janina66 Online janina66 komentáře u knih

Jedna k jedný Jedna k jedný Jakub Guman

Obálka nádherná a barevná.
Vnitřní část už jen černobílá, bohužel i obsah. Je to sice pohodový letní komiks na pár minutek. Ale vcelku o ničem.

28.04.2024 2 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Opět originální zápletka. Spousta osob a snad všichni byli podezřelí. A znovu jsem vraha neodhalila.

27.04.2024 5 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Skvělá komiksová detektivka.
Napínavé s dobrou zápletkou.
Drsní muži, bitky, krásné ženy a jejich dost ošklivé tajemství.
Kdo má rád napínavý komiks, vřele doporučuji.

27.04.2024 4 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Audiokniha-skvěle načtená. A to je vše kladné.
Kniha je taková mexická telenovela.
Láska, hádaní, rozchod a usmíření. Toť vše.

26.04.2024 2 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Převážně určeno dětem. Trochu málo k pobavení, ale zejména k ponaučení, že ne každý starý člověk je duchem starý, ale i zábavný, když se mu naslouchá. Mám své vlastní zkušenosti s babičkou, která mi nejen vyprávěla, ale i zpívala.

25.04.2024 4 z 5

Babičkou proti své vůli Babičkou proti své vůli Eva Dolejšová

Příjemný poslech audioknihy.
Oddychové, jen místy humorné, ale i vážná témata, jako je despotický manipulátor manžel, rozvod, těžké těhotenství atd.
Od knihy jsem čekala více humoru.

24.04.2024 3 z 5

Vražda na ostrově Camino Vražda na ostrově Camino John Grisham

50%
Co to bylo za slátaninu? Začlo to velmi zajímavě, ale pak se děj moc protahoval. Nuda. Kdybych knihu nevyslechla audio, půjčenou v knihovně, čtenou verzi bych odložila.

23.04.2024 2 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Příjemná, česká detektivka. Čtivá, lehce plynoucí děj. Vraha jsem odhadla správně. Taková oddechová četba.

18.04.2024 4 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Vyslechla jsem audio jako divadelní hru. Díky tomu, že jsem hru viděla v divadle, jsem se dobře orientovala v postavách. Chamtivost po moci-stále aktuální!

17.04.2024 3 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes není moje parketa. Ale nejspíše to bude výběrem povídek. Některé mě bavily a byly velmi zajímavé, ovšem většina z nich dost krkolomných a nezáživných.
Celou audioknihu jsemměla půjčenu z knihovny. Ale celá najednou se nedala poslouchat. Max. 3 povídky.

17.04.2024 3 z 5

Děsivé historky Děsivé historky Michael Dahl

Milý poslech těchto povídek. Sice jsou určeny dětem, ale i mě se líbily. Některé byly opravdu děsivé.

16.04.2024 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Drsný a těžký osud hlavních hrdinů knihy. Asi nejvíce mě zasáhl osud Emilie a její boj o přežití. A pak ty všechny děti?!!
Vyslechla jsem audio, a tak jsem se hned orientovala ve všech postavách. Zase jsem se poučila něco z historie prusů a litevců.

14.04.2024 5 z 5

Zabiják 1 a 2 (první část) Zabiják 1 a 2 (první část) Matz (p)

Skvělá ilustrace s výbornýma hláškama onoho zabijáka. Obě části se mi líbily a další pokračování si určitě nenechám ujít.

12.04.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Velmi čtivá romance z mafiánského prostředí. Dvě mafinské rodiny se spojí donucenou svatbou dcery a syna druhé rodiny. Na konci nechybí ani nezbytné napětí.

12.04.2024 4 z 5

Třikrát Hercule Poirot Třikrát Hercule Poirot Agatha Christie

Po jedné povídce, jsem četla něco jiného, poté další povídka atd.
I když, jsem je kdysi už četla, či poslouchala,vždy objevím něco nového.

10.04.2024 5 z 5

Špitál Špitál Josef Veselka

Kratinké povídečky ze života nemocnice. Spíše smutné, jiné poučné. Zamyšlení z doby covidové mě moc nenadchlo.
Josef Veselka, autor je náš špičkový kardiolog.
Výborná četba Vladislava Beneše.

08.04.2024 3 z 5

Případy doktora Dvořáka Případy doktora Dvořáka Jan Cimický

Takové milé počtení. Zajímavé případy, některé propojené s krimi případy. Zajímavé nahlédnutí do duší pacientů na psychiatrii.

07.04.2024 3 z 5

Vražda se zárukou Vražda se zárukou Josef Škvorecký

Tento druhý díl byl podstatně slabší, než jednička. Zbytečně překombinované až místy nepřehledné.

05.04.2024 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Skvěla pohodová oddychovka, u které jen čtete, nebo jako já, posloucháte a nebojíte se jak to skončí, protože hned na začátku je to jasné. Prostě relax.

04.04.2024 4 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Celou povídkovou knihu jsem vyslechla audio. Některé jsem už dříve četla či vyslechla, ale už dávno, tak jsem byla opět překvapená vrahem.
Ostatní byly pro mě novinkou.

03.04.2024 4 z 5