Jirinamac Online Jirinamac komentáře u knih

Tománek je rád na světě Tománek je rád na světě Eliška Horelová

Milovaná knížka mého syna. Četla jsem jí každý večer stále dokola.

20.11.2016 5 z 5

Paměti pražského kata Paměti pražského kata Vladimír Šindelář

Kniha se četla dobře. Příběh vraždy hodináře v Braníku mně vyprávěla moje babička, která se s rodinou osobně stýkala a měla u hodináře v opravě staré hodiny, které viděly vraždu, jak říkala. Dřevěné hodiny jsou v naší rodině stále, ale potřebovaly by opravit, nejdou.

20.11.2016

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Úplně jsem se vžila do té doby a příběhy prožívala s Janem Mydlářem. Čtivá knížka. Kdysi jsem četla vydání ze začátku minulého století a byl to větší zážitek, ať to byla dobová mluva a nebo podrobnější vyprávění.

20.11.2016 4 z 5

Moje nová svoboda Moje nová svoboda Zohre Esmaeli

Knížku hodnotím kladně. Moc se mi líbí věta z knihy ,, Proč mrhají energií, silami a časem jen kvůli tomu, aby dodržovali stará pravidla, proč se raději nevěnují tomu, aby se naučili pravidlům té země, ve které žijí, a hlavně jejímu jazyku.'' Jedna z mála uprchlíků, co dosáhla poctivě svého cíle.

15.11.2016 5 z 5

Balkon k nakousnutí Balkon k nakousnutí Alex Mitchell

Hezká inspirace, ale spíš pro velké terasy.

10.11.2016 3 z 5

Modrý deník Modrý deník James A. Levine

Chvílemi nudná, chvílemi k přemýšlení. Konec nijaký.

02.11.2016 2 z 5

Konec a smrt Amelie Anne Konec a smrt Amelie Anne Kat Rosenfield

Hodně slabé, dávám dvě hvězdičky za to, že jsem to alespoň dočetla

15.10.2016 2 z 5

Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Joza Břízová

Občas v ní ještě zalistuji, ale dneska už jsou lepší kuchařky

07.10.2016 4 z 5

Nová domácí kuchařka Nová domácí kuchařka Joza Břízová

Často mně radila v začátcích mého kuchtění a i dneska mi občas dodá inspiraci v kuchyni

07.10.2016 5 z 5

Kuchařka pro začátečníky Kuchařka pro začátečníky Stanislav Hejda

To byl můj první poradce v dobách mého mládí, ale i dneska tam občas hledám inspiraci, i když už dneska umím uvařit víc než čaj, kafe,míchaná vajíčka a krupicovou kaši.

07.10.2016 5 z 5

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Až jak se dokážou ponížit a oblbnout lidi. Fanatik ublíží i vlastním dětem. Sestry byly chytré, když se dokázaly vymanit ze spárů takového hnusáka, škoda, že dospělým lidem to moc nemyslelo

03.10.2016 5 z 5

Příběhy železné opony 1. Příběhy železné opony 1. Luděk Navara

Hrozná doba, doufejme, že už se tyto zločiny nikdy nebudou opakovat.

07.09.2016 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Čistý člověk s dobrým srdcem, který měl štěstí, že měl kolem sebe lidi, kteří ho nezneužili, ale dokázali mu pomoci v jeho jednoduchém myšlení. Je o čem přemýšlet.

23.08.2016 5 z 5

Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Jackie Clune

Líbí se mi, že autorce nechyběl humor ani ve vážné situaci. Pro mne to bylo odpočinkové čtení.

23.08.2016 4 z 5

Z lesa i ze zahrady od jara do zimy Z lesa i ze zahrady od jara do zimy Dagmar Lánská

Knížku měli za 5,- kč v antikvariatu, tak jsem si jí koupila. Je to víc jako kuchařka, ale něco se tam můžeme dočíst i o bylinkách, jejich použití na zdraví a v kosmetice. Na dnešní dobu už je dost zastaralá.

23.08.2016 3 z 5

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Přečteno, ale žádné hluboké vzpomínky ve mně nezanechává. Za pár dní nebudu vědět o čem knížka byla.

12.08.2016 3 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

V knížce mi chybí nějaká fotografie Pavlíny, jejich rodičů a prarodičů. Takových rodin, kdy věřili, že dostanou děti k sobě přes ČK bylo hodně. Ale Pavlíně dokázala babička vytvořit pěkné dětství i bez rodičů.

25.07.2016 4 z 5

Pro lásku k dceři Pro lásku k dceři Sarah Taylor

Na toto téma je napsaných spoustu knih, ale tato mě tak neuchvátila. Knížka nemá tu pravou dynamiku, ale pouhý popis.

22.07.2016 3 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Novodobá červená knihovna. Jak chudé děvče z Filipín ke štěstí přijde. Sladká romantika. Hezká je obálka knihy, ale knížka mě moc nenadchla

07.07.2016 3 z 5

Psáno ve hvězdách Psáno ve hvězdách Aisha Saeed

Knížka není tak drastická jako jiné knihy s muslimského prostředí. Jejich tradice nepředělá ani jiné prostředí ve kterém žijí a vychovávají své děti. I u nás bylo dříve rozhodováno za děti, rodiče víc zajímalo ,,co by tomu řekli lidi,, než co chce dítě. Važme si svobody, kterou máme.

21.06.2016 4 z 5