Na útěku

Dnes už dospělá Mahtob Mahmoodyová, dcera autorky bestselleru Bez dcerky neodejdu (který ona sama nikdy nečetla), s odstupem více než čtvrt století vzpomíná, jak drama své rodiny prožívala coby malé dítě a jak se s tragickou událostí vyrovnává dodnes. Následkem psychického vyčerpání léta bojuje se závažným onemocněním. Mahtobin pří...celý text

Mahtobin příběh je napínavé psychologické drama symbiózy dvou žen, které se patrně do nejdelší smrti nezbaví následků někdejší osudné události. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182079/na-uteku-182079.jpg 3.441

The Needful Threads (A Daughter

Literatura naučná, Autobiografický román
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

anisek989

Tohle "pokračování" příběhu mě bavilo třeba mnohem víc než Z lásky k dítěti. Až na ten konec.. ten mi přišel takovej moc narychlo, useknutej atd.. Chtěla bych se dozvědět trochu něco víc o osobním životě Mathob, o jejích vztazích atd.

orinka3

Kniha Bez dcerky neodejdu byla ve své době strhující četba. Ale tuto jsem nedočetla. Slabý odvar, nemusela být napsána vůbec. Všecko, co jsme potřebovali vědět, už v té první bylo.

Mrejča

Knížky její matky jsem přečetla asi před 10 lety. Když jsem zjistila, že se vyjádřila i dcera, považovala jsem za nezbytné seznámit se i s jejím pohledem a zejména s tím, co bylo "potom".

Toto mě oslovilo asi nejvíc (citát):
"Ať jsem tenkrát proti vysychání nenávisti vůči otci bojovala sebevíc, hezké vzpomínky se nevzdávaly a nakonec si našly cestu do mého srdce. Nikdo není úplně dobrý ani úplně špatný - ani můj otec, ani já, ani kdokoli jiný. Před skutečností, že otec navždy zůstane součástí mé osobnosti, se nedalo utéct. Pokud jsem se měla usmířit sama se sebou, musela jsem znovuobjevovat otcovy dobré stránky a přihlásit se k nim jako ke svému dědictví. A neplatilo to jen bezprostředně po útěku z Íránu, ale i pokaždé, kdy se otec nějakým způsobem opět vynořil v mém životě."

Jirinamac

Jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla. Asi to neměla v životě lehké. Knížka je dost dlouhá a děj nudně popisován.

alcaaja

kniha me vubec nezaujala ani jsem se do pulky nedostala....možna že kdyby byla psana jinak byla by zajimava

Pechule

Do knihy jsem se pustila se zájmem o to, jak nelehkou situaci zvládalo dítě a za mě spokojenost, kniha mě bavila i přes některé obšírnější popisy a myslím, že se z ní dá vybrat i něco dobrého, např. jak zmiňuje limetka - uvědomování si štěstí...

limetka2008
03.11.2015

Zajímavé svědectví hlavně o tom, že neodpuštění ubližuje tomu, kdo nedokáže odpustit, což Mahtob díky své mamince dokázala. Do svého života se snažím přenést metodu uvědomování si štěstí, kterou se Mahtob naučila od svého profesora. Nejprve si večer napsat pět konkrétních pozitivních věcí, které vás ten den učinily šťastnými. Což je poměrně těžké, ale člověk po několika dnech začne tyto situace sledovat a vyhledávat během dne, ve chvíli, kdy se dějí. Zkusila jsem a funguje to.

Renatecka
19.07.2015

Knihu jsem bohužel nedočetla do konce, zbývalo mi tuším 50 stran ... Nuda, do čtení jsem se musela vyloženě dokopávat. Zbytečně roztahané, děj v podstatě žádný, pouze zpověď. Docela až dost "pánbíčkářské" dílo. Zklamání.

Nikuskaaa
26.06.2015

Knížku bych zkrátila, přeskakovala jsem celé stránky, protože mě nudila.

1casper
26.06.2015

Knížka se četla dost dobře, ale zkrátila bych ji na půlku, stačilo by to.

ujunka
25.04.2015

Zajímavá kniha, ale myslim, že zbytečně dlouhá a roztahaná.

Lůca Lucius
19.11.2014

Zajímavá kniha z pohledu dcery.

dulenka
21.07.2014

Je dobře, že se Mahtob odhodlala k sepsání svého příběhu.
Dává tím naději i ostatním, kteří se ocitnou v jakékoli situaci, jež se jim zdá bezvýchodná.
Když polevuje víra v dobrý konec, když se chce boj vzdát, duše i tělo začnou umírat...
Obdivuji Betty, její pracovitost a odhodlání pomáhat nejen své dcerce...

lenkaru
02.07.2014

Za mě velmi zajímavá knížka. Na vyprávění z pohledu Mahtob jsem byla velmi zvědavá a rozhodně nezklamala. Pravda, knížka byla na můj vkus poměrně dlouhá, hůř se díky malým písmenkům na stránce četla, některé pasáže mi přišly zbytečné, popisy zcela nepodstatných detailů....ale vyprávění o životě po útěku z Íránu bylo velmi poutavé, Mahtob je mi líto, neměla to v životě vůbec lehké a nemá to lehké ani po smrti svého otce

Brambram
13.05.2014

Je mi té holky líto. Domácí násilí je vždycky na nic, u ní dvojnásob díky zavlečení do ciziny. Je mi jí líto, že trpí tak vážnou dědičnou nemocí. Je mi líto,že přesto,že utekly měla dospívání tak výrazně poznamenané strachem, že je otec najde. Knihu oceňuji jako informační zdroj jak žije dál. Ale není nutné na tolika stranách popisovat útěk, jak to bylo, její vzpomínky jsou téměř totožné jako již popsané vzpomínky její mámy, nic nového jsem se v nich nedozvěděla. Mnoho stran popsáno o její cestě k Bohu, citáty z Bible atd. Redukce by tomu výrazně prospěla. Celkově být kniha poloviční, dostala by ode mě i více hvězd. Takhle opravdu neoslnila.

AnEli
11.05.2014

Ke knizce jsem pristupovala dost rozpacite a to i diky recenzim ktere jsem na ni cetla, ale musim rict, ze me prijemne prekvapila. Asi malokdo z nas, vyrustajici ve svobode si umi predstavit tu hruzu kterou mala Mahtob prozila. Urcite se na ni cele to zlo podepsalo, a to i na jejim zdravi, jak sama pise. Zit cely zivot ve strachu a v nenavisti k cloveku, ktereho bychom meli ctit a milovat, musi byt hrozne. Vubec se nedivim, ze hledala utechu na ceste k Bohu, je to urcite lepsi, nez ji hledat treba v drogach. Ne vse me samozrejme v knizce bavilo, ale par "bozskych" temat me urcite zaujalo. Je znat, ze se jedna o amaterskou spisovatelku, ale i to ma svuj puvab. Autorka si pise knizku vicemene pro svou bolavou dusi a nikoho nenuti ji cist..jak sama pise.
Kazdopadne jsem rada, ze jsem knihu docetla a urcite ve me neco zanechala.

jindrusa
11.04.2014

Známý příběh z jiné stran, zajímavé, rozhodně bych nechtěla zažít to, co její autorka a věřím, že jí tato kniha pomohla se s tím vším vyrovnat!!!!

Lancia1
08.04.2014

Souhlasím s předešlým komentářem. Byla jsem velmi zklamaná. Také chápu,čím vším si musela projít a jaké má následky. Jen bych ještě dodala, že kniha se hodí spíše pro věřící. Já osobně jsem stránky, které neustále vyzdvihují Boha, přeskakovala. Bez dcerky neodejdu jsem přečetla jedním hltem, k této knize se opravdu vracet nebudu.

Rup
31.01.2014

Zpověď lehkého paranoika. Chápu příčinu. Chápu i následky. Chápu také, že sdělení pomáhá. Ale nechápu, proč, kromě osobního autorčina psychologa, by to měl číst někdo jiný.

Autor knihy

Mahtob Mahmoody