KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Páni. Já ani nevím co k tomuhle říct. Rozhodně to byl moc krásný a hluboký příběh. Takovéhle příběhy ve vás prostě něco vždycky zanechají. Pro mě to bude ten pocit, s kterým jsem tuto knížku četla. Ani se nedivím, že kniha má tak dobré hodnocení - je úžasná. Zamilovala jsem se do ní a zbožňovala ji do poslední stránky i přes to, jak moc smutné to bylo.

19.01.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Páni. Tak to bylo...něco. Ze začátku se mi do knihy moc nechtělo, protože mi přišlo, že je strašně omílaná a přeceňovaná. Není. Ten silný příběh mě naprosto dostal. Bylo to moc krásné. Ke konci jsem ji dokonce musela (přestože jsem nechtěla) odložit, protože mě strašně dojala a já na text vůbec přes slzy neviděla. Určitě mi toho mnoho dala. Kdo nad ní váha, rozhodně se do ní pusťte! Je skvělá :))

18.07.2016 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Takový první šok z této knížky byl ten, když jsem ji poprvé uviděla - tak úzká knížka mi prostě k after nepasuje! :D Naprosto spolehlivě mě ale opět vtáhla do děje a zase jsem se od ní nedokázala odtrhnout, protože to je prostě nejvíc napínavá série, jakou jsem kdy četla. A ten konec byl fakt strašně krásnej, moc hezké zakončení celé této šílené série. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a určitě na tyto knížky budu vzpomínat ještě dlouho, protože i jen rozloučit se s nimi je opravdu těžký.

13.03.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Geniální, nadčasová a naprosto úžasná knížka vhodná pro všechny generace! Je ale opravdu potřeba se na ni soustředit, aby vám neunikly ty krásné myšlenky, které tato kniha skrývá. Je kraťoučká s nádhernými ilustracemi, takže se k ní určitě někdy vrátím. Kdybych mohla dám klidně deset hvězdiček!

29.06.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Super! Úžasný příběh. Po stmívání jsem se tochu bála, že to bude slabší, ale Meyerová nezklamala. Super napínavé a milé. Oproti filmu je ta kniha zázrak.

15.07.2016 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tohle prostě nemělo chybu! Už první strana mě přesvědčila, že si kniha zaslouží plný počet hvězd! Prostě naprostá dokonalost! Tato kniha, která ve vás dokáže vyvolat emoce tak silné, že to snad není ani možné, mě naprosto dostala. Taky je z ní jasně vidět, jak šíleně dokáže jeden člověk změnit jiného člověka. Jak se s tou změnou ten člověk snaží žít, ale lehce to překonat nelze. Autorka má úžasný, jedinečný a tak zvláštně přirozený styl psaní, to mi bylo jasné už u prvního dílu a po tomhle jsem naprosto unešená! Nádhera, krása, miluju to! Těžko se mi Lou opouští, tak nějak jsem ji pochopila a našla v jejím průběhu poučení, ale jsem ráda za to, že vím jak to s ní nakonec dopadlo a jsem za ni ráda.

07.07.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moc pěkná a hlavně originální knížka! Skvělé na ní byly dvě dějové linky, které se tak zvláštně propojovaly. Za mě fakt super! Doporučuji přečíst, když hledáte něco na odreagování. Tahle kniha funguje božsky!

25.01.2017 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Tento díl byl zatím nejslabší, ale stejně to bylo fajn čtení. Jenom ty předchozí díly mě víc chytly a přečetla jsem je v podstatě na jeden zátah. Tento díl jsem četla na hoodně zátahů. Ale stejně je nedílnou součástí série a navnadil mě na příběh Eloise.

27.08.2022 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Z knihy čiší zkušenosti autora. Bylo to zajímavé a poučné, vše do detailu vysvětlené. Moc hezká knížka.

30.09.2017 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Dech beroucí kniha. Nemohla jsem odtrhnou oči od textu, což se mi často nestává. To naprosto dokazuje, jak mě dostala. Je to velmi obsáhlý válečný román a přitom se odehrává jen ve čtyřech dnech a dokázal se vecpat do ohromných 515 stran. Moc se mi líbily Hemingwayovy myšlenkové pochody, protiřečí a úvahy.
5 hvězd jasných.

13.07.2016 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Super čtení, příběh byl velmi poutavý a celý jsem ho prožívala s Quinn a Grahamem. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a knížku jsem přečetla rychlostí blesku. S každou přečtenou knihou od Colleen Hoover se utvrzuji v tom, že je naprosto geniální autorka.

19.07.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nádherná knížka. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.. a když přece jen jo, tak jsem na ni neustále myslela. I slza ukápla nad tím, jak to byl silný příběh. No prostě musíte si ji přečíst, ty všechny pocity, které po dočtení mám, nejdou úplně popsat.

27.09.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moc krásná kniha. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

14.11.2019 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Četlo se to pěkně a rychle a docela mě to i bavilo. Můžu doporučit jako povinnou četbu, je to kraťoučké a děj je snadno zapamatovatelný. Ten konec mě zamrzel, ale jinak velmi povedené dílo.

11.08.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Hned první co bych vyzdvihla je že je kniha psána ich formou oproti skleněnému trůnu mi to vyhovovalo víc. Ale co se děje týče nebylo to tak šíleně čtivé a nemělo to dlouhou dobu spád, jak tomu tak je právě u skleněného trůnu. Opravdu mě to chytlo někdy kolem strany 300. A asi nejvíc jsem si oblíbila Rhysanda. Nebyla to špatná knížka, ale až zas tak mě neoslovila.

03.02.2018 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Knížka o tom že život není lehký a bez komplikací a starostí prostě nelze žít. Byla o dvou lidech, kteří se snaží vypořádat s tím, co jim život nadělil a někdy to prostě není nejlehčí. Hrozně se mi líbila, bavila mě a rozesmála mě. Taky nějaké to poučení a motivaci přinesla. Nemám co vytknout - stojí za přečtení!

25.10.2017 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Skoro nevím co k tomuhle říct, ale prostě wow ten nápad a vůbec celý koncept příběhu! Prostě koho by napadlo toto? No jasně, Levithana! Toho spisovatele jsem si oblíbila hned po první přečtené knize a teď k němu mám ještě větší respekt a jsem mu moc vděčná za tak originální příběh, který byl promyšlený, dechberoucí a tak nějak i smutný. Četlo se to úplně samo a tak lehce, že jsem se v některých chvílích nemohla od knihy odtrhnout. No prostě geniální, jsem hodně zvědavá na druhý díl, ale kdyby nebyl, vlastně by to ani nevadilo, protože to takhle klidně mohlo skončit. Doporučuji tuto knihu úplně stejně jako samotného autora! Patří k té troše autorů, které prostě zbožňuju a chci od nich přečíst vše, co napsali.

03.09.2017 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Už když jsem viděla tuhle knížku poprvé, věděla jsem, že ji budu zbožňovat. A nepletla jsem se. Ten příběh je tak krásný, dojemný no prostě nádhera. Mimo samotný příběh o tučňákovi autor také popisuje Argentinu se vším všudy - tamní flóru, faunu a domorodé obyvatele. Poukazuje na krásu Země a života, ale také na nespravedlnost a chamtivost lidské rasy. Prostě mi tato kniha dala něco, o čem je dobré zapřemýšlet a uvědomit si priority v životě. Naprosto úchvatná kniha která v sobě skrývá mnohem víc, než je na povrch vidět.

15.04.2017 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Musím říct, že tahle kniha je prostě tak strašně milá a roztomilá. Jako první díl. Taky je vtipná, Kitty je opravdu dílo. Bylo to krásné, takový to, když si přejete, aby to nikdy neskončilo. Postavy mě přirostly k srdci, ale taky si myslím, že už pokračování nebude, protože se to vše tak správně uzavřelo. Peckovní konec!
Obě knihy pro mě budou už asi napořád znamenat hodně. Jsou tak správně originální.
Rozhodně doporučuji všem, kdo nepohrdnou trochou romantiky.

31.07.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tyjo. Musím říct...PÁNI. Sice byla kniha plná technických a odborných prvků, a přestože této tématice moc nerozumím, na zážitku mi to vůbec neubralo. Spíše mi toho hodně dalo.
Vpodstatě se na chvíli můžeme stát astronauty a poznávat vesmír. Hlavně Mars. Bylo to úžasné.
Musím uznat, že Mark (vlastně sám autor) byl ohromně chytrý a vynalézavý. Vše bylo tak realistické a do podrobna promyšlené, až jsem se chvílemi ztrácela a tápala, jestli je vůbec možné, aby byl někdo tolik chytrý.
Moc se mi líbila kombinace deníku a vsuvek ze Země. Dodávalo to ději na úplnosti.
A navíc trocha matematiky, fyziky a chemie o prázdninách neuškodí. Sice na trošku jiném levelu, ale přeci jen :D
Za mě naprosto fantastická kniha, která stojí za to si ji přečíst.

24.07.2016 5 z 5