jittik jittik komentáře u knih

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Právě jsem dočetla a jsem plná rozporuplných pocitů.
Nevim jak komentovat tuto knihu, na jakou stranu se přiklonit. Je to příběh dvou rorezvaných duší. Vše tak surově napsané, bez přetvářek, musíte si knihu přečíst a udělat si vlastní názor. Je to drsné a konec mě tedy hodně překvapil i tím co se stalo i pocity Kevina.

22.07.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Mnohem lepší jako první díl, už se těším na další

10.04.2019 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Pět hvězd je málo
Takhle kniha mě vzala za srdce. Josie byla úžasná dívka a celou dobu jsem ji držela pěsti. Oblíbila jsem si i Cokieho a nenáviděla matku (i když nazvat takového bezcharakterního člověka matkou, je urážka)
Všem doporučuji a přečtěte si i "Chlapec který rozdával sny" podobné a krásné :)

16.10.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nevím co napsat, knihu si musíte přečíst. Lidé z období druhé světové války byli skuteční hrdinové. Ať už žili pod zničující vládou Hitlera nebo Stalina.
Je to nepředstavitelné a děsivé, kolik toho tito lidé trpěli. A to vše proto, že chtěli žít, doufali....

24.06.2018 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Krásně napsané, strhující děj, který vás do sebe vtáhne a "vyplivne" vás s poslední stránkou..

10.06.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moc pěkná kniha, ostatně jako všechny od této autorky :)

03.06.2018 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Výtečná detektivka.
Mám ráda knihy u kterých máte pocit, že se to může stát. Velmi zajímavý konec.
Už jsem četla Spi sladce, ale tato kniha je ještě lepší a promyšlenější.
Toma D. jsem si už oblíbila :)

04.04.2018 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Poklona Picoult
Kniha u níž hltáte stránky jednu po druhé a přejete si vědět jak to dopadne, ale když vám zbývá poslední stránka litujete, že nejste na začátku.

01.02.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprosto úžasná kniha, vlastně asi nejlepší co jsem kdy četla. Zpočátku klidný úvod, kde se setkáte s hlavními hrdiny, rozsáhlý a skvěle propracovaný děj a hlavně nečekaný závěr. Byla to moje první kniha od této autorky a už se těším na další. A k této knize se určitě někdy vrátím.
Kniha ve mě něco zanechala a dlouho po přečtení jsem o ní musela přemýšlet. I když je tento příběh smyšlený, tak je až neuvěřitelné, co vše museli tito lidé zažít..

26.08.2017 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Každý díl Harryho je naprosto úžasný a proto mě vždy překvapí, jak může být další díl tak dech beroucí. Asi se opakuji, ale není lepších detektivek než od Nesbøa a kniha vždy překvapí jak je vše promyšlené, jak si některé lidi spojujete z předchozích dílů. Celá série je nejen o vraždách, ale především o lidech, o Harrym. Prostě autor má nadpozemský dar.

11.11.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Hodně smutný příběh o ženě, která si zasloužila žít a být přijmuta. I když našla lásku a smysl života, nenašla klid.

07.09.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Skvělé čtení. Nesbøa nikdo nenahradí

27.08.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Myslím, že autor se snaží do knihy dát od všeho něco. Děj a chování policistů je někdy nepochopitelné, ale i tak jsem dočetla.
Rozhodně se nemůže vyrovnat velikánům severské krimi.

21.06.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Trošku mi neseděl styl psaní, více se mi líbily předešlé díly. Ale i tak to stojí zato. Doufám, že brzy vyjde další díl :)

20.04.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tohle je snad zatím nejlepší díl. Od začátku do konce napnuté. Knihy autora se čtou opravdu jedním dechem, knihu nemůžete odložit dokud nejste na konci.

10.04.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Životní příběhy tří žen, které se vám dostanou pod kůži.

22.01.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět napínavé od začátku do konce. Když jsem si myslela, že už vím "kdo co" zase mě autor vyvedl z omylu.
Úžasné bylo zapojení Healyho, který dostal větší prostor a doufám, že bude Davida doprovázet i v dalších dílech.
Mimo samotný případ se v knize rozvíjí i příběhy postav, takže je na co se těšit :)
Už vím co si přát na vánoce :))

28.11.2018 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Zajímavé příběhy, pěkně napsané.
Nejméně se mi líbil příběh s Dominikem, ale na konci to všechno do sebe zapadlo.

16.10.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečteno jedním dechem, knihu nemůžete odložit, dokud nevíte jak to je. I když se dá od začátku předpokládat kdo je vrah, tak konec překvapí. A tím, že je kniha psaná v ich formě, snadno se vžijete do hlavní postavy.
Myslím, že tako druhá kniha autorky je ještě lepší a děsivější.

20.06.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Pěkná kniha, zajímavý pohled na život, když ztratíte paměť a díváte se na svět očima bez předsudků

12.05.2018 5 z 5