Jerry H Jerry H komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Když si člověk uvědomí , že je to 80 let starý příběh, který i v dnešní době umí zaujmout a prakticky na pár stránkách vylíčit celkovou atmosféru, psychologii těch "návštěvníků" a celkové rozpoložení, tak musím smeknout. No Agatha Christie, zřejmě dobrý oddíl.

28.12.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neobyčejný příběh nevšedních dnů, které prožívají obyčejní a všední lidé v době, kdy se odehrává. Musím smeknout, kniha parádní. Úplně mě to vtáhlo do děje. Co se týče Hany, tak ta přežít nechtěla a nevyšlo jí to i když na konci se s tím nejspíš smířila.

24.02.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak knížka mě dostala, rozhodně zajímavý styl psaní, takto jsem myslím nic podobného nečetl. Příběh jedné malé holky v nelehké době, která nakonec byla shodou všech možných i nemožných okolností na dobrém místě a přežila, i když ve finále tento příběh nekončí zrovna happyendem. Kniha ve mě něco zanechala, rozhodně doporučuji a za mě plný počet.

12.11.2021 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Co dodat, klasika, parádička. Hlavně je tam krásná ta nadčasovost, až to člověk bude číst za sto let, tak se lidi nejspíš nezmění, pořád budou ti méně lepší a ti lepší a pak nějací řekněmě zrůdní.

19.07.2019 5 z 5

No tak vosí hnízdo jsem tam zrovna nenašel :-), ale zato tam bylo hnízdo jiných lumpů a podvodníků (těžce mi připomínalo naší politickou scénu). Jinak výborně zpracované, možná trochu více postav, ale vůbec ne na škodu. Vygradované až do konce, Lisbeth a spol to dotáhli do zdárného konce. Jestli se autor převtělí do jiné osoby, budu její knihy číst dále. Čest jeho památce. RIP.

20.08.2022 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Ani nevím, co dodat. Příběh party kluků ze staré Prahy, kteří jsou na stopě něčemu v té době velkého. Mě hlavně zaujala ta čtivost, napínavost, lidskost a de facto i jednoduchost a stejně to má i po tolika letech náboj. Bez jediného sprostého slova, bez cizího slova, tak nějak v duchu česti, svornosti, bratrství a fair play. Takové to: přijít ze školy, udělat úkoly, hodit tašku do kouta a jít za dobrodrůžem. Krásná to doba :-)

15.02.2022 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nechci srovnávat jestli byla lepší Skála než tato kniha. Pro mě kniha opět krásně napsaná s pečlivě vybranými slovy. Já osobně jsem dostal, co jsem čekal. Krásné čtení, kde se člověk něco dozví jak to na těch ostrovech bylo a vlastně i je. Ta detektivní zápletka byl vlastně takový menší bonus.

27.01.2019 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tak nějak nemám co dodat, Dan Brown - zřejmě hodně slušnej oddíl :-).

26.10.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak zase parádní kousek od Cartera. Ať čte člověk od něho jakoukoliv knihu, ví co ho čeká, takže si opravdu pak nemůže stěžovat :-). Hafo brutality, psycho, sado-maso, mučení, umírání v bolestech, atd. Na druhou stranu neuvěřitelná čtivost a krátké kapitoly, které už prostě "musím to dočíst", dělá z jeho knih ty nej v mé knihovně. Takže bezprostředně po přečtení a ještě s trochu staženými útroby mu dávám zasloužených pět hvězd, jelikož si to určitě zaslouží.

18.05.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Dle mého hrozně pěkně napsaná, i když to nebyla úplně klasická detektivka. Čtenář se něco dozví o Skotsku, lovu guga a celkové atmosféře. Za mě plný počet hvězdiček.

23.01.2019 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Parádička. Trochu jsem si pletl všechny členy té rodiny, ale jinak krásné a napínavé čtení.

21.02.2022 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Těžko říci, jestli poslední díl trilogie byl nejslabší, mě tak rozhodně nepřišel. Možná že nebyl až tak akční jako předchozí, ale opět krásně napsaný. Člověka to nutí se tam podívat, na ten popisovaný život lidí - ač drsný, ale tak nějak pospolitný. Rozhodně doporučuji celou tuto trilogii přečíst a udělat si vlastní závěr.

02.02.2019 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha plná otázek, na jedné straně věda, na druhé straně víra. I když je zde mnoho momentů, které by se v realitě nejspíš nestaly, tak se to krásně čte. Oceňuji autora, který si musel sehnat poměrně dost informací o tématu.

27.06.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak i když tam bylo pár nelogičností, dokonale jsem byl vtažen do děje. Zajímavý námět, atmosféra, která se dá krájet. Stát se to v realitě, zajímavé popřemýšlet, jakým způsobem by to člověka změnilo a jak by se zachoval. Jinak se to krásně a neuvěřitelně rychle čte.

03.01.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Pocity z knihy zajímavé, zaskočila mě až neuvěřitelná čtivost, nebo jak to nazvat, což jsou vlastně skoro všechny knihy tohoto autora. To popisované mučení a trýznění bylo až někdy nechutné a taky nevím, kam na ty "nápady" chodí, ale asi se moc nebudu mýlit, když jeho další kniha bude ještě brutálnější. Jo a vraha jsem taky neodhalil :-)

01.04.2021 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Totální oddechovka. Určitě je hezké a romantické si to celé představit, každopádně přemýšlím, zda to je uvěřitelné.

21.02.2023 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Parádní motivující kniha chlapíka, který si šel za svým snem a udělal pro to prakticky vše možné i nemožné. K zamyšlení je i to cestování v jedenáctém století, kdy vše trvalo měsíce i roky, kdy na každém rohu číhalo přepadení, jazykové bariéry, odlišnosti náboženství, neporozumění, nemoce apod.

03.07.2021 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Velice inspirující knížka. Jsem rád za ty všechny emoce, které nám autorka sdělila, každý neumí otevřeně mluvit o svých problémech. Někdy jsem měl opravdu záchvaty smíchu i když v realitě to muselo docela kruté. Ono vzdát se komfortu, známých, rodiny, jistot a pod., udělat ten krok a jít do neznáma, to už si zaslouží respekt. Moniko, máš i můj a jsem hrdý na to, že jsi z Čech (nebo z Moravy, to je jedno :-))

10.04.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Zážitek má být hlavně silný a tento rozhodně byl. Začátek možná dost rozvláčný, ale zase pěkně vykreslil to co přišlo později, mě to přišlo jako zajímavý kontrast. Normální lidé, žijící si svůj život, který se jim rázem během pár dní změní v totální peklo na zemi. Ono to všechno přežít a pak s tím vším ještě žít celý život, to už je za mě šest hvězd z pěti. Přeji všem, abychom toto zažít nikdo nemusel.

25.03.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak předně jsem si říkal, proč to vůbec mám číst, když vím co mě tam plus mínus čeká. Zase hafo brutality, sado maso, mučeníčko, sem tam nějaká rozmašírovaná hlava, atd. I když v tomto příběhu bylo i hodně psychologie a otevírání starých Hunterových ran. Každopádně atmosféra, která se dá krájet, závod s časem, všechno v jednom. Musím jen dodat, že jak se do toho člověk začte, tak to prostě musí dočíst. Asi to není žádné moudro, ale za mě to je tak :-).

17.01.2022 5 z 5