Podej mi ruku, Radko!

Podej mi ruku, Radko! https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63098/radka-podej-mi-ruku-radko-hjS-63098.jpg 4 557 28

Radka série

Radka Stachová, studentka druhého ročníku obchodní akademie, má všechno, co si může dívka jejího věku přát: prima rodiče, dobrou kamarádku, skvělého kluka a vztahy se spolubydlícími na internátě i ve škole se také krásně urovnaly. Všechno by bylo ideální, kdyby... Kdyby Pavel nebyl tak daleko a mohli se vídat častěji! Dopisy jsou sice fajn, jenomže nějak nestačí. K tomu všemu na sebe oba ještě trochu žárlí a o nedorozumění není záhy nouze. Nepomůže ani magický motýl, kterého si Radka nechá vytetovat na rameno, a když se do města přistěhuje mámina vdaná kamarádka se synem, studentem medicíny Erikem, a obě rodiny společně stráví dovolenou ve Španělsku, Radka pozvolna zjišťuje, že po světě běhá víc zajímavých kluků. Vydržet, věrně čekat a dostát svým slibům je najednou tak těžké, stejně jako jsou těžká rozhodnutí, která Radku čekají.... celý text

Nermal
24.01.2024 5 z 5

Radka má kluka na vojně, a tak bojuje sama se sebou, se spolužačkami, vychovatelkami na intru a snaží se odolávat pokušení v osobě Erika.

janii0943
29.08.2022 5 z 5

Pokud jste se narodily jako já v 90´ tak neznám žádnou ženu co by nečetla trilogii o Radce.
Příběh o lásce, zradě, vlivu rodičů, lžích ale hlavně naději.
Radku si přečtu ráda opakovaně, i když s odstupem času už vidím hlavní hrdinku jinak, než když mi bylo sladkých 15let.

Lucissia
22.07.2021 5 z 5

Tak jsem si ráda připomněla devadesátky, čas, kdy kluci museli na vojnu, kdy se psaly dopisy a mobily neexistovaly... Mělo to svoje kouzlo. :-)

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Pohodový čtivý románek.

Amneris
31.12.2019 5 z 5

Celá trilogie o Rádce je skvěle napsaná, četla jsem ji už dříve a ráda se k ní po letech vracím. Radce a Pavlovi jsem fandila, aby zůstali spolu, i přes to, co se stalo s Erikem. Konec byl skvěle zakončený. Lenka prostě romantické duši rozumí :-)

Aknel26
21.08.2019 5 z 5

I druhý díl se četl úplně sám, i když mě mrzelo, že všecko, co Pavel Radku „naučil“, přišlo vniveč. Ale vlastně se tomu nedivím, prostě v jeho nepřítomnosti vykoukla Radčina původní nátura, navíc podpořená povrchní matkou. A Erik byl jistě pro sedmnáctiletou slečnu okouzlující, určitě jí jeho zájem lichotil. Zajímavý byl vztah Radky a Samanthy.

Pája699
27.05.2019 5 z 5

Další z mých oblíbených triolgie z dětských let :-) Ať je mi kolik je, ale vždy když potřebuji nějaký oddech, ráda si knížky od paní Lanczové přečtu. Má to příběh, děj, zasmějete se, není to na jendo brdo.

LuciLux
02.10.2018 4 z 5

Knížky Lenky Lanczové jsou mou bez uzardění největší guilty pleasure. Hltala jsem je ve věku, kterému jsou určené, hltám je i nyní, sem tam pro potěšení, kdy už je mi jednou tolik, co hlavním hrdinkám a mé lásce k jinak kvalitní a náročné literatuře navzdory. Trilogie s Radkou patří vedle Blíženců k těm nejzdařilejším, závěrečná scéna druhého dílu odehrávající se v kostele, kdy je Radčin osobní očistec prokládán úryvky z vánočních koled, byla strašně opravdová a dojemná. Mnohokrát jsem si přála tuhle knížku zfilmovat, ukázat všem, že kvalitní filmy pro mládež se dělat dají a tohle by byl scénář jak vyšitý.

Pajii
28.06.2018 5 z 5

Po 10 letech pořád dobrá jako letní sladka oddechovka.

Disinka
20.11.2017 5 z 5

Dívčí romány to je moje :)

Ajinka126
30.07.2017 3 z 5

Druhý díl tady trpí klasickým sydnromem prostředních - tedy pojících - dílů.
Hodně nadsazený děj.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Vadilo mi, že si začala Radka s Erikem. Je to ale čtivý a člověk to přečíst prostě musí.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá trilogie, asi jedna z mála knížek od této autorky, ke kterým jsem se dříve čas od času vracela, a která mne více zaujala.

venacava
13.12.2016 4 z 5

Před 15ti lety pro mě parádní kniha

Alien.
02.08.2016 3 z 5

Druhý díl je celkem zajímavý, ale jediné co mi vadilo bylo chování Radky, každou kapitolou jsem měla větší chuť ji jít minimálně uškrtit! :) A pak mi hrozně- nevím, čím to bylo, vadil Erik! Každopádně příběh 'O Radce' je úžasný, takže je potřeba přečíst všechny tři díly :)

Ann98
07.06.2015 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl je skvělý. Na začátku ty dopisy, které psala Pavlovi, to bylo krásné. Vůbec mi neseděl Erik, i když (asi) musel být hezký, šlo mu akorát jen o jedno, nemá city. Nechápala jsem Radku, proč s ním byla. Konec byl ale úžasný!

pavlinkaa
23.05.2015 4 z 5

Jak už tu bylo jednou psáno .... chuť Radku uškrtit byla opravdu veliká. I když v tomto díle mi byl i Pavel trošku protivný. Ale chápu, byl na vojně a nemohl nic, tudíž se jeho žárlivosti nedivím. A zase nemůžu úplně odsoudit ani Radku. Byla moc mladá a zvyklá mít vše a najednou se objevil Erik, který tu u ní byl každý den a zahrnoval jí přepychem .... Ale to jak za ní Pavel přijel a ona ho odkopla ... no upřímně i situace na chatě kdy Radka přišla o panenství, jak jí Erik nařídil aby se svlékla. Na jejím místě bych ho poslala do háje, kdyby se mnou takto jednal.... (musím říct že jsem trochu zákeřná) ale přála jsem jí to za to jak se chovala k Pavlovi.
Jo, je to dobře napsaná kniha :)

Karolína18
13.08.2014 4 z 5

Tento díl mi nepřijde tak dobrý jako první a třetí, ale rozhodně také stojí za přečtení. I když mě Radka vytáčí svým chováním - nemluvě o chuti zabít Erika při každém jeho slově - nejde ji nenávidět a je fascinující sledovat, jak se z nafoukané a rozmazlené fifleny stává fajn holka.

1v8na
05.08.2014 5 z 5

V tomhle díle jsem myslela, že Radku přizabiju ..... Ale kdyby nebylo, to co je v tomhle díle, nemohl by vzniknout třetí díl :-) ten byl ze všech nejlepší :-)

Beni
03.08.2014 5 z 5

Ok, vždycky mám chuť jí v tomto díle zakroutit krkem... :-D Ale jen tak mezi námi, kdo by věčně snášel ty matčiny bludy? Z toho by jednomu hráblo :-/