Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Protože jsem v důchodu a nemusím už nic a nikam, přečetla jsem knihu za 24 hodin. A pošmákla jsem si.

17.06.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Na nováčka pěkný počin. Mě se kniha zdála moc pěkná, dobře se mi četla. Konec trochu překombinovaný, za to dávám jednu + dolů. Škoda, skoro do konce jsem byla přesvědčená, že dám plný počet. A taky si myslím, že to s tím synem a masem malinko přehnal. Ale těším se na další knihu.

17.06.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Já jsem se do knihy začetla okamžitě a jedním dechem. Přesto, že bylo jasný, jaké bude pokračování, poslední část Dospělost jsem četla pomalu a opatrně jsem obracela stránky. Připravená knihu na chvíli odložit a prodýchat ten děs. Ale to, co Zuzanu čekalo po návratu domů mě dostalo ještě víc. Zabít zmetka, rozčtvrtit, rozcupovat na kousky. Děsivý příběh. Kdybych mohla, dala bych 6*

23.05.2021 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Mě nevadila ani ich forma, ani to, že Barberič nemá parťáky. Prostě byl jednou bez nich a jako vždycky to bylo super.

12.03.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

nádherná kniha, těžká, smutná, ale nádherná. Doporučuji !

10.05.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Já jsem knížku doslova zhltla na jeden zátah. Zajímavý námět. Plný počet si zaslouží.
Ale hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Ne, měla jsem jí plný zuby. Ale to vůbec neubírá na čtivosti. Krásná knížka

14.04.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Za to, jak je napínavá a čtivá, dávám 5 hvězdiček, ale musím uznat, že konec byl no no...

20.03.2023 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Já jsem jsem měla jednou tuto řadu rozečtenou. Líbí se mi. Nemohla jsem se dobrat, kterou knihou jsem skončila, tak jsem prostě sáhla. A dobře jsem udělala. Já mám příběhy z amišského prostředí ráda. Za mě ano

06.02.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Mě se kniha líbila. Pro mě to napínavý bylo. Bojovala jsem s touhou podívat se na konec, jestli to opravdu dopadne tak, jak to asi dopadnout mělo. I přes to očekávání mě dojímala jejich bolest. Úplně jsem to s Adamem prožívala, chápala jeho jednání a stejně tak jsem potom chápala Livii. Navíc je příběh (jako všechny ostatní od autorky) napsán mimořádně čtivě. Prostě super jako vždycky.

31.12.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Čtu sérii poctivě podle toho, jak vyšla. Zdá se mi, že je čím dál tím víc brutální. A ještě víc mě šokovalo hlasování diváků. Škoda, že pan Carter nepíše nějaký jiný žánr. Něco méně krutého. Odpočinu si a pustím se do dalšího dílu. Je to napsané mistrně.

22.11.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

i přes krutost, kterou v detektivkách zrovna neupřednostňuju, musím říct, že kniha je skvělá. Má to spád, dobře se čte. Překvapivý závěr. Těším se na další

22.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Detektiv Bergman je o malinko lepší, čekala jsem od ní malinko víc. Ale stejně se mi kniha líbila. Je trochu jiná, ale psát paní Klevisová umí, to se musí nechat.

21.09.2021 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Už jsem četla několikátou knihu od autorky a nikdy !! mě nezklamala. Není to lehké čtení, ale je to čtení krásné.
Doporučuju a těším se na další

10.02.2024 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Ve srovnání s Tsunami je to pro mě malinko slabší. Ale 5* musím dát, protože za Tsunami bych dala 6
Za mě krásná oddychová kniha. Dobře se čte. Určitě se těším na další

10.02.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Hodně jsem si pošmákla a doporučuju. Tak rozdílný světy a tak krásně propojený. K tomu moudrá babička, nemám co vytknout.
Krásná prvotina a doufám, že se autorka i nadále bude věnovat psaní.

09.01.2024 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Občanskou válku jsme ve škole dlouze probírali. Protože dobří soudruzi vyrazili Śpanělům na pomoc.. Ale že byl Franco tak dlouho u moci, to už mi v hlavě nezůstalo. Moc zajímavé čtení. A zase moc smutné

23.08.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Já jsem si pana Březinu oblíbila a i takhle knížka mě nezklamala. Čte se to moc dobře, doporučuju

24.05.2023 5 z 5

Mě se příběh líbil moc. S jakou jednoduchostí autorka popisuje začátek manželství. Žádný drahý dovolený, společný bydlení, váhání ani pořizování si pejsků, aby se dvojice mohla o někoho starat jen tak "nanečisto".
V dalším díle jsem jí neuvěřitelně litovala, odloučení od miminka musí být strašné.s
Ale závěr jsem už přímo zhltla. Krásný a smutný příběh

20.03.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

už jsem přečetla několik knih od této spisovatelky. Je má oblíbená, ale někdy trošku přežene závěr. Příliš ho zdramatizuje. Tentokrát byla umírněná. Když k tomu přidám ještě krásný popis přírody a polární záře, romantiku a dobré kamarádky, není co řešit.
5 hvězdiček bez přemýšlení

03.09.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Oblíbená autorka opět nezklamala.

17.01.2022 5 z 5