Řekni lituji

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos zpátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila iNatasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O’Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231376/rekni-lituji-6D4-231376.jpg 4.7224

Joseph O'Loughlin (6.)

Say You're Sorry (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

konicekbily
předevčírem

Nelituji, že přečetl jsem Řekni lituji. "Hlavním vyšetřovatelem" je psycholog a práce mu jde od ruky. Dobře zpracovaná je i část zpovědi oběti. Obě vyprávění se prolínají a děj je strhující. Skvělý autor!

moni-zbuzi

Tahle kniha mi ze začátku připomínala sběratele,ale tak po půlce mě naprosto dostala skvěle napsané a ani nevadí že brzy začnete tušit,kdo to je za mě skvělé.

SimonaP

Čtivá, napínavá kniha, nejlepší z autorovy trilogie. Nešla odložit, únosce jsem vůbec neodhadla. Byly tam určité nelogičnosti, ale ději to nijak nevadilo.

allyce

Přečetla jsem na jeden zátah, prostě nešlo přestat. Výborná kniha, děj má spád a nutí vás to číst dál a dál,

Agatha84

Fantazie!! Myslím, že Michael Robotham se právě zařadil k mým oblíbencům.

rodak

Budu sice v menšině ,ale zas tak mne to nezaujalo .Ano čte se to rychle ,má to spád a děj ,je to napínavé ,něco tomu ale chybělo.Více se mi líbila kniha V podezření.

Tiffany

Chytře napsaný.., skvělý příběh. Vykreslení postav. Napětí do poslední chvíle. Často bych v některých knížkách stránky proškrtala a přijdou mi navíc, ale tady nebylo snad slovo navíc. 5*

Martia

To bylo šíleně dobrý. Strašně čtivá knížka.

Pajic21

Souhlasím, kniha se četla sama. Ani na chvíli jsem se nenudila, což mě překvapilo, vzhledem k počtu stran. Nejvíce mě bavil pohled psychiatra Joa. Moje první kniha od tohoto autora a jistě nebude poslední.

levánoha
18.12.2016

Přestože má knížka bezmála 500 stran, ani u jedné stránky jsem se nenudila. Skvěle napsané, má to spád, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Odhalení vraha na konci pro mě bylo hodně překvapivé. Co mě štvalo, hodně chyb a překlepů v celé knize.

Woolsey
02.12.2016

Obsahuje spoiler !! Supr kniha ! Nemám slov... Není to klasické krimi z pohledu detektiva, ale z pohledu psychiatra Joa a to se mi moc líbilo. Tady jde krásně vidět rozdíl mezi knihou a filmem. Kdyby byl film točený přesně podle téhle knihy, tak vlastně po brzy víte kdo je únosce (: Zaujalo mě tahle trochu filozofická slova - Dva kolegové jsou mrtví. Unesená dívka je naživu. Vůbec to nepůsobí jako vítězství.

Katelinne
28.11.2016

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Děj knihy je nesmírně čtivý a nemohla jsem knihu ani na chvíli odložit. Za mě naprostá senzace.

salunka
22.11.2016

Fantastická čtivá kniha! Už když jsem viděla její přebal, bylo mi jasné, že se nebudu nudit. Strhující psychothriller s překvapením na konci. Moje první knížka od M. Robothama a určitě ne poslední!

Šánka
09.10.2016

Rozhodně neřeknu, že lituji času stráveného u tohoto vynikajícího krimirománu !
Docela obsáhlá kniha, ve které není ani kousíček místa pro nudu, je doslova nabitá dějem, napětí od prvních stránek až po adrenalinové finále a výborně propracované postavy. K tomu ještě sympaťák psycholog Joseph a jeho kamarád detektiv Ruiz opět v akci !
A i přes docela velkou škálu možných pachatelů, jsem ho tentokrát tipla poměrně brzy, ale neubralo mně to nic z napětí......,bohužel autor měl úplně jinou představu o pachateli :-).
Za mě dokonalý psychothriller, kterému bych moc ráda přidala nějakou * navíc.

Rade
19.09.2016

Asi inspirováno i trochu Nataschou Kampuschovou, možná i Fowlesovým Sběratelem.
Nemám moc ráda detektivky, kdy jsou vyšetřovatelé o krok napřed před čtenářem; tady je to opačně, vždy víme něco navíc. V závěru tak napínavé, že prostě nešlo přestat…
Mezi 4 – 5, zaokrouhluji nahoru pro tu čtivost, psychologické prokreslení postav i schopnost autora přenést napětí z papíru na čtenáře, což nebývá až tak samozřejmé, aspoň u mě to ne vždy funguje.

Liduka
15.09.2016

Kniha byla vážně skvělá. I když měla dost stran, nikde jsem se nenudila. No a ten konec? Velké překvapení. Jenom mi tam chyběla na konci zmínka o mrtvém manželském páru, jejichž vražda, tak nějak v průběhu knihy vyšuměla. Podle mě mohl autor alespoň nastínit jak se to seběhlo např. při rozhovoru Joa s pachatelem.

oskli
30.08.2016

Pro mě první kniha od tohoto autora a dávám plný počet hvězd. Kniha mě fakt bavila, ačkoli mi asi nezůstane v hlavě tak dlouho jako třeba thrillery od Lisy Gardner, které mě vždycky pohltí víc. Každopádně se to četlo samo a dvě roviny byly hodně dobře kombinované. V průběhu čtení v jedné chvíli probliklo i podezření na závěrečného pachatele, ale pak jsem na něj nějak zapomněla a závěr byl vlastně nečekaný. I když pocitově zůstávají drobná "ale", která vlastně neumím ani specifikovat, knihu určitě doporučuji. Čte se fakt dobře.

Edit. Zapomněla jsem na jednu věc, která mě při čtení příšerně iritovala - odfláknutá korektura knihy, kdy neustále potkáváte při čtení překlepy a chyby. A čím víc se blížíte závěru, tím víc chyb v knize je.

Falda
29.08.2016

Za mě naprosto úžasná kniha, která se četla sama :) Bavila mě od začátku až do konce, který byl pro mě velikým překvapením :) Kniha určitě stojí za přečtení. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla v tomto žánru. Určitě si od auta přečtu i jeho další knihy! :)

katule1992
08.08.2016

Ještě teď když o knize vyprávím jsem nadšená jako když jsem ji dočetla. Těch necelých 500 stránek mi uteklo jako voda. Autor mě vážně nadchnul a dostal. Styl psaní je přesně pro mě. Dokáže popsat každou situaci tak, jako byste tam přímo byli. Prožíváte veškeré vyšetřování a stáváte se jeho součástí. V průběhu čtení dokonce zjišťujete, že si sami skládáte příběh, který by vše vysvětloval.

Když jsem se dostala k finálové části, kdy měl být odhalen náš hlavní pachatel, byla jsem už napjatá doslova k prasknutí. Pak to na mě autor vybalil a já začala přemýšlet, jestli to dává smysl. A hádejte co, dávalo. Vše tomu nasvědčovalo. Jeho chování, alibi, důvody a já nevím co ještě. Jenomže neuhodnete co se stalo. On to nebyl. Autor Vám ho předhodil, aby příběh ještě více napnul, protože skutečný pachatel je mnohem větší ryba. Po jeho zjištění to bylo něco jako : To si děláš pr... :D Opravdu mě to ani ve snu nenapadlo a dramatický konec knihy završil celé to napětí..

bilbovy-knihy.blogspot.cz

kusma
31.07.2016

Čtivá a napínavá knížka. Ubírám hvězdičku za pro mě zbytečnou brutalitu, která tam podle mého ani nemusela být. Taky moc nechápu styl tisku, kdy bylo opravdu málo písmenek na stránku - tím se jistě podporuje "čtivost", člověk má pocit, že knihou jen letí. Ale myslím, že tento fígl tato zrovna nepotřebuje.

nemer
11.07.2016

Ačkoli hlavní postavu psychologa-vyšetřovatele neshledávám jako příliš atraktivní nebo dokonce uvěřitelnou, knize nelze upřít čtivost a spád. Odpočinková literatura, kterou lze v rámci žánru hodnotit kladně.

Selinute
10.07.2016

Inteligentní thriller, který své čtenáře jen tak nepustí. Je to čtení nabité napětím, u kterého se rozhodně nebudete nudit. Mě osobně trochu zklamal závěr, ale celkově za přečtení určite stojí.

kasavubu
06.07.2016

Dlouho jsem se rozmýšlela nad hodnocením této knihy. Jistě patří k jedné z nejlepších v tomto žánru, kterou jsem v poslední době četla. Ale úplně dokonalé to také nebylo. Jak už bylo uvedené v předchozích komentářích, některé detaily mi taky úplně nesedly, mj. vyšetřování zavražděného manželského páru na začátku příběhu, které se v průběhu vůbec nedořeší. Vůbec jsem nepochopila souvislost, jakou měl s osudem unesených hrdinek. Nevím tedy, jestli si autor nenechává řešení na další díl série, ale pravděpodobně tomu tak není. Příběh byl velmi napínavý a čtivý. Závěr výborný, pachatele jsem až do poslední chvíle netušila. Jediné, co mě zklamalo, bylo, že jsem očekávala trochu více propracovanou psychologii postav unesených dívek. Když to např. srovnám s Ženou v kleci od Adlera-Olsena, tam se mi některé scény vybavují ještě i po několika letech, co jsem knihu četla. Zde si nejsem tak úplně jistá. Dějově a napětím, ale zase tato kniha Olsena, řekla bych, převyšuje. Nakonec hodnotím 4 hvězdičkami.

mourek-veronika
02.07.2016

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale ke konci už jsem ji nemohla odložit. Příběh mě rozhodně zaujal, ale závěr a odhalení pachatele byl trochu zklamání. Chyběl mi zde uvěřitelný motiv a důvod, proč si vybral právě tyto dívky, proč obě a ne jen jednu z nich. Rozhodně však zkusím i jiné autorovy knihy.

Luciecs
12.06.2016

Výborný autor - výborná detektivka .. Za mne rozhodně pět zasloužených hvězd :)

jiri77
24.05.2016

Musím říci že je to opravdu velmi čtivá kniha. Příběh mě chytil a přesto nemohu tuhle knihu kladně ohodnotit. Vražda manželského páru je odsunuta mimo dějovou linii, od poloviny knihy se začínají objevovat těžko uvěřitelné scény jako popálení od kopřiv v prosinci, nebo poraněný pachatel se chová jako by se mu nic nestalo. Takových situací je tam víc, co mi ubralo na kvalitě knihy. Napínavé a přesto jednoduché čtení.

Evka27
29.04.2016

Bezvadná!! Jak je možné, že už je to 6.kniha? Už sháním další knihy tohoto autora.

Pauliienna
15.04.2016

Knížku sem odkládala jen abych se nadechla.

Crowley
08.04.2016

Ačkovil se má zde hodnotit kniha a ne překlad či korektura, tak si prostě musím rýpnout. Osobně si myslím, že autor má dobrou slovní zásobu a dokáže pracovat se slovy poutavě. Jeho styl tomu napovídá. Užívání přímé řeči ve správnou chvíli, gradace napětí, zápisky deníku. To jsou mimo jiné nadmíru dobře zpracované formy vyprávění, které padají na držku skrz podle mě naprosto debilní překlad a občasné chyby v korekci. Vážně se musí za celou knihu při popisu oděvu postavy stále používat "Má na sobě"? Zrovna u češtiny, která je neuvěřitelně barvitá. Možná jsem hnidopich, ale když čtu stále stejná slova, tak to po chvíli otráví. Nechápu, proč se na to u takového bestselleru vysrali...
Co se však týče knihy samotné, tak příběh není nikterak originální. Nejlépe by se žánrově dala zařadit do psychologického thrilleru. Čtenáře skrz zranitelnost postav posouvá k postupně vzůstajícímu strachu o hlavní protagonisty. Právě díky lidskosti a chybám se dá s hrdiny perfektně sblížit. Přímo Joseph má několik osobních problémů, které má mnoho lidí a dodává mu to tak uvěřitelný charakter člověka, který myslí v dané situaci naprosto logicky.
Kniha ale především dokáže na čtenáře aplikovat perfektně matoucí kličky, které vyústí v úžasné finále. Po dlouhé době jsem něco nečekal. Zvraty nejsou vůbec časté a tak vás autor stále mate několika málo střípky nápověd, které vás při hádání podezřelého nechají s nechápavým, ale zvědavým výrazem. Bál jsem se, jak se tohle vše zakončí. Jestli to bude mít vůbec nějaký smysl. Bylo to o dost lepší než jsem si mohl představit. Opravdu, konec je naprosto perfektní a nečekaný.
Abych se vyhnul spoilerům, tak kniha na čtenáře emočně útočí skrz zranitelnost nezletilých dívek. Různá zneužívání nejsou detailně popsaná. Jde spíše o přímé pocity a emoce oběti, která se snaží svým pubertálním stylem vyjádřit vše, co se zrovna děje. Často je to smutné a odpudivé, ale to je právě jeden z důvodů, proč čtete dál. Nemůžete v tom hrdiny nechat.
Ve výsledku se pro mě jedná o velmi kvalitní titul, kterému bych dal 3* skrz nepochopitelně zesratou korekci a hlavně překlad. Kdybych však měl hodnotit knihu jako takovou, tak rozhodně si své 4* plně zaslouží.

sabca
02.04.2016

Zajímavý děj a hlavně rozuzlení. Kniha napínavá a dobře čtivá už od samého začátku. Těžko se odkládala a každou chvíli jsem se k ní musela vracet. Do samého závěru jsem nevěděla kdo je pachatel. Posledních 100 stránek jsem musela přečíst najednou. Kdo má rád napětí by si měl knihu přečíst.

Michael Robotham

Michael Robotham