JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kdo by čekal krimi plnou násilí, napětí, zvratů, bude zklamán. Ten, kdo autorku zná, bude překvapen, že tentokrát se krimizápletka s mrtvolou neobjeví kolem str.100, ale ještě dál...
Ke knihám se vracím pro klid, nádherně popsanou přírodu a zapeklité lidské vztahy.Opět výborná!

01.10.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi působivý příběh silné ženy, která je na začátku vyprávění vlastně ještě dívka...Rychle ale vstoupí do světa dospělých.Je obdivuhodné, jakým způsobem se vyrovnává s tím, co jí život přináší. Neuvěřitelná síla.
I když je to zcela jiný příběh, působil na mě podobně jako Doktorka z domu Trubačů.
Velmi doporučuji!

19.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc hezké počtení. I když velmi často smutné osudy postav v knize.

29.05.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

První kniha od této autorky. Vztahovými propletenci a osudem žen mi připomíná jinou autorku...Mornštajnovou. Kolik zla dokáže napáchat předsudek, zbabělost, lež! Krásné postavy Heda a Imra.

11.07.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Další a zase skvělý díl s detektivem Bergmanem. Zajímalo mě hned, jak důležitý bude název knihy pro samotný děj....

03.08.2023 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Zase jedna moc zajímavá kniha, o věcech, které se ve skutečnosti děly. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a ve všem jsem ji držela pěsti. Bylo mi líto jejího dobrého úmyslu s ne vždy dobrým koncem.

22.05.2020 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Autorkou krásně vylíčeny pocity obou hrdinů. Muž a žena...čekala jsem, kdy přijde setkání těchto dvou lidí, jak dojde k vzájemné duševní úlevě...čekala a spřádala plány, jak se ze smutných, trpících stanou veselí....A ten závěr? Křičela bych. Knížka opět hodná doporučení.

17.02.2020 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Četla jsem od autorky Kudy vchází světlo a moc se mi kniha líbila. Rozhodla jsem se sehnat si nejlépe postupně všechny díly s detektivem Gamachem. Tento 1.díl měl hodně pomalý rozjezd, ale chápu, že důležité bylo uvést čtenáře do vesnice, kde se přiběh odehrává a seznámit s postavami, kterých není nejméně. Radím tedy vydržet....kniha je napínavá, ale je třeba trpělivosti.

03.01.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Napínavá kniha. Přesně taková, jakou už několikrát autor předvedl.A můj tip na pachatele-omyl!

02.10.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Silný odvar, jinak to ani nelze napsat. Až neuvěřitelné, čeho je jedinec schopen pod "tíhou rozkazu"! V dětství je chlapec pod silným vlivem svého otce-fanatika, chlapcova jinakost se rozvíjí až právě do dospělácké hrůzy. Vždyť jen plnil rozkazy, nenese odpovědnost...neuvěřitelné takové přesvědčení.

12.12.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Takové knihy miluji....které rozšíří člověku rozhled, chytnou za srdce a vyvolávají po přečtení různé myšlenky a otázky! Velmi doporučuji.

01.11.2018 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Cestování po České republice, už to je plus.Navic tento autor má nejen smysl pro cestování, ale i pro skvělý humor. Malinko mi připomíná takového šťastného smolaře.

29.12.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Čtvrtá kniha, kterou jsem četla od této autorky a líbila se mi zatím nejvíc.

18.08.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha se výborně četla, Hunterovi nešlo nefandit, jeho parťák sympaťák. Už se těším, až nahlédnu do nitra dalších dílů.

29.12.2018 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Po delší době jsem přečetla knihu, která mě bavila od začátku do konce.Napětí, dialogy, popisy situaci, míst, kde se hrdinové zrovna vyskytují, osobní příběhy jednotlivých postav.Skvělá a doporučuji!

07.02.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Ale ano, těšila jsem se, knihu jsem měla vyhlídnutou a nakonec jsem ji nečekaně dostala jako dárek.Čtení mě bavilo, strany ubíhaly a já tušila pachatele...asi dvakrát...špatně. Kdo má rád napětí, doporučuji velmi!

28.07.2019 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Krásná kniha, ke které jsem se dostala až jako dospělá... Je o milovnici čtení a všeho nového. Přitom milá, skromná... Záporáci v této knize jsou tedy také jedineční. Knihu doporučuji nejen dětem, ale i dospělým.

02.04.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Kniha jako dárek od autorky, o které jsem slyšela, ale nic nečetla. Při čtení se mi zlehka vybavoval film. Každopádně si jistě přečtu další knihu od M.K.

08.07.2022 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Po dočtení nelze cítit jen smutek ani radost, tyto dva pocity slpývají. Příběh je psaný jinak, než dalši knihy tohoto žánru. Jsem ráda za prostředí, ve kterém se děj odehrává.Za mě moc dobrá kniha.

29.12.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od této autorky první kniha, trochu jsem se bála, protože figuruje mezi těmi populárními. Téma mě ale oslovuje. Zajimavě zpracovaný příběh. Nejvíce zasažená je tu osoba Hany, příběh se mi ale zdá, že je hlavně o její sestře, Rose. V několika připadech je zde vidět, jak lehké je odsoudit člověka, že je zvláštní...proč ale?Rozhodně zkusím ještě další knihu od A.Mornštajnové.

24.04.2019 5 z 5