Jordyz Jordyz komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Tolik děje, že by vystačil i na celou ságu. Místy jsem se malinko ztrácela, než jsem si uvědomila o jaké době a osobě to vlastně čtu. Celkově - velká spokojenost.

04.01.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná kniha. O tom, jak odlišné je to, jak na vás působí člověk, kterého neznáte a když jeho příběh znáte, hned se na něj díváte s citem a pochopením. O tom, jak může ublížit nevyřčené. O křehkosti duší.....ještě jsem plná dojmů po dočtení knihy. Kniha je čtivá, pohladí, rozjitří, nutí přemýšlet ... Doporučuji!

10.07.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Velice hezká a laskavá kniha. Někdo píše, že kvalita časem upadala, mě spíš připadá, že prostě jen odráží momentální dění v životě autorky. Já jsem moc ráda, že tuto knihu mám a nemusím ji nikomu vracet, určitě se k ní ještě vrátím! A ilustrace jsou prostě nádherné! I díky nim, je tato kniha pohlazením po duši. A to ne vždy jsem souhlasila s autorčiným náhledem na věc, což dle mě není vůbec na překážku, ba naopak :-)

03.01.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Právě jsem dočetla a jsem nadšená! Vlastně jsem si myslela, že se touto knihou budu prokousávat a byla jsem mile překvapena její čtivostí. Mám chuť se sbalit a vypadnout od lidí :-)

15.01.2021 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Skvělá kniha. Připomínka toho, že to nebyla lehká doba....(jak někteří rádi zapomínají na to špatné). Děsivé a už i nepředstavitelné. Určitě doporučuji si přečíst!

29.10.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Skvělá kniha - o tom, že lidé nejsou jen černo bílí, že ať se vám stane cokoli špatného, není to konec a čeká vás v životě něco krásného.... o tom, že i dobří lidé můžou udělat blbost, o tom jak se bojíme odlišnosti.... a o spoustě dalšího!
A ten styl psaní! Když už si myslíte, že víte jak to dopadne a ono to dopadne jinak.
Skvělé čtení a vřele doporučuji!

25.06.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Skvělá kniha! Děsivá, neustále mě nutí přemýšlet o něčem mezi nebem a zemí.... A rozhodně vím, kam se nechci jet podívat :-)

11.03.2019 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Neskutečná kniha! Nenechá vás v klidu. Někdy bylo tak těžké ji číst, že jste měli chuť se dívat jinam. Bylo zajímavé pozorovat svoje pocity, jako - to už bych nevydržela, to bych nedokázala tolerovat... Taky mě fascinovalo, že veškeré zvraty se staly naprosto nečekaně. Až u této knihy jsem si uvědomila, že to není běžné. V jiných knihách prostě cítíte, že se něco chystá. Tady ne, prostě se to stane. Stejně jako v životě. Úžasná kniha, budu všude doporučovat, nemůžu na ni přestat myslet.

21.01.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skvělá kniha. Musím říct, že mě nenudil ani kousek, ba naopak. Měla jsem celou dobu pocit, že mi příběh nějak samovolně běží před očima... Přečetla jsem na toto téma již spoustu knih a tato patří mezi me favority! Možná právě proto, že se zbytečně nepitvají zvěrstva a nepopisují se ty nejhorší věci, co se tam děly, do nejmenšího detailu. Není to potřeba. Z této knihy si odnáším velký obdiv k vnitřní síle člověka.

15.10.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha. Dostala jsem se k ní až díky ČV. Nechápu, že jsme se tak dlouho míjely. Každopádně souhlasím s některými názory, že není až tak lehce čtivá, ale ta hloubka a téma to bohatě vynahrazuje. Je děsivá ta představa režimu, který vás hlídá na každém kroku a ještě děsivější, že každý člověk má svou hranici... Dlouho tuto knihu nedostanu z hlavy, takže za mě 5* - a to si je opravdu šetřím.

09.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha - o umírání, o hodnotách, kvalitě života, o lásce....o životě.
Jsou knihy, které si chci přečíst - na to mi stačí knihovna - a které chci mít doma. A tuto knihu si určitě koupím!

17.06.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Na knihu jsem se moc těšila, ale jsem z ní rozčarovaná.
Bohužel se mi nelíbilo zpracování - příliš mnoho postav, míst...kapitoly - resp. pasáže z jednolivých míst - tak krátké, že se mi až na konci povedlo se zorientovat... Bylo to pojato více z technické stránky, politicky než z pohledu lidí - ten mi tam chyběl. Téma skvělé, ale zasloužilo by si jiné zpracování.

06.05.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha je skvělá. Někomu může připadat nijaká, mě připadá zvláštním způsobem jemná. Celý ten příběh s takovou lehkostí plyne. Hrůzy války celý příběh dokreslují a přidávají na dramatičnosti a přesto je v knize něco navíc.... Prostě stojí za přečtení!

05.11.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zajímavé čtení. Opravdu trefné přirovnání, až je zarážející jak moc.
Taková chuťovka na jeden den, ale opravdu stojí za přečtení.

27.07.2018 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Kniha psaná zvláštním způsobem. Tak jaksi "příběh života po chlapsku", bez příkras, bez hraní si na lepšího, prostě tak jak to bylo. Tato nesnaha se vylepšovat mě ve skutečnosti hodně dostala.

26.12.2018 4 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Mám prostě ráda série. Můžu tak sledovat životní příběh jedné z postav se všemi chybami, radostmi... Kniha je napínavá, čtivá, nemám co vytknout.Tato série je jedna z mých oblíbených, určitě budu číst i další díly.

16.08.2018 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Skvělá kniha, jsem z ní ještě plná dojmů. To je přesně to, co na knihách miluji - když vás nenechá v klidu.
Možná mi trošku vadilo, že jsem nedavno viděla zfilmovanou verzi a pořád se mi před očima zobrazovaly scény z filmu. I když film byl hezky zpracovaný dle knihy, tak mám raději, když si můžu nejdřív přečíst knihu - neovlivněná filmem - a pak se teprve podívat na film...

13.06.2017 5 z 5

Život naživo Život naživo Vladimír Kafka

V této knize je opravdu spousta zajímavých úvah, tak jiných a tak neskutečně logických, že mě až zaráží, že jsem se na to z tohoto pohledu nikdy nedívala... Jsem ráda, že knihu mám ve své knihovně a můžu se k ní ještě vrátit. Musím napsat to hlavní, co mi kniha dala, i když mi to připadá jako klišé....dala mi naději a pocit, že dobro opravdu něco znamená! V tomhle světě už člověk kolikrát přestává věřit...

09.01.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Krásná odpočinková kniha. Milý humor přesně jak mám ráda :-)

10.10.2016 4 z 5

Skála Skála Peter May

Některé knihy jsou tak jakoby ploché - mají hlavní linku a nic moc kolem se neděje. Z této knihy jsem měla úplně jiný pocit - dokázala jsem si představit celou tu dobu, život lidí na ostrově a vtáhla mě i složitost a reálnost postav. Perfektní kniha a jdu na další díl :-)

14.06.2016 4 z 5