janii0943 janii0943 komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Skvělá napsaná kniha mého dětství, tohle by měl přečíst každý.

Velmi ráda si ji přečtu znovu.

29.08.2022 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Krásný romantický příběh. O bezprostředním dětství, ale i touze být dospělí a prožít první velkou lásku. Prostředí českého hradu, který jste nemuseli navštívit ale přijde vám díky hrdince tak blízký.

11.01.2022

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Životy nás všech jsou ať už více či méně propletené.

Fajn kniha o tom, že ať už jste svobodná matka, milenka, manželka nebo snad studentka, žádná z nás nemá na růžích ustláno.
Tak trošku i efekt motýlích křídel.

Mně se knížka i audioknížka líbila

28.12.2021

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Zatím jsem měla možnost si vyslechnout audiokniha, chystám se ale i na klasickou knížku. Líbí se mi, že v knížce se každý z nás najdeme. Každý se vrací domů, tam kde to zná. Ať už jsou návraty šťastné, že zoufalství, nebo z jakéhokoliv důvodu. Krásný a hlavně pravdivý popsány život z města zpět na vesnici. ️ Já doporučuji.

08.12.2021 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha Veselí -
Já co mám část rodiny též na Moravě jsem si knihu užila. Popisuje život lidí na dědině dokonale. Bez žádného filtru, falešnosti, pozlátka. Pokud vás někdo nemá rád, víno tom celá dědina.
Konec mi prisel až moc uspěchaný, ale jinak knížka byla fajn. Že života.

29.08.2022 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Divočina - jak film, tak kniha, jsou bravurně napsané (natočené). Knižka se čte jedním dechem, a je tak skvěle napsaná, že máte pocit, že po Pacifické hřebenovce kráčíte též.

Doporučuji.

04.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

At už je Vám deset nebo jste už máma od rodiny, tato "pohádka" si vás získá a to po prvních stránkách.
Příběh Harryho je tak krásně napsaný, že se každý musí vrátit do dětství a přát si být v Bradavicích s ním.

Nesmí chybět v žádné knihovně

12.12.2016

Knížku od Lucky alias Holkasbucketlistem musíte mít rádi a pokud ne? Tak na horách je dost místa.

Holka je úplně jiná než "klasické" dívky které žijou s telefonem snad přilepeným k ruce. Je to čistý člověk, co miluje hory, přirodu a hlavně svého Marvella :)
Příběhy které prožívala jsou tak barvitě vyléčené, nechybí ani fotodokumentace že máte pocit, že jste tu hřebenovku šli s Lůcou.

01.02.2022 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Pokud mohu, tak tuto knihu doporučím všem kteří chtějí něco vědět mezi Jihem a Severem...
Krásné ale i smutné vyprávění toho, čeho my (evropané) si asi neumíme ani představit.
Knížka se čte moc hezky, jako by jste seděli u Aibileen doma v kuchyni....

12.03.2018

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tuto knížku jsem si přečetla asi 3x nádherné popsání války mezi bílými a černými. Fandila jsem hospodyním před rozmazlenýma paničkama a část s "dortem" mě vždy rozesměje k slzám.

Doporučuji

12.12.2016 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čekala jsem víc. Daleko víc. Dej je zdlouhavý, konec naprosto přetaženy za hlavu, ale chápu asi i autorka to chtěla mít z krku.
Audiokniha se mi líbila možná víc, než samotná knížka.

Ztratilo se dítě, hledá se dítě, podezřelí ....zmatek, zmatek a zbytečné natahování děje.
Tohle bylo vycucane z prstu, bohužel. Zhruba v půlce se dozvíte, kdo dítě unesl a od té doby, to budete chtít vzdát.

10.04.2024 2 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Je rok 2024 a já jsem objevila Anime a Mangu.
Ano stále jsem si říkala že to je jen pro podivíny. Toto je moje první anime ,,knížka" a naprosto mě nadchla. Nikdy nevíte komu věřit, už už si říkáte, že vše dobře dopadne a najednou opět zvrat. Pro fanoušky nebo úplné začátečníky vřele doporučuji.

10.04.2024 5 z 5

Podej mi ruku, Radko! Podej mi ruku, Radko! Lenka Lanczová

Pokud jste se narodily jako já v 90´ tak neznám žádnou ženu co by nečetla trilogii o Radce.
Příběh o lásce, zradě, vlivu rodičů, lžích ale hlavně naději.
Radku si přečtu ráda opakovaně, i když s odstupem času už vidím hlavní hrdinku jinak, než když mi bylo sladkých 15let.

29.08.2022 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Četla jsem nejdřív knihu a až poté viděla film.

Nemám ráda klasické americké romantické knihy, toto bylo ale úplně jiné. Kniha i tomu sebevětšímu "tvrďákovi" vžene nejednou do očí slzu.

Navždy - člověk tím dostane pomyslnou facku od života, jak moc je zdraví důležité vlastně, jediné co máme, ale bereme to jako samozřejmost.

28.12.2021

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četla - dokonalý zločin

26.07.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Pro mě, jako milovníka psů byla knížka plná emocí, slz ale i smíchu. Krásné podání toho, jak svět vidí psi (kéž by to tak bylo) :)

22.06.2017 4 z 5

Bohužel, opět se potvrdilo, že v dnešní době může psát asi každý :(
za mě, rozhodně ne...

12.12.2016 2 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Mě teda tato knížka velmi zklamala, jak někdo může napsat něco o čem tvrdí, že je to z života zlatokopky, a přitom nezná názvy módních značek, celkově jak to chodí ve vyšší společnosti?

Zlatokopka ano, ale opravdu jak svět vidí autorka.....

Jinak co se týká knížky samotné příběh to byl hezký, ale bohužel stále to stejné - (deník vydržované ženy, byla jsem zlatokopkou, zlatá klec)

07.10.2016 2 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Knížka mě naprosto zklamala :(

nechápu jak toto mohl být na slovensku román roku ....
To že nikde nesdělila plné informace například u módních značek, názvů aut apod
dále si autorka mohla zjistit víc informací a né vařit z vody.
Poznatky z trestného práva ani nekomentuji

- mým názorem je, že takovýhle nereálný příběh bych spíš uvěřila studentovi 4 ročnika jako maturitní práci a ne nekomu, kdo si říká spisovatelka :(

opravadu velké zklamaní

21.08.2016 2 z 5

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Na to jak byla kniha ,,vyhypovana" mě zklamala. Styl humoru uměl legendární M Šimek, zde to bylo spíš zoufalé až trapné. V druhé polovině knihy se to překvapivě zlepší.
Na to, že se jedná o první knížku autorky hodnotím 4/6

10.09.2020 3 z 5