julie8829 julie8829 komentáře u knih

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem kdy přečetla. Slzička ukápla několikrát. Doporučuji přečíst úplně každému, protože po přečtení mi došlo že mezi uprchlíky nejsou jen teroristi a sociální případy jak nám nesmyslně hlásí média. Jsou mezi nimi i lidi jako tito, kteří chtějí utéct před válkou a třeba před takovým manželem, který byl v knize ztvárněný. Kniha měla nakonec dobrý konec, ale v reálném životě už to tak vždycky nebývá. Představa že takovéhle věci se dějí i právě teď je tíživá a nutí mě být vděčná za můj ne dokonalý, ale šťastný život. Smekám před autorem, který dokáže psát tak, že se do knihy opravdu vžiji.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Opravdu skvělá kniha ! Doporučuji každému přečíst. Měla jsem možnost si doplnit historické znalosti a vidět jak těžká doba to dříve byla.Určitě jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Co to sakra bylo xd. Tak tuhle knihu jsem opravdu nepochopila a nelíbila se mi :D

09.07.2018 odpad!

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Super oddechovka. Postava Cherry mě neskutečně vytáčela a trochu mě zklamalo, že jí na konci nedali víc co proto. Ale jako kniha dobrá, nic extra, ale dobrá :D

26.12.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silná, krásná knížka. Opět jsem měla možnost si doplnit nějaké historické znalosti. Líbí se mi že je napsaná z pohledu dívky v mém věku, takže se do toho dokážu ještě víc vžít. Ruta píše tak,že se kniha krásně čte, ale co mi teda na ní vadí, což je vidět i v této knize, že vždycky konec uřízne, jako kdyby knihu musela co nejrychleji dopsat. A já mám po přečtení tisíce otázek typu "Co se stalo s touhle?" a "Co se stalo s tímhle?" a "Jak se tam odsaď dostali?" Takže z toho důvodu dávam 4*

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Silná kniha. Sice je to deník 14ti leté holky, takže je to takové pubertální, ale také je to silně emotivní. Anna v deníku řeší různé občas i banální věci a neví co jí čeká. Je to smutné. Také jsem měla možnost zjistit jak uvažovaly dívky zhruba v mém věku v období 2.světové války, což oceňuji

03.07.2018 3 z 5

Určitě doporučuji přečíst všem, které zajímá co se dělo po knize My děti ze stanice ZOO. Kniha vám odpoví na spoustu otázek, které jste si mohli klást po přečtení první knihy.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi vtipná a pěkná knížka. Smála jsem se u toho jak já, 15ti letá holka, tak i moje babička. Takže si myslím že skvělé, vtipné a lehké čtení pro každou generaci.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Prostě nádherná knížka. Miluju tu atmosfétu, postavy, prostě absolutně všechno na téhle knížce jsem si zamilovala. Určitě doporučuji přečíst ! ❤

Papírová města Papírová města John Green

Prostě John Green, perfektní čtení pro náctileté. Osobně mám od něj Papírová města nejradši.

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Tuhle knihu od Ruty mám nejraději. Je to samozřejmně úplně něco jiného než předešlé 2 knihy. Konečně ten konec nebyl tak uřízlej, ikdyž přece jenom mám pár otázek, ale je to tak hezky otevřené, že by mohl být i druhý díl, který by mi vůbec nevadil, protože kniha se mi opravdu hodně líbila, atmosféra, postavy, hlavně Jesse ❤
Určitě doporučuji.

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moc nechápu hodnocení :D Kniha mě vůbec nebavila a špatně se četla. Asi to není nic pro mě.

03.07.2018 1 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Emotivní, dojemné, krásné čtení. Je to román, což mám ráda a kniha se opravdu čte jedním dechem. Určitě doporučuji

03.07.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Legendární, poučná kniha. Až budu mít děti, tak jí všechny povinně přečtou aby věděly čemu se vyvarovat. Kniha je určitě mnohem lepší než film.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Hezké, oddechové čtení, na Vánoce ideální. Asi teda spíš pro lidi mé generace, protože pochybuji že by to mamku nadchlo :D Ale pro lidi zhruba 12-20 let, kteří mají rádi romány, doporučuji

03.07.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Vzhledem k vysokému hodnocení a kladným recenzím jsem po knížce hned skočila a těšila se až jí přečtu, ale hodně mě zklamala. Byla nudná a neměla žádný zajímavý děj. Když jsem jí četla pořád jsem čekala že se tam začne něco dít a najednou jsem byla u konce. Mám ráda romány,ale tohle mě vážně nenadchlo :D

10.06.2018 odpad!

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

No...už trochu lepší než Birthday girl, ale stále nic pro mě :)

11.07.2018 1 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

V pohodě oddechová knížka. Nic extra, ale líbilo se mi to. Třeba na letní čtení se podle mě hodí.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Určitě další poučná kniha od Ruty Sepetys, ale dle mého názoru ne tak dobrá jako V šedých tónech. Jsem ráda za doplnění znalostí ohledně těch potopených lodí, protože předtím jsem to vůbec nevěděla, ale kniha jako taková není až tak dobrá :D Ale určitě jsem ráda že jsem si jí přečetla :)

Holky na hlídání Holky na hlídání Melody Mayer

Pro holky 10-16 let ideální, oddechová kniha. Mám jí do teď ráda :)