JajaAP JajaAP komentáře u knih

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak mám dočteno a nejsem zklamaná, mě se to líbilo a nepovažuji ten čas strávený nad těmito knihami za ztracený. Je fakt, že nejvíce se mi líbil první díl, ale jako pokračování příběhu byl dobrý i druhý a třetí. Třetí jsem četla stažený z internetu, takže jsem musela překousat spoustu překlepů a údivu nad tím kolik tam bylo sprostých slov, což mi vzhledem k prvnímu a druhému přišlo divné. Až tato kniha vyjde určitě si jí přečtu znovu, už jen pro srovnání. Dějově byla kniha zajímavá a docela napínavá, jen části, kdy se autorka snažila poskočit v čase mě fakt nudily, bylo to takové okrajové shrnutí toho co se událo a to dvakrát nemusím. Kdybych chtěla číst seznam faktů přečtu si něco jiného. K ději se nebudu vyjadřovat nechci prozrazovat co se bude dít, ale musím říct, že třetí díl je doopravdy jak z červené knihovny, a konec je až dokonalé vykreslení pohádky, ale aspoň jsem u něj neměla pocit, že ještě něco chybí. Nejsem fanda rychlých zakončení, kdy si říkáte "a to je jako všechno?" a zůstane vám hodně otázek. Tady jsem ten pocit neměla, takže jsem spokojená. Vážně mě baví všechny ty negativní komentáře. :-) Je jasný, že se to nebude líbit všem. Já bych tu knihu taky nedala číst manželovi, ale kamarádce bych jí doporučila. Ovšem je s podivem, že ikdyž lidé nadávají už na první díl, stejně si od nich přečtete další rozhořčené komentáře na druhý i třetí. :-) Když se jim to nelíbí, ať to nečtou. Za sebe říkám, mě se to líbilo.

17.06.2013 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Skvělý příběh, který mě bavil až do poslední stránky. Už se těším na další díl, který je zase o vedlejší postavě tohoto dílu. :-)

12.07.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Naprosto úžasná kniha, kdybych mohla dát víc hvězdiček tak to udělám. Znáte to, když si přečtete anotaci ke knize a říkáte si, že by mohla být dobrá a ona není? Tak tady je to úplně obráceně. Anotace nedostatečná, ale kniha úžasná. Nejde jen romantiku jako v každé druhé knize ale, je to příběh dívky, které se zhroutí celý život, když zjistí pravdu o svém životě, ale díky lásce všechno zvládne. Rozhodně doporučuji přečíst.

25.01.2014 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

No teda tahle kniha mě dostala. K téhle sérii jsem se dostala úplně náhodou a jsem za tu náhodu vděčná. Sice jsem začala trošku mimo pořadí a prvně četla příběhy jejich přátel (První rudá kapka, Věčný polibek temnot) a ikdyž se v obou knihách Cat i Bones vyskytují tak mě překvapila hlavně Cat. Ujde pořádný kus cesty než z ní bude ta postava o které jsem četla, ale to je vidět už na téhle knize. Nechápu proč jsou tak slavný upíří deníky, když tahle série je mnohem lepší. Je tak napínavá a neustále vás vtahuje do děje a Cat a Bonesovi prostě musíte fandit. Už se těším na další díly. Co jsem zatím četla bylo super.

03.08.2013 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kniha byla vtipná, svižná a moc mě bavila, ale ke konci jsem si říkala, že to ti hrdinové měli až moc jednoduché, žádné překážky, neshody a podobně. Zato ke konci to vzalo až moc rychlý spád. Během pár stránek se vše zhroutí a ikdyž to asi dopadne dobře já se s tím koncem nemohla srovnat. Nejsem si jistá jestli to mělo takhle skončit. No rozhodně to zanechalo stopu v mojí hlavě a rozhodně by prospělo přidat pár desítek stránek, ale jinak moc pěkná kniha. Ikdyž to jsem věděla od začátku. Tuhle autorku prostě miluju. :-)

19.10.2014 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Příběh krásné katastrofy mám ráda a neskutečně mě bavilo, číst celý příběh z pohledu Travise. Bylo to skvělý a dojemný a ten epilog ten mě totálně dostal. (V Krásné katastrofě žádný nebyl.) Už se nemůžu dočkat až přeloží Svatební katastrofu, abych si přečetla, jak to bylo z jejich svatbou. Fakt skvělá kniha, pokud u nás vyjde i v knižní formě tak si jí rozhodně přidám do knihovny. :-)

28.12.2013 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tuhle sérii mám moc ráda a i když mě druhý díl zase tak moc nenadchnul, tak u hráče jsem se bavila od začátku do konce. Will a Hanna byli úžasní. :-)

14.06.2014 5 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Docela zajímavá verze erotického příběhu. V poslední době je těchto knih tolik, že je těžké něčím překvapit, i tak mě tato kniha nezklamala. Ale už mi vážně začínají vadit série a ten konec to jako vážně? Těžko by autorka našla méně vhodnou dobu, kdy knihu ukončit, ale rozhodně mě to donutí přečíst další díl. :-)

26.02.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Opět dobrá kniha. Až téměř do konce mi to vůbec nepřipadalo jako erotický román, ale spíše jako hezký romantický příběh, ale na konci si to hlavní hrdinové vynahradily za celou knihu. I tak super. :-)

05.02.2014 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Moc hezká knížka. Ačkoli jde o erotický román, má velmi silný příběh a sem tam u knihy ukápne i slza, ale rozhodně stojí za přečtení.

03.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Mě se líbil i druhý díl. Sice po literární stránce docela slabé, hlavně kvůli pořád se opakujícím výrazům, ikdyž co bych čekala u tak dlouhého románu, ale obsahově jsem spokojená. Ráda bych řekla, že mě kniha nijak neovlivnila, ale mě se četla nádherně a fakt mě pobavily všechny ty komentáře, co jsem si tady přečetla o knize. Je s podivem kolik jich je negativních a přesto jí četlo tolik lidí. Z toho si nechápavě koušu spodní ret. Já si trojku rozhodně přečtu.

21.05.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Musím se přiznat, že jediný důvod proč jsem nakonec sáhla i po této knize, byl ten, že jsem chtěla pochopit to davové šílenství, které tahle kniha vyvolala. Tahle kniha je vidět a je o ní slyšet snad všude, a ikdyž tady nemá moc velké hodnocení a komentáře mě vážně pobavily, četlo jí už tolik lidí. A tak jsem si řekla, že si udělám názor sama. Musím říct, že výčet věcí, které mi na knize vadily by byl dlouhý. Hlavně neustále se opakující věci jako kousání rtu, naklánění hlavy, červenání a orgasmy jak na běžícím pásu, slovo baby mi už začíná lést na nervy a neusátle se opakující věta "Snažíme se potěšit navzájem slečno Steeleová" a tak bych mohla pokračovat dál a dál. Ale je fakt, že kniha se četla moc dobře. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Je fakt, že jsem dost svázaná předsudky, protože ponižování Any mi vadilo, a Christian mi připadal ze začátku opravdu jako zvrhlík. Ale jak jsem četla dál bylo víc a víc vidět, že mu na ní záleží a přišlo mi to nakonec jako červená knihovna jen s mnohem větší dávkou sexu. Názory na tuhle knihu se dost různí, ale mě se líbila.

20.05.2013

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Tohle bude asi první kniha kde bych věřila tomu, že filmové zpracování bude lepší jak kniha. Vůbec se mi nelíbila forma jakou byla napsána. Jen emaily, dopisy a chat. Vážně? Měla jsem celou dobu pocit, jako by všechno bylo zprostředkované a vzdálené a vůbec mě to nevtáhlo do děje. Když se dělo něco zajímavého tak se o tom dozvíte jako zmínku v nějakém dopise a tu scénu vůbec neprožijete. A to ani nemluvím o tom jak se celý život jen míjí. Příběh dobrý, ale tohle zpracování nic pro mě. :-(

05.03.2015 2 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Tahle kniha mě dostala. Přečteno jedním dechem a už netrpělivě čekám na pokračování. Remy je super postava a moc jsem mu fandila. :-)

02.06.2014 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Tahle autorka je neskutečná. Tohle je už čtvrtá kniha, co jsem od ní četla a každá z nich mě totálně dostala. Nečekala jsem nic zvláštního, když se jedná o příběh, který už znám z předchozí knihy, ale opak je pravdou. Nešlo jí odložit dokud jsem nebyla na poslední stránce. :-) A dopisy, které psal Holder svojí sestře to bylo úžasný. Rozhodně moje další oblíbená kniha, kterou můžu jen doporučit. :-)

03.05.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Další skvělý a silný příběh. Mám moc ráda tyhle emocemi našláplé příběhy, kdy vás autor donutí ukápnout i nejednu slzu a příběh Joshe a Emilie za přečtení rozhodně stál.

02.02.2014 5 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Právě jsem dočetla druhý díl a jsem z něj nadšená. Na to, že jde o erotický román si autorka vážně vyhrála se silným emotivním příběhem. Až mě mrzí, že tyto knihy nemají knižní podobu. Hned bych si je koupila. Na konci druhého dílu je popis příběhů dalších dvou bratrů a jejich příběhy nebudou o nic míň zajímavé. Autorka má rozhodně spoustu fantazie. Už se těším na další díly. :-)

07.11.2013 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Tak mám dočteno, a musím říct, že jako celek se mi to vážně líbilo. Rozhodně se tahle série zařadí mezi moje nejoblíbenější a nebude to jen kvůli važně povedeným obálkám. Bude mi chybět Patch, tu postavu jsem si vážně zamilovala. Když ke konci Nora věří, že je Patch nadobro pryč tak to bylo opravdu smutné. Jen mě moc nenadchnul trošku uspěchaný konec. Nemám ráda takové ty skoky v čase, kdy vám zbydou tři stránky abyste pochopily co s nimi bylo dál. Co po třech letech dělá Nora s Patchem? Mě ze začátku ani nebylo jasné koho je to svatba a koho si to Vee bere. A navíc jsem na spoustu otázek nedostala odpovědi. Co se stalo s ostatními nefilim a co padlí andělé, to jsou všichni kromě Patche pryč a jak to bude s jejich stárnutím? A nakonec škoda jak to dopadlo se Scottem. Ze začátku jsem tu postavu neměla ráda, ale v posledním díle se ukázal jako skvělý kamarád. Vážně k vzteku jak to sním dopadlo.

24.04.2013 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Třetí díl mě nezklamal. Přečetla jsem tuto knihu jedním dechem a jsem moc ráda, že jsem jí začala číst k době kdy už jsou vydány všechny díly a nemusím čekat na konec. A samotná kniha - Vee mě zklamala, moc jsem si oblíbila její humor a přátelství, ale v tomto dílu se moc neobjevovala a vůbec se neukázala jako dobrá kamarádka. Spíš mě překvapilo, že pravdu se Nora dozvěděla od lidí od nichž bych to čekala nejméně. Ze začátku mi chyběl Patch (protože tu postavu jsem si vážně oblíbila) ale když se konečně objevil, tak mě to vtáhlo do děje. Na začátku mi bylo Nory líto jak tápe v nevědomí, ale o to zajímavější bylo sledovat jak si pomalu vzpomíná. Bylo to zajímavější než kdyby autorka popisovala postupně co se dělo celou tu dobu. Jen jsem nějak doufala, že si na Patche (Jeva) vzpomene díky otcově prstenu do něhož Patch nechal vyrýt jejich jména. I Scota jsem si v tomto díle docela oblíbila. A konec knihy - no, k tomu se zatím nebudu vyjadřovat. Uvidíme. :-) Ale jinak rozhodně doporučuji.

22.04.2013 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Tak mám dočteno. Čtvrtý díl se mi líbil. Byl zajímavý, napínavý a poutavý. Po třetím dílu, který mě moc nenadchnul, příjemná změna, až na ten konec. Tak si tedy happy end nepředstavuju. Celý příběh se Luce už od prvního dílu snaží přijít na to, kým byla a na vše si vzpomenout a ve chvíli kdy to konečně ví se oba všeho vzdají??? Fakt nechápu! A navíc je tam tolik nedořešených věcí. Co její kamarádi, nejlepší kamarádka a rodiče? Ani se s nimi nerozloučí a prostě na všechny zapomene? To mě fakt zklamalo.

11.04.2013 4 z 5