Jirinamac Online Jirinamac komentáře u knih

Pro lásku k dceři Pro lásku k dceři Sarah Taylor

Na toto téma je napsaných spoustu knih, ale tato mě tak neuchvátila. Knížka nemá tu pravou dynamiku, ale pouhý popis.

22.07.2016 3 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Novodobá červená knihovna. Jak chudé děvče z Filipín ke štěstí přijde. Sladká romantika. Hezká je obálka knihy, ale knížka mě moc nenadchla

07.07.2016 3 z 5

Psáno ve hvězdách Psáno ve hvězdách Aisha Saeed

Knížka není tak drastická jako jiné knihy s muslimského prostředí. Jejich tradice nepředělá ani jiné prostředí ve kterém žijí a vychovávají své děti. I u nás bylo dříve rozhodováno za děti, rodiče víc zajímalo ,,co by tomu řekli lidi,, než co chce dítě. Važme si svobody, kterou máme.

21.06.2016 4 z 5

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla. Určitě to neměla v životě lehké. Děj knížky je dost zdlouhavě a nudně popisován.

04.06.2016 3 z 5

Mary Jana Mary Jana Dorothy Sterling

Knížku jsem dostala, když mi bylo 10 let a po 50 letech jsem si jí s radostí opět přečetla. Bavila by i dnešní děti? A měla by jim co říct?

12.05.2016 5 z 5

Memento Memento Radek John

Knížka by měla být zařazena do povinné četby na základní škole

12.05.2016 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Za komunistů jsme ve čtvrtek čekali fronty před knihkupectvím, aby se na nás dostalo a tato kniha byla v naší knihovně. Jeden výtisk koloval mezi spousty čtenářů. Mám tu knihu ráda, dobře se čte.

29.04.2016 4 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Knížka se mi četla dobře. Ráda si představuji žití v té době (jak vypadalo město, jak chodili oblečení)...

29.04.2016 5 z 5

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Za mého dětství povinná četba a proto neoblíbená. Ale ta knížka je moc pěkná, milá a krásně psaná. Nevím, co by dnešní děti nepochopily, jen by se musely trochu zamyslet nad životem tenkrát a dnes. Doporučila bych jí ke čtení nejen dětem.

29.04.2016 5 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Do metra na cestu do práce dobrá, probere mě ze spánku. První díl mě bavil víc.

20.04.2016 4 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Moc pěkné čtení, mám ráda takový humor a často jsem měla pocit, že je jak z mého života. :-)

20.04.2016 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

V průběhu čtení knížky, jsem viděla i film. Knížka je lepší než film, i když v něm hrají mí oblíbení herci. Nevím, jestli se dá říct, že je knížka moc roztáhlá nebo film moc zjednodušený. Doporučuji obojí.

20.04.2016 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Hezoučké čtení

17.04.2016 5 z 5

Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina James

Není jednoduché narodit se v muslimské rodině jako žena. I děti mají svá práva, ale ženy musí jen poslouchat a plnit příkazy mužů.

12.04.2016 5 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

V roce 2013 spáchal její syn (14) sebevraždu z důvodu šikany (údajně gay). Jak je možné, že po tom co prožila, nedokázala ani ona naslouchat svému dítěti. Babi s dědou nezajímala vnučka i když jim tak důvěřovala? V té rodině bylo víc nezájmu. V jejím okolí byli snad jen úchylové.

28.03.2016 3 z 5

Útěk od ďábla Útěk od ďábla Sara Davies

Zajímalo by mě jak žije dneska. Některé části knihy jsou až neuvěřitelné. Nelíbí se mě, že píše, že by to nikomu neřekla a stačí pár skleniček a vypovídá se každému. Nějak se mě nechce věřit, že ona dokáže vychovat bezproblémové děti. Je to jak u nás v některých rodinách nepřizpůsobivých občanů, kde musí zasahovat sociálka

16.03.2016 3 z 5

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Pěkně popsaný život těžce nemocné dívky, které nechyběla vůle k životu. Těch 150 stránek se četlo jedním dechem.

14.03.2016 5 z 5

Bezbranná Bezbranná Julie Gregory

Hodně závažné téma, ale nelíbí se mi
, jak je knížka psaná, tak nějak ,,americky,, a to já nemusím.

10.03.2016 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Na začátku jsem si říkala, co za kravinu jsem si to půjčila, ale vysoké hodnocení mě nutilo ve čtení pokračovat. Do knížky jsem se začetla a jsem ráda, že jsem to nevzdala na začátku. Co životů dokázali komunisti zničit. Bohyně vadily nacistům i komunistům. Proč asi? Jaký by byl život mladé ženy, kdyby měla možnost vyrůstat alespoň s tetou, když přišla tak krutě o maminku? Kolik pravdy je, že existovaly ony bohyně a kolik je pravdy v příběhu? Ten konec mohl být jiný a dost mě nudilo zdlouhavé pátrání v archivech, které bylo stejně smyšlené, ale čtenář to musí brát jako román a né skutečný životní příběh. 3,5 *

29.02.2016 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck