená. Teď o 20 let později už to taková hitparáda není, ale pořád se to čte dobře a docela mě láká i další díl.

26.11.2023 4 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Anotace knihy mě už nějakou dobu lákala a pořád jsem čekala na eknihu. Konečně jsem se dočkala.
Mám z děje docela smíšené pocity. Pro milovníka dark romance se silnou erotickou linkou a k tomu fantasy je to veliké lákadlo a snad to i splní očekávání.
Mesilie je holka z nižší vrstvy a stejně jako většina lidí je podrobena svému krutému králi a jeho následníkovi. Jakýkoliv vzdor je trestán a tak její vzpurnost se odehrává maximálně jen v její hlavě, tedy až na pár opravdu maličkostí.
Kardes je následníkem trůnu a stejný parchant jako jeho otec. Ale jak už to bývá, stačí potkat tu pravou osobu a Kardes nalézá i jinou, novou stránku své osoby.
Příběh je psaný ich formou z obou pohledů hlavních postav a pár kapitol i z pohledu krále, což krásně děj doplní. Autorka píše velmi čtivě a sexuální scény se jí fakt povedly a že jkch tam bylo. Co mi trochu chybělo byla hloubka příběhu. Jako by se pořád bohybovali v jedné rovině. Chemie byla mezi nimi obrovská, ale nějaké vzájemné poznávání mimo sex nebylo na pořadu dne. Během měsíce společného soužití se o sobě nic nedozvěděli. Přitom zejména osobnost Kardese mě velmi zajímala.
Většinou mě zdržují obšírné popisy okolí a situací, ale tady nebyly téměř žádné nebo popsány jen zjednodušeně a rychle. Pár stran bych knize přidala a určitě by ji neublížily. Dám příklad útěku z vězení, chvilku jsem si myslela, že jsem kus děje přeskočila. Prostě byli tam a najednou venku, nic mezi tím.
Tak jako tak se kniha četla neuvěřitelně dobře. Konec mě strašně naštval, zase jsem si nezjistila, že je to série a nebyla jsem na to psychicky připravená. Doufám, že bude brzy další díl a snad bude i malinko víc propracovaný, protože otázek proč a jak je dost.

25.11.2023 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Krásný romantický příběh. Žádné velké překvapení. Bohatý, sexy šéf a chudá, krásná holka coby jeho asistentka.
Tali jsem si od začátku zamilovala. Miluji odvážné, prostořeké holky, co si fakt občas nevidí do pusy. Vede to totiž ke vtipným situacím a dialogům. A tady to tak bylo, nejednou jsem se musela smát nahlas nad dialogy hlavních postav.
Čekala jsem, že Hayes bude alespoň ze začátku zmetek, protože upřímně k tomu název knihy vybízí. Nakonec ale nebyl jeho charakter odlišný od jiných hlavních postav mnoha dalších romantických knih. Bohatý, krásný, úspěšný muž, užívající si nezávazných vztahů. S minulostí, která ho ovlivnila a samozřejmě s kladným vztahem k drahému alkoholu a dobře padnoucím oblekům, ale jinak fajn chlap.
Konec je jasný snad od začátku, ale příběh je tak čtivě, vtipně napsaný, že vám to nevadí a jen čekáte jak se k tomu předpokládanému konci dostanou. Moc oceňuji,že první polovina je opravdu zábavná a postupně s vyvíjejícím se vztahem Tali a Hayese, řeší vážnější situace ať už mezi sebou či s okolím. Romantickým duším vřele doporučuji přečíst.

22.10.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Pro mne jako milovníka erotických románů a fantasy je to pecka! Kombinace moderního světa a řeckých bohů mi opravdu sedla. 13 vládnoucích bohů a jejich politikaření.
Persefona mi hned od začátku sedla. Měla sen a dle toho se chovala. Všichni máme své masky a i ona si jednu držela. S postupujícím příběhem poznáváme Persefoninu skutečnou povahu. Není to žádná princeznička, ale mladá žena, která ví co chce a je ochotná si za tím jít.
Hádes je vládcem poloviny města, ale pro tu druhou je mýtem. I on ukazuje svou masku, tak aby podporovala zdání krutosti a temnoty. Doopravdy je to ale čestný a hodný muž, byť lehce dominantní.
Společně se Persefona a Hádes dohodnou nad společným obchodem, jeden se bude moci částečně pomstít a druhý bude mít možnost být volný.
Jejich vztah se krásně rozvíjí a vše je to okořeněno erotickými scénami a těch není málo.
Jedinou věc co bych vytkla jsou zase ty překladatelské mušličky, broskvičky,štěrbinky apod. Vůbec mi tyto názvy nesedly.
Knížka byla ale velmi čtivá a já ji přečetla téměř na jeden zátah. Už se těším na další díl.

05.10.2023 5 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Krásný, lehký romantický příběh. Moc se mi líbil. Asi tomu ani nemám co vytknout. Občas byly pasáže vtipné a člověk se od srdce zasmál. Jak Francesca tak i Tuck měli nelehké dětství a svá traumata si nesli až do dospělosti. Pořád to byla pohádka, ale docela i uvěřitelná. Dokonce i epilog, nad kterým převážně přetáčím oči vzhůru se mi tady líbil.

19.09.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Tuhle knihu čtu už podruhé, abych si ji oživila před dalším dílem a pořád je to pecka! Zhltla jsem ji téměř jedním dechem. Kombinace čarodějek a pekelný princů se mi moc líbila. Trochu mi vadilo, že jsem si nebyla schopná pořádně představit Silicii, protože mi tam chybělo nějaké dobové přiřazení. Ale na čtivosti tomu nijak neubralo. Hned se vrhnu na další díl.

16.09.2023 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Na tuto knihu jsem četla hodně kladných ohlasů. Díky čemuž mě to trochu zklamalo. Je to krásný romantický slow burn příběh vyprávěný z pohledu Salome. Mám ráda, když se střídá pohled obou hrdinů, tady mi to ale nechybělo. Čeho ale přebývalo, byly myšlenkové pochody Sal. Občas mne rušily v dialozích, např. když Rey něco řekl, pak následoval sáhodlouhý popis myšlenek Sal a až poté následovala opravdová odpověď.
I přes délku knihy se četla velmi dobře. Neobsahuje žádná velká dramata. Skoro 400str. je jen o vzniku a trvání přátelství a nějaké romantické pasáže byly opravdu až na konci. Díky tomu je ale příběh uvěřitelný a dotýká se několika témat, která ději přidávají hloubku.

14.04.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Bývám skeptická k propagovaným top bestsellerům, ne vždy jsou tak úžasné jak se prezentují. Musím ale uznat, že za mne je toto opravdu top kniha letošního jara v žánru young adult romantasy.
Četla jsem ji již dvakrát, jednou ve slovenštině a teď v češtině a nevím čím to je, ale prostě to celé funguje. Není to žádný náročný fantasy příběh, ale svou jednoduchostí a čtivostí člověka pohltí a nepustí dokud nedojde konci.
Violet je úžasná nedokonalá hrdinka, která se s postupem děje vyvíjí a začne si uvědomovat své vlastní místo na světě. Xaden je ten pravý sexy bad boy, o kterém chceme číst a postupně jej poznávat. Chemie mezi nimi prýštila téměř z každé stránky knihy. Už od prvních stránek je děj plný akce a emocí. A když se konečně dostaneme k drakům, tak je člověk nadšený z jejich charakterů a z celého průběhu výběru jezdců.
Co se týká často propíraného konce, zda je či není předvídatelný, tak já upřímně byla překvapená. A nutně potřebuji další díl!
Nevadí mi číst série po částech a nemám problém čekat na další díl. Tady ale nejspíš sáhnu po anglické verzi nebo alespoň slovenské verzi druhého dílu, který bude dříve než ten náš. Nevím totiž, zda mě přejde nedočkavost, která mnou teď cloumá.

03.04.2024

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Ze začátku jsem se trochu bála, že hrdinka bude introvertní dívka a naštěstí se to rychle vyjasnilo a Tru mě příjemně překvapila a moc se mi líbila.
Liam je ten pravý bad boy. Mafián každým coulem, temný, nebezpečný, tajemný, řádně sexy a od začátku je jasně zaláskovaný.
V polovině knihy jsem byla zklamaná a tušila jsem konec příběhu. Jaké bylo ale mé překvapení, když se děj začal vyvíjet úplně jinak. Konec byl na mne trochu překombinovaný, ale v zásadě mi to až tak nevadilo. Už se těším na díl o Killianovi.

19.03.2024 5 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

Musím říct, že ještě rok nazpět jsem se českým a slovenským autorům vyhýbala. Postupně ale zjišťuji, že to byla chyba. Jezdci apokalypsy se mi moc líbí a to zejména jejich jednoduchostí a lehkostí čtení. Není to žádné veledílo, ale jednohubka na jeden den, při které se člověk odreaguje.
Ricci se po smrti matky svého dítěte, musí o syna začít starat, a tak najme chůvu. Nathalia nepřišla ale jen tak, byla nastrčená otcem jezdců a prahne po pomstě za své rodiče. Nic ale není jak se zdá a Nat svůj postoj přehodnocuje.
V celé knize mi chyběla propracovanost děje mimo Ricciho a Nat. Přestože je to už třetí kniha, tak o organizaci jezdců jako takových nebo jejich historii nic nevíme. Boj o flash disk je taky dost zjednodušený.
Nicméně se kniha moc dobře četla, chemie fungovala a soudržnost bratrů Delaney je moc příjemná.
Už se moc těším na Hectora a jen doufám, že když Ricci byl nejslabší díl ze tří, tak snad poslední bratr nezklame.

19.12.2023 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Knihy Kylie se mi celkově líbí a i tato nezklamala. Milý, romantický příběh. Nic zázračného a přesto to člověk přečte během chvilky.

20.09.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Kniha se dobře četla, ale znova se do ní už nepustím. Sblížení hlavních hrdinů bylo uspěchané a děj předvídatelný. Plno závažných témat od znásilnění, drog, šikany, psychických problémů, a dalších, ale vše bylo zmíněno jen povrchově, což je škoda.
Bylo to jednoduché, oddychové čtení. Na odreagování bez přemýšlení super.

08.09.2023 3 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Tak toto byla šílená slaďárna. Mám ráda romantické knihy a motiv byl suprový. Ani délka knihy nebyla přehnaná, byť se jedná o dílo nad 500 stran. Autorka píše velmi poutavě a není problém to skousnout rychle.
Ally byla sympatická, člověk si ji oblíbí hned od začátku. Trochu mě čílila její hrdost a téměř neochota si nechat pomoci, ale bylo to uvěřitelné a hlavně pochopitelné chování.
Naopak Dominik mě štval svým neustálým opakováním toho, že bude/je jako jeho otec a celý příběh se motal kolem tohoto přesvědčení a pochybnostem.
Celkový dojem z knihy mám ale dost přeslazený. Oba rychle zamilovaní a kromě jednoho konfliktu nic moc zajímavého. O epilogu "šťastně až do konce života" ani psát nebudu.
Celkově cením tedy autorčin styl psaní, který knihu podržel, ale co se týká děje jako takového, tak mi určitě v hlavě nezůstane.

11.04.2024 3 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Jaj. První díl byl pecka, tento díl se mu v žádném případě nevyrovná. Nebyl tak vtipný. Děj se strašně táhl a místy jsem ztracela zájem.
Kelsey mi vůbec nesedla. Beznadějná romantička, která měla pořád nějaký problém a mizerné sebevědomí.
Naopak JP jsem si oblíbila a jen díky němu jsem se občas i bavila. Jeho vztah k holubům byl super.
Nebyla to špatná kniha, ale po předešlém dílu, to bylo zklamání. Možná kdybych je nečetla hned po sobě, hodnocení by bylo vyšší.
Další díl si přečtu, ale dám si trochu přestávku, po tomto díle se mi do něj moc nechce.

09.04.2024 3 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Už nějakou dobu jsem se tak nenasmála u knihy jako teď.
Úžasná oddychovka, která se jednoduše a svižně čte. Je to taková romantická pohádka, ale i to občas člověk potřebuje. Žádné velké přemýšlení tady není potřeba.
Huxley je miliardář, který vlastní firmu společně se svými dvěma bratry. Není úplně otevřený lidem, bere život vážně a na zábavu nemá čas. Je velice cílevědomý a jeho ego je malinko nafouknuté. A tak když mu jeho milí bratři vytknou neschopnost uzavřít obchod s člověkem, který nemyslí jen na práci, udělá vše pro to, aby je přesvědčil o opaku. A tak najednou potřebuje snoubenku a ještě k tomu těhotnou. A tak tu máme Lottie. Ta dostane padáka od své šéfové/kamarádky, díky čemuž se nemůže odstěhovat od rodičů, nemá na splacení studentské půjčky a na třídní sraz nechce jít sama. Po falešném zasnoubení neprahne, ale řešení to je.
Lottie je za mne fakt divoška, co si nevidí do pusy a rozhodně nemá slovní zábrany. Díky tomu se s uzavřeným Huxleym dostává do hodně komických situací a jejich slovní přestřelky jsou fenomenální. Chemie mezi nimi opravdu funguje.
Tato kniha má několik plus:
1. Je čtivá...moc.
2. Je vtipná (na veřejnosti bych ji nečetla, potlačit smích je téměř nemožné).
3. Chemie mezi hlavními postavami funguje
4. Oba hrdiny si člověk zamiluje hned od začátku
5. Hezky naláká na další díl
Za mě tedy ano, povedená kniha.

05.04.2024 5 z 5