jes09 jes09 komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Za mě velice povedené dílo ze života. Krásně čtivé!

05.08.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherné, dojemné k zamyšlení...

19.04.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jedna z knih, která mě bavila a napínala od začátku až do konce! Stojí za přečtení!

26.07.2020 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Naprosto bravurně autorka dokázala čtenáře dostat do hlavy jedenáctileté holky, vystihnout její nevinnost vůči světu a v neposlední řadě to, jak ,,jednoduché" je se takové holce dostat pod kůži.

25.01.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Perfektní! Hltala jsem knihu od začátku až do konce! Děj se propojuje, není tam hluchých míst. Za mě pecka!

30.09.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Naprosto výjimečná četba, něco ,,TO" v člověku zanechá. Během četby jsem prožívala emoce s hlavní hrdinkou. Silný příběh bezbranného tvora. Možná by se toto mělo číst povinně před plánovaným početí dítěte!

29.07.2020 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Za mě spisovatelka umí bravurně vložit emoce a pocity do slov, proto se řadí mezi mé oblíbené autory.
Ten kdo čte mezi řády, příběh ocení, ten kdo čte knihu jen jako holý příběh, bude mu kniha připadat ,,slabá".

17.05.2023 5 z 5

Za mě nejlepší díl! Detailní popisy a dějové linky do sebe neskutečně zapadají, čtenář ani nezaregistruje, že mu pod rukou sviští jedna stránka za druhou.
Teď bude těžké najít podobně kvalitní zpracování příběhu.
Milénium je TOP!!

16.09.2022 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nádherný román, který ve čtenáři zanechá spousty pocitů a uvážení.
Ranhojič stejně jako Egypťan Sinuhet by neměl chybět v žádné knihovně.

27.08.2022 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Musím uznat, že příběh měl spád bez hluchých míst. S bujnou fantazií má člověk opravdu ,,psycho" příběh před očima.

25.04.2022 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Čtené po druhé s odstupem 20 let a čím jsem starší, tím více knihu dokážu ocenit. Stojí za přečtení!

22.03.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

To byla jízda! Vše ostatní bylo řečeno v níže uvedených recenzích :)
Hurá na další díl!

14.02.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Carter nikdy nezklame!

30.03.2023 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Komentář níže uvedený od hnusáka mi naprosto lícuje můj názor. Druhý díl je ještě napínavější než díl první a končí tak, že bez přečetní třetího dílu nelze žít! Dobře, možná přeháním, ale chtíč pokračovat v příběhu je obrovský.
Už teď vím, že si celou sérii přečtu v budoucnu ještě jednou.

05.12.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Nenáročné čtení, každopádně příběh měl spád i přes to, že čtenář odhadne pachatele.

03.09.2022 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Od začátku má kniha záměr, podrobné popisování osob i situací, které jsou nezbytné k příběhu. Tolik stran má kniha, ale čtenáře v táhne do děje tak, že na konci si čtenář řekne - je to možné, že už mám dočteno?

12.05.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Za mě velmi zajímavý příběh, který je viděn z ,,druhé strany" než nabízí většina příběhů - ze strany moci.

15.11.2020 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Perfektní! Kniha plná zajímavostí, která zaujme od samotného začátku..

15.12.2022 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Ještě o tři dny zpět jsem o téhle sérii nic nevěděla, věřím tomu, že o další tři dny budu mit dotčeny další díl.

Kniha moc pěkně rozvíjí fantazii čtenáře, zároveň se neřadí mezi těžkou literaturu, ideální četba na relaxaci.

01.11.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Všechno se vším má spojitost, to bych řekla o níže zmiňovaném ,,pomalém rozjezdu". Po dlouhé době jsem četla knihu od autora s mnoholetou praxí a na příběhu je to neskutečně znát, nezůstala nikde nedořešená myšlenka. Za mě pecka!

20.06.2022 5 z 5