Panoptikum starých kriminálních příběhů přehled

Panoptikum starých kriminálních příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4634/panoptikum-starych-kriminalnich-pribehu-4634.jpg 5 129 129

Panoptikum série

Soubor Panoptikum starých kriminálních příběhů je první knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum hříšných lidí a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje více či méně slavné případy vrchního policejního rady Knotka, jeho nástupce rady Vacátka a členů mordparty. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka ožívá především nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Většina povídek z tohoto souboru se dočkala seriálové či filmové podoby.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Panoptikum starých kriminálních příběhů. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
24.02.2024 5 z 5

Tyhle příběhy vždy potěší ducha a polechtají na srdíčku.

Hubay
24.01.2024 4 z 5

Co mě bavilo: Tak tohle je tak hrozná klasika, že se to i špatně hodnotí. Většina povídek byla natočena pro televizi a mnohokrát reprízována. Přesto je čtení jiný zážitek a vlastně i požitek.

Co mě nebavilo: Trochu nedotaženost některých příběhů, přece jen u krimi chce člověk na závěr vědět všechno, hlavně proč.

Více na: https://100knih.blogspot.com/

Kerriova
11.05.2023 4 z 5

Jednoduše stará dobrá klasika, u které jsem si příjemně odpočinula a bavila se nad tehdejšími zločiny. Žádné strašné krváky jako dnešní thrillery, které jsou někdy až moc přitažené za vlasy a překombinované. Hezký návrat do dávno zapomenutých časů

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Panoptikum starých kriminálních příběhů v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x