Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Knížka mého mládí. Čte se dobře

25.02.2016 5 z 5

Paní de Winterová Paní de Winterová Susan Hill

Živá a mrtvá je moje oblíbená knížka z mládí, když jsem četla tady ty negativní komentáře, tak jsem od knížky moc neočekávala, ale docela se mě líbila a nezklamala mě

25.02.2016 4 z 5

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Marie-Laure Picat

Jak by to asi bylo u nás, kdyby takto nemocná matka hledala náhradní rodinu pro své děti? Než by se tady něco rozhodlo, tak by ta maminka byla po smrti.

24.02.2016 4 z 5

Hrníčková kuchařka - pečeme na Vánoce bez vážení Hrníčková kuchařka - pečeme na Vánoce bez vážení Jaroslava Pechová

Každé vánoce z ní něco vytvářím

Pečeme bez vážení Pečeme bez vážení Jaroslava Pechová

Ráda v ní hledám inspiraci když mě honí mlsná

Majáda, dcera Iráku Majáda, dcera Iráku Jean Sasson

Knížka je popis utrpení. Majáda 10.11.2015 zemřela ve věku 60 let na rakovinu vaječníků.

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Hrozný život narodit se v muslimské rodině, kde si nejsou partneři rovni a muži jsou pro své děti tyrani i v civilizované Evropě

15.02.2016 5 z 5

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

I když tu píšou, že je knížka smyšlená, tak já myslím, že je to více pravdivých příběhů, které jsou přisouzeny jedné ženě

15.02.2016 4 z 5

Je až neuvěřitelné, že to může být pravda

15.02.2016 5 z 5

Děvčátka v modrém Děvčátka v modrém Mary Higgins Clark

Přečteno, ale nic úchvatného

15.02.2016 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Jeannette Angell

Průměrná, trochu útěk z nudy

15.02.2016 3 z 5

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Až neuvěřitelné, že takto může být někdo krutý. Hodně dospělých se pohybovalo okolo magora a nikdo nedokázal zabránit násilí které páchal. Meral Al-Mer přeji už jenom pohodový život

14.02.2016 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

V mládí udělá člověk spoustu blbostí, ale co čekala za štěstí? Asi chtěla žít v pohádce a ta se nekonala

Návrat do českého pekla Návrat do českého pekla Barbora Koudelková

Čte se to dobře, ale musí se to hrozně zažívat. Mladá a blbá. Vrátila se a nikdo si z ní na zadek nesednul, naivní děvče.

09.02.2016 3 z 5

Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Barbora Koudelková

Nepoučitelná

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Jak se může v dnešní době někdo takto krutě chovat k dítěti?

09.02.2016 5 z 5

Jizvy na duši Jizvy na duši Sameen Ali

Myslela jsem, že v muslimském světě je hlavou rodiny muž (otec). Ale tady je všechno jinak, otec nemá vůbec žádné slovo a to co s dcerou provádí matka je hrůza. Sameem je hodně silná ( co tě nezabije, to tě posílí), ale je to dítě, že to neviděl nikdo ve škole? Až s podivem, že se to vše odehrává v naší době v civilizovaném světě. Zajímalo by mě, kde žil v té době její otec a proč byl takový posera a své ženy se bál. Připomíná mi to Popelku. Knížku jsem přečetla za dva dny.

09.02.2016 5 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Tato knížka mě moc neuchvátila. Je i znát, že není autorkou odžitá.

08.02.2016 3 z 5

Život dítěte Život dítěte Kateřina Janouchová

Dneska se každá informace o těhotenství, porodu i dítěti najde na internetu, ale knížka je moc dobře psaná a myslím, že si v ní každá maminka ráda zalistuje. Kupovala jsem jí jako dárek a potěšila

04.02.2016 5 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Kateřina Janouchová

Dobře popsaná blbá doba. Příběh zažitý pohledem dítěte.

04.02.2016 5 z 5