Paní de Winterová

Paní de Winterová https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386147/bmid_pani-de-winterova-mrtva-a-ziva-ii-EkY-386147.jpg 4 39 9

Mrtvá a živá série

< 2. díl

Volné pokračování slavného románu Daphne Du Maurier Mrtvá a živá (Rebeka), psané zcela v jejím duchu. Manželé de Winterovi žijí dlouhá léta v cizině a do Anglie je přivede smrt Maximovy sestry. Touha po poklidném životě na venkově je přinutí opět koupit v Anglii sídlo. Stíny minulosti manžele dostihnou i zde a brzy jsou vystaveni výhružným dopisům a vydírání. Bývalá hospodyně v Manderley a Rebečin bratranec nechtějí na dávné události zapomenout a Rebeka tak opět tragicky zasahuje do života de Winterových. Román je psaný zcela v duchu původní autorky, ale osudy jejích hrdinů se zde rozvíjejí poněkud násilně a staticky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Mrs de Winter , 1993

Paralimpomena
02.07.2021 1 z 5

Začátek vypadal slibně - Susan Hill rozhodně zvládá vykreslit Maurierové poetiku, jenže pak už čtenář začne být netrpělivý, kdy se mezi těmi růžemi, fialkami a kerblíky začne konečně něco dít. A ono se dva díly neděje VŮBEC NIC. Vše, co měla autorka této "fan fikce" na srdci, se odehraje ve třetím díle, a je toho zoufale málo, a je to i zoufale zbytečné vzhledem k tomu, jaký odkaz Maurier na konci své knihy jasně definovala. Ano, je zřejmé, že Hillová kánon dobře zná - tu a tam na nás vykoukne věta nebo narážka jako starý známý, ale jedna věc je ctít originál a druhá věc je napsat pokračování. Za mě bohužel, nezvládnuto.

madem
29.01.2020 2 z 5

Nechápu, proč byla tato kniha napsána. Kniha nemá žádný děj, nic se v ní neodehraje. Oba hrdinové se jen přesunují z místa na místo a nic neřeší. Také se oba změnili. Hlavní hrdinka, která na konci prvního dílu nabyla jistoty a rozhodnosti, je znova bázlivá, ani manželovi nedokáže nic říci, jen se užírá minulostí. Max byl rozhodný a živý, nyní je to pouhý stín. Na konci prvního dílu měl vše vyřešeno a nyní po deseti letech se opět utápí ve smutku.
Kdo má rád první díl, nedoporučuji číst tento, zklame.

ujunka
17.04.2019 3 z 5

Knížka sice neměla žádný výrazný děj, ale i tak mě bavila, zajímalo mě, co bylo dál s Maximem, jeho ženou i Manderley... Hlavní hrdinka je sice pořád uťápnutá puťka, která se všeho bojí, ale občas už se dokázala pochlapit :-) Ten konec mě trošku mrzel, ale co už... Jak řekl Maxim - Spravedlnost....

wiana82
21.12.2018 4 z 5

Opět dobře vykreslená psychologická stránka hlavní hrdinky. Jen jsem trochu doufala, že potom, co si prožila v prvním dílu bude trochu odvážnější a méně bázlivá, v tom mě neskutečně rozčilovala. Konec bych si byla přála trochu jiný, přece jen, u prvního dílu by se to dalo pochopit i tak, že Maxim Rebeccu "zachránil" před bolestivým umíráním, což ona nejspíš i chtěla a schválně ho vyprovokovala k činu, což naznačila i věta, že se usmívala, když po ní vystřelil.

micha-ella
02.02.2017 5 z 5

Mně se pokračování líbilo. Povaha hlavní hrdinky se příliš nezměnila. Líbily se mi popisy a příměry, ale konec románu byl podivný, jako by autorka už měla všeho dost a tak příběh rychle uzavřela.

Jirinamac
25.02.2016 4 z 5

Živá a mrtvá je moje oblíbená knížka z mládí, když jsem četla tady ty negativní komentáře, tak jsem od knížky moc neočekávala, ale docela se mě líbila a nezklamala mě

Luccy78
30.05.2015

Knihu jsem si pořídila s velkou nadějí ve slibné pokračovaní mojí oblíbené Rebeky. Jaké ale bylo mé zklamání..

svitim
29.07.2014 2 z 5

Velké zklamání, bez zápletky, příběh měl zřejmě působit tajuplně, mě však přišlo, že postavy jsou ze začátku paranoidní, později připosr.....Sama autorka zjevně jejich lásce nepřála a konec ve stylu ,,boží mlýny melou pomalu ale jistě,, mě dorazil, od romantických knih očekávám šťastné konce. :-(

Izu
14.03.2012 3 z 5

Nuda.Hrdinka absolutně bez nějaké snahy něco změnit,nechává sebou orat úplně každým,nulová zápletka,kdyby mě nezajímalo jak to dopadne knihu už odložím dávno.S prvním dílem od jiné autorky nesrovnatelné.