kahuda01 kahuda01 komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Tak Chris opět posunul laťku opět o něco výše, možná už toho násilí bylo trochu moc. Motiv jsem uhodl docela brzo, ale pachatele ani náhodou. Jinak opět parádní jízda za plný počet!

30.04.2023 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nemohu hodnotit jinak než 5, film znám a lituji, že jsem ho viděl dřív, než jsem četl knihu... Super počtení, hrozně rychle to uteklo. P. S. : Kombajn všechny dostane

10.04.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Nebavilo, spousta zbytečných pasáží o jídle, pití a konání potřeby. Hlavní dvojice vyšetřovatelů nesympatická, jakýsi pokus o klasickou detektivku. Další díl už číst nebudu.

27.12.2023 2 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

No byla to jízda, JD má tah na branku, psát umí, o tom není pochyb, ale těch výbuchů bylo trochu moc a přišlo mi to hodně "americké". Celkově spokojenost.

09.08.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Super, Nesbo opět potvrdil, že umí psát. Zajímavé téma, nekompatibilní skupina "vyšetřovatelů" a hodně zvratů. Pachatele jsem odhadl brzo, ale autor si mě zase povodil...

27.05.2023 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Tož dobré to bylo, chvílemi jsem si říkal, že asi dám Gereona na chvíli k ledu, ale konec vše napravil, takže zapaluji overstolzku a vyrážím na další pokračování.

13.06.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Klasika od královny detektivek, nicméně jsem čekal trochu hutnější atmosféru a temnější prostředí. Asi tak 4,5 hvězdy.

06.04.2020 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Lahůdka, Minier je zpět a v plné síle. První polovina byla lepší, potom autorovi trochu došel dech a konec byl pro mě lehké zklamání. Nicméně epilog to napravil a už se těším na další knihu.

17.12.2023 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Tak to byla nádhera, moc jsem si to užil. Super kniha, Márquez byl prostě geniální.

03.01.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Poslední díl série je nejslabší, pořád je to jízda, ale už to trochu drhne, něco mi přišlo zbytečně natahované, už jsem se chvílemi přestával orientovat. A konec? - Připadal jsem si jak na pouti na kolotoči: přemíra barev, zvuků, postav. Prostě všeho moc škodí.

21.07.2020 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tak tenhle díl z oddělení Q si nezískal moje sympatie, autor chytře využil moderní uprchlické téma, zbytečná dějová linka s počítačovým maniakem. O Asadovi už víme vše, ale je to vlastně na škodu. No a konec? Rozvleklý ve stylu Hollywoodské produkce. Ještě mi vadilo Monino těhotenství a to je asi tak vše...

10.02.2020 3 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Tak nevím, tentokrát se mi May nějak netrefil do nálady. Něco mi připadalo přehnané, něco zase jakoby nedotažené. Takové celé nereálné, umělé. Jinak se četlo jako vždy parádně, trochu mi vadily zmínky o rouškách a Covidu. Za mě slabší dílo.

20.08.2022 4 z 5

Marlow Marlow Volker Kutscher

Paráda, série je čím dál lepší. Jenom začínám mít o Gereona strach, myslím, že si ukousl větší krajíc než zvládne. Nechtěl bych v této době žít, muselo to být hrozné.

04.08.2022 5 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Kniha se četla velmi rychle, detektivní příběh byl trochu slabší, ale politická situace mnohem ostřejší. Za krimi 3 hvězdy, za ostatní 5. Průměr jsou 4, ale pro Gereona mám slabost, takže zaokrouhluji na 5 ⭐ a vyrážím do Lunaparku.

10.07.2022 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Období Výmarské republiky mě zajímá, seriál Babylon Berlín se mi moc líbil, tak jsem se pustil i do knižní předlohy. Slušná detektivka, jsem spokojen a plynule pokračuji dalším dílem.

20.04.2022 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byla jízda, moc mě bavily krátké kapitoly, střídání dvou dějových linek a strhující tempo příběhu. Některé pasáže byly dost nechutné a nebylo dobré je číst před jídlem. Parádní thriller.

30.06.2020 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Paráda, knihu jsem si moc užil. Pomalejší tempo vyprávění, žádné drastické pasáže. Na obzoru se rýsuje zajímavá dvojice "vyšetřovatelů". Těším se na další díl...

05.03.2024 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Zatím nejlepší díl série. Změna prostředí všem prospěla, na politické scéně začíná být trochu dusno. Těším se na pokračování.

03.07.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Opět super čtení, které chytne a nepustí. Trochu slabší než první díl, který mě úplně vtáhl do příběhu - hlavně deníkové pasáže. Ale pořád strhující tempo, rychlé přechody mezi dějovými linkami, prostě paráda. A co se mi tolik nelíbilo? Trochu moc postav, překombinovaný děj a useklý konec: nedovedu si představit čekat na třetí díl delší dobu. Já okamžitě pokračuji a jsem napnutý jak to dopadne - doufám, že nebudu zklamaný.

13.07.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak nevím, kde začít... jo! Dal jsem jen 7% - víc to nešlo, nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Směsice vulgarit, opakujících se rádoby vtipů, tomu se mám smát? To má být humoristický román? Hašek, Jirotka a ostatní se musí v hrobech otáčet. Aristokratka je takový literární Kameňák. Končím, jsem bledý a chvěju se (já, ne taxík).

31.10.2019 odpad!