jitka3162 jitka3162 komentáře u knih

Hry: Salome / Ideální manžel / Jak je důležité mít Filipa Hry: Salome / Ideální manžel / Jak je důležité mít Filipa Oscar Wilde

Salome mě moc nezaujalo, od Wilda mám ráda komedie. Top je samozřejmě Filip a dost jsem se nasmála i u Ideálního manžela.

06.04.2016 4 z 5

Čirá anarchie Čirá anarchie Woody Allen (p)

Jedním slovem perfektní. Doufám, že Allen stihne napsat minimálně ještě jednu knihu povídek. Jeho humor je jedinečný! :)

06.04.2016 5 z 5

Salome Salome Oscar Wilde

Od Wilda mám raději komedie, ale jsem ráda, že jsem Salome přečetla, pomáhá dotvořit si obrázek o Wildově tvorbě

07.02.2016 3 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Wilde opět nezklamal. Skvělý, duchaplný, absurdní humor. Tady Woody Allen hledá inspiraci pro svá díla

31.12.2015

Vedlejší příznaky Vedlejší příznaky Woody Allen (p)

je to druhá kniha povídek, co jsem přečetla a hodně se mi Woodyho absurdní humor zalíbil. Určitě si přečtu od něco jiného. Líbilo se mi, že v knize vystupují skuteční umělci.

29.07.2015

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Než jsem začala tuto knížku číst, myslela jsem si, že mě ani nezaujme nebo nebude na dlouho bavit. Spletla jsem se, kniha opravdu dokáže strhnout a četla jsem ji v jakékoli volné chvilce. Děj je opravdu syrový, místy vulgární, ale v tom je ta krása. Co musím říct, nudily mě autorovy výlevy psané kurzívou...

25.07.2015

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Bylo to mé první setkání s Allenovým absurdním humorem. Musím říct, že se mi to líbilo, je to taková knížka, kdy si ji člověk veme aby se pobavil tak, že si pořád říká - "Co?", "Cože?", "A jako vážně."? Není to pro pochopení, ale pro pobavení :) Určitě si ještě něco od něho přečtu. Akorát si nedokážu představit jak na tomto postavit celou knihu, resp. jeden příběh. Krátké povídky se mi líbí.

14.06.2015

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tato kniha má v sobě spoustu mouder, které vychází především z úst lorda Henryho, který má opravdu skvělé postřehy. Nikdy jsem se s podobnou knihou nesetkala, vypsala jsem si spoustu pasáží, ke kterým se určitě budu vracet. Není divu, že je v povinné četbě. Na této knize jde krásně vidět, jak se mění doba, ale lidé ne.

06.03.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha, napsaná jednoduše a lidsky. Přečetla jsem ji teprve nedávno, ale myslím, že ve správný čas. Číst ji mladší, asi bych nepochopila, co tím vším chtěl autor říci. Určitě se k ní budu vracet.

04.01.2015 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Přečteno za jeden den, děj je opravdu nepředvídatelný, líbilo se mi téma andělé. Je to napsáno opravdu poutavě, příběh je propracovaný. Už se těším na druhý díl!

12.10.2014 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Výborná kniha na odreagování, byl tam vtip, akce i romantika. Fajn na osamělé večery. Těším se na další knihy od Kateřiny Petrusové, opravdu její knížky jsou velmi čtivé, já jsem tuto přelouskala za 3 večery.

03.10.2014 5 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Kniha je docela čtivá, i když někde jsou opravdu zdlouhavé popisné pasáže. Jednotlivé kapitoly se věnovaly myšlenkám a jednáním hlavních postav, čili i Kirsten, takže vlastně už dopředu se člověk dovtípí jak knížka dopadne. Škoda, že tam nebylo trošku "tajemna" ohledně toho, kdo srazil Juliana.. Dávám tři hvězdičky za příjemné oddechové čtení.

28.09.2014 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Rozhodně zajímavá kniha, ale z nějakých cca 200 stran by mohla mít polovinu, hodně často se tam myšlenky opakovaly. Jak hodně lidí říká, je to hlavně napasováno na americký způsob myšlení ("Chcete peníze? Myslete jen na peníze."). Ale rozhodně s čím souhlasím tak je propagace pozitivního myšlení.

10.08.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pro mě opravdu emotivní knížka, jediná u které jsem vážně chvilku brečela a to nejsem citlivka. Také jsem si myslela, že Gus bude do poslední chvíle hrdina....

07.08.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Docela pomalý rozjezd, opravdu zajímavé to začalo být tak od druhé poloviny. Už se těším na pokračování :)

19.07.2014 4 z 5

Knížka byla zajímavá, ale dlouho jsem čekala až se "něco" převratného stane - nestalo se nic, čím bych byla překvapená. A že by to měl být horor? To ani moc ne...

17.07.2014