Kaleigh Kaleigh komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Příběh o tom, jak jdete do boje za vlast s přesvědčením, že to tak má být a na válečném poli zjistíte, že vše co vám říkali o vlastenectví je jen snůška lží v prospěch mocností, které si jen vyřizují účty přes miliony pěšáků. Nikdo vám v 17 letech neřekne pravdu. Pokud nezemřete v boji, vrátíte se domů při troše štěstí "jen" duševně nebo fyzicky zmrzačení. Nikdy nebude nic jako dřív. Geniálně podaná syrovost té doby. A v tom je Remarque nepřekonatelný. Je v tom všechno. Ideály, krutá realita, naděje a co z toho všeho nakonec zbude.

25.10.2017 5 z 5

Výborná kniha. Dlouhá, ale to ji odpustíte, protože Vás vtáhne do životní jízdy nalezence Sinuheta, který je nebo možná není královského původu. Ale jako by měl v osudu napsáno, že ač dosáhne vrcholu i pádu, zůstane navždy sám. Někdy nad jeho rozhodnutími musíte kroutit hlavou, ale jak bychom se v té době zachovali my? Návod na život ještě nikdo nenapsal a o tom to je. Sinuhet si vyzkouší snad vše co život nabízí. Něco mu dá, něco mu vezme. Je to životní pouť člověka, který vlastně nikdy nikam nepatřil. Stojí za to si ji přečíst. A možná si i něco uvědomíte.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásný a smutný zároveň. Příběh dvou přátel, které pojí přátelství na život a na smrt, touha po lepším životě, a možná i to, že jeden ani druhý vlastně nikoho jiného nemá. Konec je překvapující. Ale chápu jej. Doporučuji přečíst.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Perfektní kniha. Náhled do života Američanů v 60. letech 20. století, kdy by člověk čekal moderní společnost bez předsudků. Zdání klame. I tak jsou tam světlé i temné chvíle, kdy si člověk řekne, že přece všichni jsme na stejné lodi.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Obávaný zabiják Tanečník, to co považuje za svou sílu a výhodu je jeho největší slabostí...Na druhé straně na pomoc druhých odkázaný Lincoln, jehož největší sílou je jeho schopnost vcítit se do vraha a uvažovat jako on. Myslím, že Tanečník byl pro něj trochu oříšek. Ale klobouk dolů, takové rozuzlení by mě nenapadlo :) Stojí za přečtení.

16.02.2019

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Skvělá kniha. Napětí od začátku do konce. Zápletka, psychologie postav...vše šlapalo jak švýcarské hodinky. Četla jsem to jedním dechem a konec? Myslím, že velmi překvapující!

22.04.2018 5 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Vzpomínky dívky Světlany a její rusko - české rodiny, která se spletitými cestami osudu dostala do Ruska a zpátky do Čech. Dočtete se o osudech všech jejích členů. Autorka popisuje své dětství, dospívání a nakonec založení své vlastní rodiny. Povídky jsou milé, čtivé a vtáhnou Vás do děje. Knížka je určitě příjemné zpestření ve Vaší knihovně.

25.06.2018 4 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Dokonalí manželé, rodiče...dokonalé děti, dokonalá pověst, dokonalé obydlí...na první pohled vše v pořádku, až příliš perfektní a pak se stane něco, co nikdo nečekal....I dokonalí jsou jen lidé se svými touhami, strachy, bolestí. Příběh o tom, že ne vše co se třpytí je opravdu takové.

16.02.2019 5 z 5

Žena v zrcadle Žena v zrcadle Éric-Emmanuel Schmitt

Příběh tří žen stejného vnitřního přesvědčení ve třech různých dobách, které jinakosti a touze vymanit se ze společenských stereotypů zrovna nefandí. Tato kniha je o tom, že i když se neztotožňujete se svou dobou, můžete nebo právě musíte žít podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Žijeme jen jednou. Anne, Hanna a Anny si vybraly život, který chtěly, ačkoliv první dvě dopadly tragicky, žily svůj život a ne život podle společenských pravidel vdát se, mít děti, sloužit muži. Anny žije v moderní době, kde je hlavní především vzhled a seno v hlavě. Svůj život věnovala sebedestrukci. I přesto nad svým osudem tak nějak vyzrála.
Kniha je to dobrá a pro mnohé komplikovaná, ale věřte mi, když vydržíte a vžijete se do těchto hrdinek, pochopíte o čem to vlastně celé je.

16.02.2019 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

I v dobách válečných si jde uchovat naději v lepší zítřky a zachovat si lidský přístup k druhým i k sobě samému a radost ze života v každé minutě, kterou prožíváme.

25.10.2017 5 z 5

Panoptikum starých kriminálních příběhů Panoptikum starých kriminálních příběhů Jiří Marek (p)

Soubor Panoptikum miluji! Jako mladší jsem koukala na seriál a o pár let později jsem se přiměla přečíst si předlohu. Příběhy jsou skvěle napsané, humorné i smutné, ale neskutečně čtivé. Jazyk a způsob vyprávění Vás vtáhne do doby 20. - 30. let 20. století. Jako byste tam byli s celou detektívnou :))

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Opravdu čtivý a napínavý příběh! Přečteno jedním dechem! Fiktivní příběh vystavěný na skutečných událostech, které se odehrály na nechvalně proslulé faře v Borley. Autor nastavil tempo a atmosféru od začátku do konce. Musím uznat, že mou pozornost si udržel a hltala jsem každé slovo dokud jsem se neocitla až na konci knížky. Rozhodně doporučuji.

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Za mě skvěle napsané sci-fi. Člověk se ani trochu nenudí. Doporučuji!

22.04.2018 5 z 5

Pohled do tmy Pohled do tmy Peter Robinson

Klasická britská detektivka. Dobře se čte a příběh má udržitelné tempo vyprávění. Dozvíte se spoustu věcí a je vidět, že autor nevaří z vody. Já se rozhodně nenudila. Stejně chcete vědět co se stalo s Rachel Hewittovou ;)

22.02.2018 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Nikdy nedráždi ženu, která ti vaří kávu. Aneb zoufalí lidé dělají opravdu zoufalé věci. Především v době a na vesnici, kde se příběh odehrává. Peníze a pověst. O lásku nejde. Maryša byla nešťastná žena, která sehrála tragickou úlohu. Nakonec, tenkrát žena neměla žádnou hodnotu. Byla jen obchodním artiklem. Doporučuji přečíst nebo lépe vidět představení.

25.10.2017

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

Výborná sbírka zombie povídek. Většina by mohla inspirovat filmaře. Napínavé a poutavé! Přečetla jsem knihu jedním dechem. Doporučuji!

12.08.2019 5 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Vztahy matek s dcerami bývají komplikované a tady to není jiné. Avšak dcera se snaží očistit z matčiny vraždy a vydává se do jejího rodného městečka, které skrývá spoustu tajemství, špatností a chcete-li i hříchů dávno "zapomenutých". Před minulostí prostě neutečete, ať se jmenujete nebo bydlíte kdekoliv, pořád číhá za rohem, aby vás sejmula.

12.04.2019 4 z 5

Americká hospodyňka Americká hospodyňka Helen Ellis

Upřímně opravdu pomatená sbírka povídek o dokonalých "stepfordských" manželkách. Povídky postupem knihou slábnou a ztrácejí na humoru i kvalitě. Škoda. Vypadalo to slibně.

12.04.2019 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Vivi je jemná žena, která není v manželství příliš spokojená. A jednou se to stane...omylem otráví manžela při večeři. Kdyby se to stalo omylem a jenom jednou...Kolem Vivi si zvykli muži umírat...Ale ruku na srdce, je to milá a kultivovaná žena, která vaří gurmánské speciality a u toho dokáže plánovat mord s takovou lehkostí, že ji nemůžete nemít rádi :))

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Moje první kniha od této autorky. Ačkoli jsem nečetla všechny díly Willa Trenta, nebyl problém se zorientovat v postavách. Prolínání minulosti a přítomnosti byl autorčin dobrý nápad. Člověk tak pochopil spoustu věcí kolem hlavních postav a jejich povah. V této knize je všechno...láska, nenávist, posedlost, nenasytnost, předsudky (ano, předsudky vůči ženám, které panovaly (a panují stále, ale lépe se to skrývá) v poměrně nedávné době, 70. léta nejsou až tak vzdálená minulost. No nic. Knížka stojí za přečtení.

13.02.2018 4 z 5