Kackatlacka Kackatlacka komentáře u knih

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nejlepší knížka jakou jsem kdy četla! Ten příběh, poselství, které nám přináší…. Je to oddechové ale zároveň napínavé čtení. Je to odraz reálného života, ale zároveň romantický příběh. Je to životní drama, ale přesto i povzbuzující pohádka….

09.01.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ach. To byl úžasný zážitek! A ten pocit, když jsem cca v půlce knížky zadala termín "žítkovské bohyně" do googlu a zjistila jsem, že ten příběh se zakládá na pravdivých faktech a že bohyně opravdu žily!!! Příběh jako takový je fikce, ale já jsem to autorce tak věřila, že se teď úplně ztrácím v tom, kde končí pravda a začíná její fantazie! Rozhodně si od Kateřina Tučkové přečtu i další dílka!

29.08.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tuhle knížku prostě zbožňuju! Já vlastně zbožňuju všechno od Agathy, je totiž geniální :).
No vážně! I když přesně vím,že mě s každou vraždou tahá za nos,stejně jí skočím na špek a jako vždy typuji úplně špatného vraha! Ale lidi! 10x v jedné knížce??
Takhle mě může dostat prostě jenom Agatha :)
Rozhodně doporučuji!! Čtivé,zábavné,napínavé a chytré až do posledních slov!

21.11.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ta nejkrásnější knížka, jakou jsem kdy četla!
Pravidelně se k princovi vracím a vždy si v něm najdu něco nového, pro mě nezmapovaného. A s ohledem na životní fázi, ve které se aktuálně nacházím, mi vždy nabídne jiný pohled na příběh princův, ale i můj.
Malý princ je můj poklad, ten příběh zbožňuji.

17.05.2019 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

“Hrdinka” příběhu na eskalátorech hodnotí protijedoucí muže. Já na eskalátorech koukám na plakátky propagující knížky. Ještě nikdy mě žádná z těch knížek neoslovila. Až do teď. Vše je jednou poprvé.
A víte co? Náhoda tomu chtěla, že je to zrovna v době, kdy se po 10 letém vztahu “obohacuji” karamboly z randění. V Kláře a jejích trampotách jsem se našla tolikrát, až jsem se občas ptala sama sebe, jestli ta knížka není o mně a “mých” mužích :-)).
Když jsem randila naposledy, byl svět jiný. Bylo mi 19 a seznamovala jsem “normálně”, bez používání sociálních sítí. Teď je mi 29. A já najednou zjišťuji, že je vše jinak, než jsem si nějak celou tu dobu ve vztahu s jedním mužem, představovala. Takže stejně jako Klára dělám chyby, abych zjistila, že to byly chyby. Ale vlastně se teď díky Kláře nebojím přiznat, že by byla chyba ty chyby neudělat. I já své chyby dělám odvážně, s nadšením a ve velkém.
Báro, díky za tak super knížku :-)))

25.05.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Musím říct, že knížka se mi četla dost obtížně. A to Harla zbožňuji! Takřka do půlky mi všechny postavy přišly životem zcela vycucané a musím říct, že to ze mě vysávalo pozitivní energii.
Od půlky se příběhy začaly trochu rozhýbávat, ale i přesto nemůžu tvrdit, že by mě vtáhly a těšily.
Bohužel musím přiznat, že knížka pro mě byla zklamáním.

17.05.2019 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

No paaani! Tak tahle knizka me vazne nadchla! Uz vim,co budu jednou cist svym detem :).
Asi jeste nikdy jsem si z knizky neodnesla tolik,jako z tohoto vypraveni.. hned se vrham na dalsi dil!

05.03.2018 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Nádherný a dojemný příběh, který geniálním způsobem spojuje svět živých a mrtvých..
Od přečtení této knížky ve mě hřbitovy nevyvolávají strach, ale pocit kouzelna a tajemna.. Vážně,vážně stojí za přečtení

20.11.2017 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Výborné čtení! Z filmu jsem byla totálně nadšená, ale po přečtení knížky mi bylo líto, že je film ochuzen o některé části příběhu. Takže knížku rozhodně doporučuji přečíst i v případě, že film znáte takřka nazpaměť.
Jednoznačně doporučuji!

25.05.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Velmi dobrý počin. V hokejovém prostředí se pohybuji, takže tématika mi byla více než blízká. Ale myslím si, že knížka dokáže nadchnout i čtenáře hokejem nepolíbeného.
Příběh se ubírá velmi zajímavým směrem a vypráví příběhy několika postav, které se postupně prolínají. Stejně tak, jako je to v životě.
Knížka Vás donutí zamyslet se nad světem, nad vztahy a nad jistotami, které vlastně nikdy nejsou jisté...
Doporučuji!

17.05.2019 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Další fantastický (a za mě možná nejlepší) počin fantastického autora!

20.11.2017 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Nemůžu si pomoct, ale pokud na mě knížka působí smutně, depresivně nebo ve mně vytváří jakýkoli jiný negativní pocit, který se mě drží i po přečtení, tak nemůžu dát plný počet. Ale pokud budu hodnotit dějovou linku, která mi přijde naprosto neotřelá a zároveň tak normální a běžná, tak by si knížka jistě zasloužila 5*.
Vždy jsem se k ní tak ráda vracela.. :-)

29.08.2021 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

To byla nádherná knížka! Místy cestopisná,místy dojemná a celou dobu naprosto fantastická!
Vřele doporučuji!

P.S. Pokud byste věděli o nějakém podobném příběhu, rozhodně mi dejte vědět :)

25.01.2018 5 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Čtivé povídky jednotlivých obyvatel malého městečka, jenž je společným jmenovatelem všech příběhů. Díky tomu je knížka z celkového pohledu celistvá,ačkoli každou kapitolou nahlížíme do života jiné rodině.
Některé příběhy končí poněkud otevřeně, ale musím přiznat, že mi to v tomto případě vůbec nevadí, jelikož tím kniha působí reálněji a živěji. Jen si představte svůj život: také se jeho aktuální etapa dá shrnout do kratší či delší kapitoly,ale Váš příběh tím zdaleka nekončí.. :-))

01.01.2018 4 z 5

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Výborný, čtivý a v určitém smyslu i velmi silný příběh. Příběh, který mě bavil od samého začátku až do konce..:
Knížka vypráví o životě sedláka z čínského venkova, se kterým se setkáváme za jeho mladých let a doprovázíme jej celým životem až do posledních dnů. Setkáváme se tak s jeho nejhoršími i nejlepšími okamžiky života.. Vřele doporučuji!

12.12.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vážně nemám knihy s válečnou tématikou ráda a knížku jsem rozečetla v podstatě omylem.. ale nutno říct, že jak jsem začala, tak nešlo přestat! Knížka mě vtáhla a i s ohledem na válečné pozadí jsem se ke knížce s chutí vracela.
Trochu mi bylo ze začátku nepříjemnné povídání smrti, která je v knize v roli vypravěčky. Je vykreslena jako “postava”, která má srdce a pochopení pro lidi. To mi jednoduše nesedí.. Každopádně její vyprávění jde v průběhu příběhu do ústraní a postupem času se stává opravdovou a hlavně chtěnou součástí příběhu. Příběhu, který i s ohledem na smutnou tématiku a nešťastné osudy všech jeho hrdinů, nepůsobí ponurým neutěšeným dojmem.
Už teď se těším,až se k příběhu vrátím v jeho zfilmované podobě :)

05.12.2017 5 z 5

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Ke knížce se vracím vždy, když nemám právě rozečteného nic jiného a tak trochu s ní opět bělím plátno,na které pak maluje jiná knížka.. :)
V tomto ohledu je to perfektni čtivo :)! Kapitoly jsou kratke,svizne a vtipne a cteni je naprosto oddychove.
Musím uznat,že i autorčin nápad se mi líbí a jako určitý druh experimentu to zafungovalo skvěle!
Ale najednou bych knizku asi nedala. Ceho je moc.. :)

24.11.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nějak si nejsem svými pocity z této knížky jistá. Ano,je velmi čtivá,příběhy krásně,ale vcelku nevšedně zapadají a ... no ... to je asi vše. Na víc to nestsčí.
Nějak nedokážu pochopit,proč si někdo s takovým citem pro psaní,vybírá takové “hrdiny”. Jako by už v nikom nebylo nic dobrého,jak by svět měl jen šedou barvu a jednu stránku mince.. Nene,to mojí pozitivní duši nějak nesedlo :-/

20.11.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Krásný,jednoduchý a velmi čtivý počin propletený kriminální zápletkou.
Vlastně čekáte až do samého konce a jen hádáte kdo je vrah,ale co víc! Až do poslední chvíle Vás autorka napíná s rozuzlením,kdo onoho osudného večera vlastně zemřel. A páni! Vraha, oběť a ani další vyústění příběhu jsem teda nečekala!
Už se nemůžu dočkat,až uvidím i seriál!

20.11.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha má pořád ten pohodivý nádech a čtivý příběh,jako předchozí dvě autorova díla. Každopádně to už není takříkajíc ono.
Musím ale uznat,že provázanost obou příběhů je vážně neuvěřitelná! I když čtěme příběh dvou sourozenců,každý ten svůj vypráví o tolik jiným způsobem,že až na ono provázání obou příběhů, má člověk pocit,že čte dvě různé knížky. Skvělý!

P.S. za mě bych začala příběhem Veroniky. Asi bych k ní tolika nepřilnula a neměla pro ní tolika pochopeni,kdybych si nevyslechla nejdříve její příběh. Za to Jáchym je miláček z obou stran :)

20.11.2017 4 z 5