Modrý deník

Modrý deník https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272398/bmid_modry-denik-KOo-272398.jpg 3 40 9

Otec se neštítil prodat devítiletou Batuk do sexuálního otroctví. Svůj život dětské prostitutky z vykřičené bombajské ulice si dívenka zaznamenává do deníku. Zážitky viděné žasnoucíma dětskýma očima se prolínají se smyšlenými příběhy, jež Batuk umožňují vzdálit se od reality a zvládat hrůzy bezútěšné existence. Slova, která jí pomáhají, se však mohou změnit v její zhoubu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Blue Notebook

oolinkaa
19.11.2022 1 z 5

Ač je téma otřesné a nepředstavitelné, tato kniha mě vůbec nezaujala . Nevím, zda je to tím , že je to psané ,,dětskou ,, formou , která nazývá vše po svém, nebo autorem ? Těžko soudit . Každopádně mi nepřišlo , že hlavní postava jako dítě by se trápila a byla v šoku z praktik, ba naopak , zda se mi , že si to naplno užívá. Za mě toto opravdu ne

Vlak0078
26.10.2022 1 z 5

Náhodně jsem po knize sáhla v knihovně. Ačkoliv příběh má být hluboce dojemný, spíš se mi zdá,že naopak osud mladé dívky zveličuje a celkově zlehčuje vlastně fakt, že hlavní postava je od svých devíti let sexuálně aktivní a navíc jako otrok.
Ze začátku byla nudná, je tam spousta nepodstatných pasáží, které jsem přeskakovala, ale přesto jsem knihu nakonec dočetla. Očekávala jsem více.

MichaLela
25.11.2021 1 z 5

Nemám ráda takové slátaniny. Za mě brak..

RADIN
30.05.2021 1 z 5

Radšej knihu ani nebudem komentovať.

lisc
17.04.2017 2 z 5

Nemám ráda takové knihy - četla jsem ji jenom pro potřebu Čtenářské výzvy. Zvláštně psaná , chvílemi velmi naivní výrazy jako pečení koláčků a pekaři (sex a zákazníci prostitutky), králičí tlamička (vagina), pak lhaní a určitá bezcitnost. Pro mě téměř k neuvěření, že je to někde možné - nejen dětská prostituce, ale i hrozné poměry v sirotčinci - potom bída probouzí v lidech ty nejhorší vlastnosti. Ale nakonec i v milionářském synovi a jeho kumpánech není po lidskosti ani stopy.

Lucik87
26.12.2016 5 z 5

Tak tohle bylo hodně drsný. Zvláštně napsáno, chvilkama naivně a tak nějak jednoduše. Bolelo mě na duši, s jakou samozřejmostí Batuk svůj osud přijala. Je mi velmi smutno, když si představím, že v nám neznámých končinách se taková zvěrstva dějí. Zaujalo mě, jak některé věci nazývala, jako třeba pečení koláčků, pekaři - tedy zákazníci. A bylo mi ještě víc smutno. Protože to jenom vyjadřovalo tu naivitu a tu neposkvrněnou dětskou duši.

Jirinamac
02.11.2016 2 z 5

Chvílemi nudná, chvílemi k přemýšlení. Konec nijaký.

daza.dt
18.05.2016 4 z 5

Kniha je psaná z pohledu holčičky, chvílemi až neuvěřitelně drsně, že jsem si říkala, že to není ani možné. Bohužel ano.

lusila
25.06.2013 5 z 5

Najprv som si túto knihu napísala na zoznam, že si ju kúpim a zhodou okolností som sa k nej dostala vďaka známej v knižnici.
Silný príbeh.

Indie pro ženy otroctví prostituce léčba bolesti

Autorovy knížky

2015  66%Modrý deník