Janinkniznisvet Janinkniznisvet komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knížku jsem dostala k Vánocům od spolužačky. Knížka mě zaujala natolik, že jsem ji během pár hodin přečetla. Používala jsem i barevné lepiky, abych si mohla zvýraznit pro mě ty nejsilnější básničky (citáty). Ikdyž je to poezie, bylo to silné čtení. Knížka je doplněna krásnými kresbami. Jsem spolužačce strašně moc vděčná, že právě tuto knihu mi dala a já si ji mohla přečíst. Všem ji určitě doporučují, přečte si ji. Já se k ní určitě budu vracet. Pro mě je to nejlepší knížka, kterou jsem přečetla v roce 2022.

29.01.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Tahle kniha je skvělá, plná myšlenek a pravd. Hodně mi připadá, že je to druhý Malý Princ. Je určitě pro každého od malého až po toho nejstaršího. Určitě ji doporučuju, budu se k ní víckrát vracet. Nádherná grafická stránka knížky.

30.12.2021 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Od autorky jsem četla už dvě knížky, tato se mi zdála nejslabší. Téma prostituce mi není blízké. Bylo mi hodně líto hlavní hrdinky, tady by platila věta: Rodiče si nevybereš. Byly tam pasáže kdy se mi chtělo plakat.

09.03.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Zamilovaný příběh, plný dobrodružství, emocí a lásky.
Při tehle knížce by mi bylo smutno a někdy i veselo. Příběh jsem prožívala až do podání věty.

18.06.2020 5 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Chci moc poděkovat Knihám Dobrovský a Sbeteratelce knih za poskytnutí knížky na recenzí. Od začátku mě kniha chytla a neopustila. šéfinspektor Logan mě fakt baví. Jeho sarkasmus je skvělý. Případ zajímavý, dlouho jsem neměla tušení, kdo je vrah. Chyběl větší duch anglického prostředí, připomínalo mi to spíš americkou detektivku. Konec ... no to bylo teda . Čtení mi rychle utíkalo, stránky mizely pod prsty.
Těším se na další příběh.

19.03.2024 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Silný emotivní příběh. Hlavně ten závěr mě dostal nejvíce.

12.07.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vtipné odychove čtení.

08.07.2021 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Sice je to slabší knížka Colleen, ale líbila se mi jak těžké téma zpracovává. S hlavní hrdinkou jsem v některých případech souhlasila, v některých situacích jsem si připadala jako kdybych byla já hlavní hrdinka. Někdy se mi chtělo i brečet. Knížku jsem měla v rámci knižní štafety od slečen z Instagramového profilu alenka v říši knih. Za to moc děkuji. Doporučuji ji si přečíst

31.01.2021 5 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Knihu jsem dostala od autorky i s krásným věnováním za to moc děkuji. Pokračování knížky Hra na druhou se líbila víc. Byla víc akčnější. Ta pasáž na horách se mi líbila nejvíc. Četla se rychle. Závěr knížky jsem čekala a jsem za něj rada. Líbili se mi citáty i myšlenky knížky. Všem knihy doporučuji.

31.08.2023 5 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

Knihu jsem dostala na recenzi. Knih o koncentračních táborech je v dnešní době už hodně, přímo tato kniha je ovšem z toho druhého pohledu, což jsem zatím nečetla žádnou takovou knihu. Při čtení anotace mi běhal mráz po zádech . Kniha vychází ze skutečných událostí. Nestačila jsem se divit co je člověk člověku říct přímo do očí v tomto prostředí děje. Kniha je vyprávěna hlavní postavou Ilias. Není to jen kniha mongolů ale také dialogů.V knize sledujeme Ilas od dětství až po to jak se stala velitelkou tábora Buchenwald a jak se seznámila s Karlem Kochem. Líbilo se mi jak se tam objevily skutečné informace o Iles. Kniha má krátké kapitoly , proto se rychle čte. Některé pasáže jsou nechutné , nehorší je na tom to, že se to skutečně dělo. Knihu bych nedoporučila lidem, kteří mají slabý žaludek.

31.03.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Knihu jsem četla v rámci knižní štafety. Líbilo se mi na ní to, že se Řecká mytologie byla upravena do dnešní době. Taky se mi líbilo střední kapitol od obou hlavní hrdinů. Jen na mě tam bylo až moc detailně popsané sexuální scény. Četla se rychle.

19.03.2023 4 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Tuto knihu jsem četla v rámci společného čtení s partou holek. Každý den jsme měli přečíst jednu povídku. Každá povídka stala za to, měla své kouzlo. Ovšem byly tam povídky, které se tam vůbec nepatřili. Dvakrát se tam objevilo téma Mikuláš, což bylo pro mě zvláštní čtení. Některé povídky by mohly být i samostatné knížky. Dokonce jedna by mohla být i seriál.

27.02.2023 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Opět krásná sbírka básní. Tahle byla pro mě víc citlivá než první sbírka autorky.

31.03.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížku jsem četla díky knižní štafety. Už od začátku byla kniha napínavá. Líbilo se mi že, se tam promítali dvě dějové linky. Musím říct, že i když preferují klasické kapitoly tady mi to vůbec nevadilo, lépe jsem se v knize orientovala. Líbilo se mi, že kapitoly byly otevřené a nutily vás pořád číst. Vadili mi vulgární výrazy. Závěr byl nečekaný a dobře spravovány.

27.12.2021 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Kniha se četla rychle. Některé sexuální scény bych vymazala nebo upravila. Líbilo se mi jak si posílají dopisy. Miluji ročně psané dopisy. Kniha se rychle četla. Byly pasáže kdy jsem musela zatlačovat slzy. U knihy jsem si odpočinula. Měla jsem ji v rámci knižní štafety.

04.04.2021 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Silný mrazivý příběh. Nedokázala jsem tomu věřit jaké hrůzy musela prožít. V této době je hodně lidí co si neváží věci co mají a měli by. Byly pasáže kdy se mi chtělo zvracet i brečet dohromady.

31.03.2021 5 z 5

Ozvěny života Ozvěny života Barbora Dvorecká

Moc hezká knížka. Plná zvířátek. Nejednou mi ukápla slzičká. Nesnáším týrání zvířat.
Dvě věty z knížky co se mi líbi:
Jak říct jedinému z těch desítek páru očí plný naději: Ty půjdeš se mnou domů. A těm ostatním: Vy zůstáváte......
Vím naprosto jistě, že psi duši mají. O lidech si totéž tvrdit netroufám...
S oběma větami musí na 1000% souhlasit.
P.S : adoptujte pejsky.

10.11.2020 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Skvělá, napínavá. Knížku jsem četla v rámci společného čtení s Yoli. Napínavá až do posledního slova v knížce. Některé pasáže byly až nechutné, v některých zase se mi chtělo brečet. Líbila se mi tam romantická linka ale i ta napínavá. Konec knihy bych změnila ale jinak skvělá knížka. Určitě se zařadí do nejlepších knih za rok 2020. Můžu ji jen doporučit.

30.10.2020 5 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Knížka je opět úžasná, ještě víc než předchozí dvě.Během čtení jsem byla plná emocí. Musím říct že třetí sbírka je nejlepší.

25.07.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Knížku jsem si přečetla v rámci knižní štafety. Příjemné letní čtení. Děj knihy není složitý. Líbili se mi jak si psali dopisy a pak je dávali pod lavici. Hlavní hrdinka Lili mi byla sympatická. Doporučí když máte čtecí krizi.

16.07.2020 4 z 5