Čirá anarchie přehled

Čirá anarchie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24731/cira-anarchie.jpg 4 182 182

Osmnáct nových povídek od nezaměnitelného newyorského autora, který už čtyřicet let baví diváckou (jako autor i jako herec v kině a v divadle) i čtenářskou veřejnost svým osobitým, inteligentním a absurdním humorem. Jeho podoba – nesmělý, nervózní a ukecaný intelektuál v brýlích – i způsob jeho uvažování vešly do dějin. Nová sbírka povídek tak naváže po pětadvacetileté odmlce na jeho čtenářsky úspěšné předchozí sbírky povídek.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Mere anarchy , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čirá anarchie. Přihlašte se a napište ho.

Greenfingers
06.01.2022 5 z 5

Povídky W.A. jsou geniální! Tento druh absurdního humoru mě doslova uhranul. Nestačím se divit, kam autor na ty své nápady chodí.
Zřejmě čerpá hlavně ze svých bohatých životních zkušeností a znalostí z prostředí intelektuálů a umělců všeho druhu. Je všímavým a mnohdy sarkastickým glosátorem společenského dění v kruzích americké "smetánky". Lze pouze litovat, že vzhledem ke svému pokročilému věku Woody Allen už toho asi moc nenapíše a nenatočí.

KnihomolkaAnna
22.02.2021

Praštěné, nelogické, ale skvělé.

Dlouho jsem se u knížky tak moc
nezasmála. Woodyho knihy se ubírají neobvyklým směrem, obzvlášť některé povídky. Chůva, která chce napsat knihu o rodině u které pracuje a žije, muž, jehož kalhoty moc voněly, zákaz odstřihování cedulek z matrací a spousta dalších.

Bakana
31.01.2021 5 z 5

Nestává se mi často, abych se u knížek nahlas smála. Ale Woody je v tomto jistota. Kniha plná nových povídek, některé jsou opravdu mistrovské!
Často si říkám, co se asi lidem jako je Woody Allen normálně honí třeba po ránu hlavou...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čirá anarchie v seznamech

v Právě čtených3x