Delirium

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136732/delirium-136732.jpg 4.2532

Delirium (1.)

Delirium (2011)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, CooBoo

Veronika33

Kniha ma neskutočne bavila. Príbeh bol zaujímavo vymyslený, zasa niečo nové. Hlavné postavy sú sympatické a dej pekne plynul. Koniec ma dostal a dúfam, že v ďalších častiach zistím, že to nebolo tak ako sa to javilo. Odporúčam a teším sa na druhý diel.

Jakahol

Námět knihy je originální, moc mě bavily úryvky z Knihy života a dalších podobných zdrojů. Děj se dá označit za lehce nadprůměrný, popsala bych to jako jednoduchou, celkem naivní , predvidatelnou , romantickou oddechovku, která mě opravdu bavila a příjemně se četla.

Efeméra

Na to, jak jsem dystopiemi přesycená, se mi Delirium opravdu hodně líbilo. Vím, že některým tu připadalo, že se děj někdy vleče, ale mně to tak nikde nepřišlo - kniha se mi četla hladce, byla pro mě velmi čtivá. Moc se mi líbí myšlenka celého světa bez lásky. Nechtěla bych v něm žít. Úryvky na začátcích kapitol celému příběhu a světu přidávaly na reálnosti a propracovanosti. Na konci jsem měla tak trochu nutkání brečet a potom jsem z něj byla celkem posmutnělá. Po přečtení anotace druhého dílu jsem chvíli přemýšlela, jestli ho vůbec číst - je z něj celkem patrné, jak se bude příběh dál vyvíjet, a ten vývoj se mi vůbec nelíbí. Deliriu každopádně dávám 4 hvězdičky.

Percabethka

Delirium má sice zajímavý a originální nápad, ale je zaroveň hrozně předvídatelné... Lena mi moc nesedla, tak snad se to v dalších dílech zlepší...

Madlenkačte

Už jsem četla lepší knihy stejného žánru, tak proto jen 4 hvězdy. Dost textu jsem přeskakovala, autorčin styl psaní mi moc nevyhovuje. Ale četlo se to rychle a děj byl velmi zajímavý.

TerryLaufey
31.12.2016

Už po přečtení prvního dílu jsem se do téhle série zamilovala. Miluju styl psaní téhle autorky a její nepředvídatelnost v ději. Je to originální nápad, což taky oceňuju. Ten konec mě dostal. :/

SPOILER
Pořád doufám, že Alex žije, protože prostě musí žít! :D
KONEC SPOILERU

Kniha je velmi čtivá, doporučuju. :)

Alskar
26.12.2016

Zhltala jsem ji od začátku až do konce. Nápad skvělý, hrdinka mi byla sympatická a kniha čtivá.
Spoiler: Jenom konec mi nepřišel úplně fér. Alex se mohl pro Lenu roztrhat a tak to taky dopadlo.

Janet11
15.08.2016

Kniha mě bohužel moc nenadchla, příběh jako takový je pěkný a zajímavý, nicméně autorčin styl psaní mi přišel hrozně rozvleklý a některé dialogy bych z knihy úplně vypustila...Ale nenechám se odradit a vrhnu se na další díl, třeba mi sedne líp.

Chikko
14.08.2016

Knížka je perfektní... Hrozně jsem se do ní zažrala... Myslím že kdyby si to vzal do rukou schopný režisér, byla by z toho krásná nová filmová série.
Víte že z toho chtěli udělat seriál? Pokud vím, vyšel jen pilot. A je to hrůza!

Luccik7
29.07.2016

Kniha se mi velmi líbila. Konec byl teda šokující ale i tak knize dávám pět hvězdiček.

steph.tey
19.07.2016

No nebudu nic zapírat. Kniha se mi líbila. Ale byla taky zvláštní - mluvím o tom konci. Dost na to, abych si myslela, že osudy hlavních hrdinů se můžou zaseknout ve fázi " všechno bude na prd" , ale ne až tak moc, abych nadobro ztratila naději i já. Palec nahoru za celkovou myšlenku a pět hvězd za skvěle napsaný skvělý příběh. No a taky za to, že byl tak dobrý a já chtěla vědět, jak skončí, že jsme společně zvládli i to, jak mi to čtení ( a odkládání )trvalo dlouho. :-)

LucaMera
13.06.2016

Tahle kniha mi hrozně dlouho ležela v knihovně a moc se mi do ní nechtělo. Nakonec nastal den D a já si řekla, že prostě ted už si jí přečtu. No a docela mě ted mrzí, že jsem jí tak dlouho zavrhovala. Příběh je super a nadruhou stranu hrozně zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. Opravdu musím pochválit myšlenku téhle knihy. Tenhle námět je fakt hodně neobvyklý a je dobře zpracovaný.
Čím více se blíží konec, tím je tam i více akce, takže když jsem jí dočítala, měla jsem docela problém ji odložit :D Jinak ten konec mě docela dost překvapil a nevím co si mám o tom co se tam stalo myslet.

SPOILER- Panebože chudák Alex, pořád doufám že to opravdu nebude tak jak to vypadá a tak jak si myslím...:/ KONEC SPOILERU

Myslím že tahle kniha je tak lehounce nadprůměrná a já se těším na další díly :)

Barbra06
29.05.2016

Tak nebylo to špatné. Celkem originální a zajímavě pojaté. Chvílemi se děj trochu táhl. Ale patří k těm lepším v tomhle žánru. Jsem zvědavá, co bude dál, takže na druhý díl se chystám.

i.love.books@
02.05.2016

Jedna z nejlepších dystopických knížek.
POZOR SPOILERY:
Ale ten Alex... Pane bože!!!!

WexxAr-ka
03.04.2016

Rozhodovala jsem se, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Proč? Protože začátek knihy byl trošku delší, takové to, než se začne něco dít. Po každé kapitole jsem knihu odložila a vrátila se k ní, když byl čas. Pak ale nastal zlom a nemohla jsem knihu pustit z ruky a četla jedním dechem :)
Konec byl z mého pohledu zajímavý a jsem moc zvědavá, jak se se vším popere... Víc prozrazovat nemá cenu ;)

Black-stars
26.03.2016

Puf tak tohle byl tvrdý oříšek, děj knihy jako by neubíhal. A nechápu že lečba neskončila už dávno vzhledem k evidentní nespolehlivosti jejího výsledku... Pravda je že závěr je šokující, milostné scénky jsou pěkně napsané a vzrušující, ale celkově knížka spíš nudí...

Canney
01.03.2016

Delirium se čte docela pěkně. Některé části se sice trochu vlekly a zdály se mi trochu natahované, ale pak tu byly scénu, od kterých se nešlo odtrhnout. I postavy byly sympatické, jen ta Hana mi tak nějak nesedla. Jsem zvědavá, co na ni řeknu v druhém díle, když jí uvidím do hlavy.

Channach
10.02.2016

Skvělá trilogie, silný příběh. Recenze v záložkách.

Aléda
09.02.2016

Téma senzační! Ale vžycky jsem přečetla jednu kapitolu a dala si pauzu, pak další a pauzu..Nějak jsem se do toho nemohla dostat a užít si to. Některé části byly trochu nudné. Ale postavy se mi líbili a konec mě dost překvapil, možná že se někdy dostanu k 2. dílu.
Tak 3,5*

Evr
08.01.2016

Posledních 40 stránek jsem probrečela! Je to úžasná kniha. Nejde tato kniha popsat, každý si jí musí přečíst sám a teprve pak pochopí, jak tato kniha je strhující.

todilka
02.01.2016

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, myslela jsem si, že mě zklame....ALE...
Je to moc pěkná dystopie, zajímavý nápad je i poutavě zpracován, postavy uvěřitelná, i napětí tu je....prostě moc se mi líbila, třeba i víc než Pátá vlna nebo Dech....ale zase na tak jako Hunger Games...v mém osobním žebříčku se staví vedle Čistého....jo jo moc dobrý, ale chybí tam to něco na tu pátou hvězdu...třeba v příštím díle...

vedana
28.12.2015

U této kniha jsem měla problém se začíst, ale nakonec se docela zadařilo. První díl se mi jevil zdlouhavě, ale konec překvapivý, proto jsem se rozhodla pro další díl a nelituji. Lena na mě působila už od začátku příjemně. Téma, žít život bez lásky bylo zajímavě zachycené.

dracos_princess
25.12.2015

První knihu jsem četla třikrát a pokaždé se na konci dojala. Za mě jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Obě hlavní postavy jsem si hned oblíbila. Kniha se mi dobře četla a příběh byl chytlavý:)

Babsie
03.12.2015

Nezajímavá nenapínavá kniha. Psaná byla docela dobře, i když příliš rozvláčně, svět ve kterém se příběh odehrával byl super, ale nemusel tam být popisován celou knihu, zatímco se nic nedělo. Typická distopie s žádným překvapením. Nudila jsem se i u akčních scén a zvedal se mi žaludek z toho jak je hlavní hrdince neustále zvedal žaludek. Jako vážně, téměř na každé stránce byla hrdinka něčím znechucená nebo vyděšená, a to mě hrozně otravovalo. Hodně se mi líbily úryvky na počátcích kapitol za ty velké plus. Tahle kniha ale nebyla nic speciálního co by člověk musel číst:) Na další díly se nechystám:)

Anne42
26.11.2015

Mno...kdyby to neskončilo, tak jak to skončilo, bohatě by mi stačil první díl. Ale co, dávám tomu druhou šanci a doufám, že právem...

kamibe
30.10.2015

Přečetla jsem to, abych byla v obraze. Taky proto, abych se dozvěděla, co obnáší dystopický román.
Připadá mi to jako varování dnešní mladé generace před jakoukoli formou totality. Hodně jsem při čtení musela myslet na Orwellovu knihu 1984.
Ocenila jsem pochmurný konec, který je však pořád natolik otevřený, že autorce umožňuje navázat, pokud by se tak rozhodla.
Trochu nepravděpodobné mi připadalo vykopání tunelu přívěskem ve tvaru dýky. Chyběly mi tu podrobnosti, ale uznávám, že by to byl spíš námět na pokračování, v němž se dcera s matkou sejde a vyslechne si její vypravování.
Taky jsem si u tohoto čtení VELMI uvědomila, že podobnou formu totality nabízí v současné době (nebo vlastně v každé době) jakákoli církev. I když musím uznat, že ne každá jde do smrtících extrémů.

Silencia
21.10.2015

Takové zvláštní. Chvílema se to hrozně blbě čte, hlavně díky tomu, že se autorka pořád rozepisuje popisem, ale až takovým zvláštně přirovnávajícím, který kolikrát ani moc nechápu. V originále bych to proto asi vážně nedala. Oproti tomu děj je velice zajímavý a originální. Určitě dočtu celou sérii, jak nejdříve to půjde. Úvahy, láska jako nemoc a celkově to má skvělou myšlenku, akorát škoda, že je to tolik podobné ostatním dystopiím, kdy všichni lžou a jsou krutí. Přece by ta vláda nemusela být tak krutá, i když bez lásky. 3,5*

Verca01
27.09.2015

Tahle kniha mě úplně uchvátila. Krásný, romantický, dech beroucí příběh. Hlavní hrdiny jsem si úplně zamilovala (hlavně Alexe ❤) a Lena mi v některých částech připomínala mě samotnou. S touhle knihou jsem se naprosto sžila a autorce jsem hltala každé slovo. Sice jsem se z toho konce ještě navzpamatovala, ale už teď se nemůžu dočkat dalších dílů ^^.

limitkaa
14.09.2015

Kdyby láska byla opravdu nemoc, nechali byste se vyléčit? Velice zajímavá otázka, bohužel je to to jediné co na celé knize zajímavé je. Za mě hodně slabé, na čtení dalších dílů ani nemám chuť.

Roselunda 1928
09.09.2015

Nápad mě zaujal už před pár lety, a díky naší učitelce češtiny se i mě konečně dostala do ruky.
Postavy byly moc hezky vykreslené, tak, že bych je ráda potkala a popovídala si s nimi. Děj u mě má plusy za už předem zmiňovaný nápad, a za nepředvídatelnost. Proč tomu dávám jen čtyři hvězdičky? Protože tam nebylo nic, z čeho bych byla fakt vyjevená a na celý barák (nebo příležitostně školu) bych řvala něco ve smyslu "Do háje!" nebo bych se nesvíjela smíchy. Ale ten konec... hustý. Ten takový byl. Jenže to je málo. Ale jdu sehnat další díl.

antiutopie láska USA

Lauren Oliver