jirimatejka jirimatejka komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Skvělé, nejlepší kniha za poslední minimálně rok. Líbilo se mi střídání dějových linií na Zemi a ve vesmíru, dobře zvládnutý byl i konec. Palec nahoru!

11.12.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, líčí nejen ponurou atmosféru doby, ale i každodenní detaily. Dokáže člověka skvěle vtáhnout do děje, čte se jedním dechem. I když téma holokaustu moc nemusím, tak tahle kniha je špička. Doporučuju!

24.12.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pro mě už několikátá kniha ze série, stabilně dobré.

14.08.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Už je to moje x-tá kniha z této série a stále si drží svou kvalitu. Brutální, drsné, napínavé, dvojice detektivů je sympatická. Doporučuji.

18.02.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Skvělá kniha i když hodně drsná. Pro slabší povahy to není, ale hrůzy Osvětimi se prostě staly a kniha je dost syrově a pravdivě popisuje. Nacistické běsnění bylo dobře zachycené v situaci kdy Viktor v duchu srovnává "ubohé" stovky vraždiček v Americe se stovkami tisíc v nacistických lágrech. Silný příběh, dopručuji k přečtení i když je také dost dlouhý.

22.03.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvěle napsané, hodně cynické, ale pravdivé. Vřele doporučuji.

10.01.2020 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Skvělé pokračování prvního dílu, četlo se jedním dechem, dobře zvládnutý konec.

25.06.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Určitě doporučuji přečíst nejdříve Zlobu, aby měl člověk základ, ale lze i bez toho. Každopádně napínavé jako vždy, postavy už jsem si oblíbil v minulých románech autora. Doporučuji.

08.01.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Carter nezklame, další dobrá detektivka.

01.01.2023 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Ze začátku jsem si říkal, že to bude trochu slabší, ale postupně se to rozjelo. Zajímavé postavy, je dobře, že autor opustil postavu Joe O'Loughlina z předchozí série a začal s novými. Svěží, čtívé, napínavé. Doporučuji!

03.01.2022 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Celkem fajn čtení, čekal jsem že to bude drsný survival, což trochu bylo, ale bylo to hodně o vztazích mezi oběma hlavními hrdinkami. Až zpětně jsem si všiml, že román je ve škatulce "pro ženy", což bylo trochu znát (viz první věta), ale nebylo to na škodu. Dobré čtení, zajímavé vyústění i když trochu obtížně uvěřitelné.

18.02.2023 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Dobrý námět, osvědčení detektivové, byl jsem zvědavý na rozuzlení, i to se docela povedlo. Carter opět nezklamal.

12.11.2022 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Výtečné čtení, napínavý příběh, zajímavé posty. Líbilo se mi střídání pohledu unesené Piper a Joe O'Loughlina. Trochu mě mrzí, že nebyly vysvětleny dvě vraždy z úvodu knihy, ale i tak je to za 5*.

25.01.2022 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Skvělá kniha. Zajímavé téma, zajímavě zpracované a i technické detaily jsou podle všeho velmi vymakané, není tam žádný vyložený nesmysl typu cestování nadsvětelnou rychlostí.

12.08.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělá kniha, napínavá, dobře napsaná, četla se jedním dechem. Doporučuji!

24.04.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Odložil jsem velmi brzy, dost rozvláčné, děj skáče z jedné vleklé linky do druhé, nijak mě nezaujalo. King asi není pro mě.

02.02.2020 1 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Perfektní detektivka se napínavým průběhem a výborným vyvrcholením. Šťávu tomu dodává i střídání deníku vraha s průběhem vyšetřování. Doporučuju!

18.03.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zajímavé téma, prostředek příběhu trochu rozvláčný. Je to už několikátá kniha ze série, v podstatě všechno podle stejné šablony.

14.08.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Klasický Hartl, fajn čtení, ale příběh je značně přehnaný, což je u autora obvyklé. Každopádně je to čtivé, v některých věcech se jako rodič podobného věku také poznávám. Kniha splnila účel.

18.02.2023 4 z 5

Zajímavé čtení, místy na mě trochu moc filosofické. Kažodpádně jsou to zajímavé příběhy nevšedních lidí, pro mě příjemné vybočení ze stylu literatury, kterou obvykle čtu. Doporučuji.

10.01.2023 4 z 5