Janet11 Janet11 komentáře u knih

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Na můj vkus trošku delší "rozjezd" knihy, nicméně nečekaný závěr a rozuzlení příběhu postavilo celou knihu o úroveň výš. K Deaverovi se určitě vrátím, ale Sběratele kostí už asi žádný další román nepředčí.

14.03.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Opět musím uznat, že s ukvapeným závěrem nečíst severské autory jsem udělala chybu. Brilantní detektivní thriller, skvěle vypracovaný děj, postavy, prostředí - prostě vše. Trochu mě mrzí, že je to moje první setkání s Jo Nesboem, takže upomínky na předešlé případy mi nic neříkaly, ale po této knize svou neznalost díla tohoto autora určitě doplním.

18.02.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Jako oddechovka dobré, děj pěkně ubíhá, kniha je velmi čtivě napsaná, ale jako kvalitní detektivku bych to určitě neoznačila vzhledem k tomu, že konec je jasný už od první třetiny. Zlatý průměr...

18.02.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Zklamal mě jak tento díl, tak celá trilogie. Na tuto sérii jsem se hodně těšila. Líbí se mi nápad, prostředí i zapracování skutečných fotografií do knih, nicméně mi nesedlo zbytečné protahování spousty dějů, závěrečná překombinovanost příběhu - podle mého se do toho autor sám tak trochu zamotal. Ke knize už se asi vracet nebudu...

18.02.2017 2 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Na knihu jsem se velmi těšila, jelikož ač dospělá, mám ráda pohádkové příběhy. Tohle pojetí mě osobně bohužel vůbec nenadchlo, jediný klad shledávám v nádherných ilustracích. Příběhy jako takové se mi bohužel nelíbily, takže se raději vrátím ke klasickým zpracováním pohádek.

18.02.2017 2 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Nádherný příběh o lidské odhodlanosti, síle i marnivosti. Thomas Hardy zde prokázal úžasnou schopnost vykreslit jádro jednotlivých postav s jejich klady i zápory. Krásné literární dílo, které by si měl každý čtenář přečíst.

18.02.2017 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Jedna hvězda za obálku, kterou jsem se bohužel nechala zlákat, druhá za oddechovou fantasy tématiku, kterou mám normálně ráda, ale v tomhle podání jsem to bohužel nezvládla. Kniha je hrozně rozvleklá, přičemž v polovině se nic neděje, dozvíme se, co má Diana v šatníku a Matthew ve vinném sklepě. Od poloviny jsem přeskakovala a někdy okolo strany 400 vzdala úplně...

03.12.2016 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Stejně jako kniha "Bábovky" mi i tento příběh přišel čtivý, stylově dobře napsaný a závěr mě vyloženě dostal. Určitě zkusím i prvotinu autorky "Dobře mi tak".

27.10.2016 4 z 5

Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Vítězslav Kocourek

Pěkná sbírka pohádek s krásnými ilustracemi, která mi připomněla dětství.

25.10.2016 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Třetí kniha od této autorky a ani tentokrát jsem se nezklamala. Děj byl plynulý, nebylo zde žádné hluché, zbytečně rozvleklé místo a já se bavila celou dobu. Už by mohla vydat nový román :)

14.10.2016 4 z 5

Pohádky Pohádky Eduard Petiška

Většinou známé pohádky, nicméně jedná se o soubor těch poněkud morbidnějších příběhů. Vhodné spíše pro malé děti, které tomu úplně nerozumí nebo ty větší, které jsou obeznámeny se smrtí a podobnými výjevy z této knihy. Každopádně jedna hvězdička je za krásné ilustrace.

10.10.2016 3 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Tenhle díl mě jaksi nepohltil stejnou měrou jako první. Nevím, jestli to bylo způsobeno tím, že jsem jej četla s takovým odstupem nebo jsem prostě byla v jiném rozpoložení, nicméně celkově mi to přišlo vhodné spíš pro mladší. I přesto se však pustím i do závěrečného dílu.

07.10.2016 3 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

Temné, napínavé, čtivé. Poznámka na přebalu knihy, že člověk neví, kdo je pachatel a kdo oběť, je trefná. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

06.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně kniha vyloženě sedla, je napsána velmi čtivě a ač se nejedná o žádné veselé historky, ale smutné životní příběhy, které se běžně stávají, s chutí jsem se musela zasmát některým myšlenkovým pochodům a komentářům hlavních aktérek. Těším se na další knihu od této autorky.

16.09.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Podobnou knihu jsem asi ještě nečetla a doslova jsem ji zhltla, kdybych nemusela, nepustím ji z ruky. Bavil mě styl psaní, citace a úvahy hlavních hrdinů, které nutí k zamyšlení. Po dlouhé době dávám plný počet hvězd.

12.09.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Závěrečný díl mi vynahradil ten první, který mě nijak nenadchnul. Vyprávění bylo napínavé, psychologie všech hlavních postav propracovaná opravdu do detailů. U některých popisů mi přebíhal mráz po zádech, a tak by to mělo myslím u thrilleru být. Myslím, že si počkám i na další sérii těchto autorů.

07.09.2016 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Napínavější, akčnější, ale ani tenhle díl mě nenadchnul. Děj je trochu předvídatelný (na můj vkus trochu moc) a poslední díl přečtu čistě jen ze zvědavosti, jak příběh dopadne. Ale jako oddechové čtení, u kterého nemusíte přemýšlet prosím.

03.09.2016 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Ani druhý díl nezklamal, Adélie se s případem opět poprala bravurně :) Některé pasáže bych možná trošku zkrátila, ale i tak dobré čtivo. Těším se na pokračování.

23.08.2016 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Kniha mě bohužel moc nenadchla, příběh jako takový je pěkný a zajímavý, nicméně autorčin styl psaní mi přišel hrozně rozvleklý a některé dialogy bych z knihy úplně vypustila...Ale nenechám se odradit a vrhnu se na další díl, třeba mi sedne líp.

15.08.2016 2 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Čtivé, napínavé od začátku až do konce. Příběh je krásnou ukázkou stockholmského syndromu. Jsem zvědavá na pokračování, takže kniha splnila svůj účel...

08.08.2016 5 z 5