janina66 Online janina66 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Má první kniha od autorky. A nevím, zda se pustím do dalších. Ovšem nesdílím, tak vysoké hodnocení s ostatmími. Chápu, že je to o těžké době, ale je to depka, zvlášť poslední část. Moc mě bavila první část. Druhá mě moc nenadchla. V knize se střídá optimismus s částí pochmurnou a válečnou. Ztotožnuji se s komentáři Joges, martieden a marlowe. Původně jsem chtěla dát 3*, ale za poslední optimistickou kapitolu přidávám 4*. Poslouchala jsem audioknihu. Nejvíce se mi líbila poslední část z pohledu Hany po válce, kdy už je doma. I nějaké ty slzy ukáply.

12.05.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný, ale silný příběh Anny. Velmi statečná, pracovitá, vřelá k lidem, odvážná. Vše co prožila, nikdy si neztěžovala. Klobouk dolů. V dnešní době si to neumíme ani představit.
Ještě dnes si pamatuji, jak babička prala v neckách, když bylo dostatek dešťové vody. A k tomu měla navařeno a starala se o nemocného manžela (mého dědu). Ještě teď mám v očích slzy.

19.05.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherný příběh ze života. Smutný, ale i plný naděje. Pro mě to byla citová masáž s mokrým kapesníkem, hlavně v závěru knihy. Díky audioknize, s klavírní hudbou prostě super.

20.04.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Velmi napínavá, i když dost drsná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Výborná zápletka. Ovšem nedokážu si představit, kde vzal pachatel tolik sil k přemisťování jeho obětí.
Už teď se těším na pokračování.

20.12.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

(audiokniha)
Když jsem poslechla tak 3 kapitoly, říkám si sakra co to je? Ale pak mě to chytlo. Nádherná kniha, vtipná a zároveň dojemná. Na konci jsem bulela jako želva. Ještě, že jsem byla doma. Vřele doporučuji, je to úžasné!

18.02.2022 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha dosti depresivní, zejména co se týká Mii. To její " pojď Mio, pojď", mě vadilo. Souhlasím s heavy66, že jediní pozitivní lidé byly paní učitelka a Torben s Tobiasem. Gradace napětí výborné, ale zápletka trochu divná. Prostě antihrdina dobrej magor.

26.03.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Plných 100%. Úžasně čtivá a strhující detektivka. Napínavá jako vždy, až do úplného konce. Tento 2.díl s Kathy se mi líbil daleko více, než úvodní "Kanibal". Už teď se nemohu dočkat pokračování!!☺

03.03.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Naprosto strhující. Sice, tak první třetina knihy je trochu pozvolnější, ale pak už děj jede ryhlostí až do úplného závěru. V první části zachránila život Lisbeth Mikaelovi, tak zde si role vyměnili. Opět jsem poslouchala audioknihu.

09.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Naprosto úžasný a dokonalý příběh doktora Hynka. Jeho myšlenky, postřehy a vykreslení operací, povah všech lidí kolem něho. Je to příběh ze života. Hynka a jeho celé rodiny, lidí z nemocmice, sester kolegů atd. Hlavní postava chirurga je místy až trochu arogantní, jeho manželka furie. Jediné kladné postavy je dcera Anička a Zdena, sestra z ambulance. Též jsem jsem vyposlechla audio, a dokážu si Pavla Baťku představit ve filmovém zpracování. Kniha i poslech mě moc potěšil.

28.04.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Mně se celá kniha moc líbila. Propletený příběh lidí v malé šumavské vísce. Líbilo se mi to tajemno, opředené minulostí z poválečné doby a pověrami. Knihu jsem dočítala pozdě do noci. Potřebovala jsem vědět, jak vše skončí. Velice čtivé.

17.11.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moc pěkná detektivka a kniha se mi líbila. Stále jsem byla zvědavá, co se stalo s Harriet. Novinář Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová je sympatická dvojice, která na žádost průmyslníka Vangera pátrají po jeho vnučce Harriet. Úžasné vykreslení povahy Lisbeth a jejích myšlenek.
Poslouchala jsem audioknihu (Martin Stránský). Film jsem nikdy neviděla a musím říci, že Mikaela jsem si v knize představovala úplně jinak, než filmového představitele Daniela Graiga, kterého zrovna v oblibě nemám.

04.01.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Je to průřez několik generací jedné velké rodiny. Jejich osudy se točí kolem rodinného Hotýlku. Kniha je velice čtivá, životní osudy lidí velmi zajímavé, ne vždy šťastné, ale ze života. V této knize je láska, nenávist, děti, neštěstí i smrt.

05.04.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mně se tento psychologický thriller líbil. Kniha byla čtivá a na konci hodně a hodně zvratů. Jsem spokojená, nebylo to dlouhé. Určitě stojí za to, si knihu přečíst.

27.07.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

120% audiokniha, nádhera.
Jindy poslouchám cestou do práce a z práce v autobusu. Tentokrát to nešlo, protože jsem brečela jako želva. Hlavně, když hlas Dana čte své dopisy, které napsal. Je to dost smutný příběh lásky. Kdyby Nancy dávala Stelle dopisy od Dana, které jí psal do jejich domu, mohlo to dopadnout lépe. Z knihy jsem dost rozhozená, jak byla nádherně a smutně dojemná.

14.05.2021 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

NÁDHERA,120%. Opět jsem poslouchala audioknihu, protože ji celou doprávází úplně nádherná melodie. Hlas Jiřího Dvořáka se nádherně poslouchá. Asi nejvíce se mi líbilo myšlení a světlé okamžiky Joonyho, táty Marsaily, trpící demencí. Je to krásný román o životě lidí na hebridských ostrovech nyní a hlavně v minulosti. Tento druhý díl na mě hodně citově zapůsobil, a konec mě úplně rozbrečel. Tato kniha se mi líbila více, než Skála. Doporučuji všechny tyto díly vyslechnout audio, protože ta doprovodná hudba stojí za to. Časem se k této knize určitě jednou vrátím.

11.03.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Musím ocenit nevšední námět a zápletku knihy. Díky audioknize, se mi líbil šeptavý hlas pachatelky. Psáno jednoduchým způsobem, což velice vítám. Žádné velké množství postav. Jediné co bych vytkla v napínavém konci je: pozor SPOJLER:, že Francis šel do akce beze zbraně, to jako fakt? Konec milý.

06.05.2021 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kdysi dávno jsem ji už četla(jako puberťačka). A včera večer jsem si to zopakovala, protože ne vše si člověk zapamatuje. Je to klasika všech detektivek. Brilantní a tajuplné a úžasné.

14.08.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Výborně propracovaná detektivka. Děj hned vtáhne, daleko lepší, než 1.část s R.Hunterem.
Přečteno za 2dny. Super vyšetřování a i nová šéfka celkem sympatická.

11.01.2022 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Mně se tento poslední díl líbil-zpočátku. Výborná zápletka a záhadné vraždy, že nemáte tušení PROČ? Ovšem na konci, když se s vrahem setkáme, záhadný jeho motiv vražd jaksi nepochopitelný a závěr fakt zvláštní.

14.04.2021 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Opět skvělé! Krásně propracovaný příběh ze začátku kariéry Martina, až po současnost. Jsem zvědavá, zda bude pokračování. Musím, ale říci, že 1.-3.díl se mi líbil daleko více. Stále jsem čekala, až se Gustav probudí v nemocnici na konci knihy, že řekne Martinovi konečně tati. Ale zůstalo jen u mého přání. Snad příště.

16.02.2021 5 z 5