J.angel J.angel komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Bezva kniha se super nápadem! Orwell to dokázal perfektně vystinout a způsob, kterým to vystihl, je také perfektní! Kdo si chce přečíst tuto knihu, neváhejte! :)

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

S touhle knihou mě seznámil můj tatínek. Několikrát mi o ní vyprávěl, jak ji sám přečetl. Dlouho jsem této knize odolávala, jelikož dobrodružné příběhy mě nikdy nebavili ale jednoho dne jsem jí přeci vzala do ruky a začala číst. Nelituji toho. Je to moc hezká kniha, psána poutavě se zajímavým příběhem. Je to kniha, která je mojí vzpomínkou.

23.03.2013 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

„Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!“
Vtipné, krátké, výstižné..:)

22.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ještě teď si vybavuji ten okamžik, kdy jsem poprvé dostala tuto knihu k vánocům. Jako malé dítě jsem se ihned nadšeně začetla a tím odstartovala mojí "Potterovskou éru". Jsem ráda za tuto knihu, za dětství s Harry Potterem:)
Tahle kniha je opravdu kouzelná..:)

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tato kniha patří mezi ty, které by si měl přečíst každý. Až neuvěřitelné zobrazení skutečnosti, ve které Lang bez mrknutí oka a beze citu, plní hrůzostrašné rozkazy dostavající od svého nacistického velitele.
Kniha, při které Vás bude mrazit ale nebudete ji chtít odložit. Na jednu stranu je to neskutečně zvrácené, ale na druhou stranu velmi zajímavé číst myšlenky a kroky toho, kdo má všechnu tuhle hrůzu na svědomí.

Babička Babička Božena Němcová

Bohužel jsem si nikdy nedokázala k této knížce vytvořit vztah a nikdy se mi moc nelíbila. Chápu, že to patří ke skvostům české literatury, ale mě to bohužel neuchvátilo.

21.03.2013 2 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Tak smutná kniha s nekutečně emotivním příběhem, až se mi chtělo plakat. Utrpení malého chlapce, který se nemůže bránit a vše prožívá se svým kamarádem - slabým kuřetem, kdy na konci oba umírají. I přesto mě příběh velmi zaujal a beru ho zrcadlo dnešní doby, kolik je na světě zloby a utrpení....Tak proč to nikdo nevidí?

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášenka....Už je to spoustu let, co jsem tuto knihu četla, ale pokaždé, když si ji vybavím, musím se usmát..:)

22.03.2013

Krysař Krysař Viktor Dyk

Bohužel kniha mě hodně nudila a já měla chvílema chuť jí odložit. Ale velmi dobrý námět, to se musí uznat..:)

22.03.2013 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Moje první vlastnoručně koupená kniha, co se týče Harryho Pottera..:) Přečetla jsem jí jedným dechem a doteď na mě čeká na svém místě ve skříni! Prostě další senzačný díl:)

22.03.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Pokusila jsem se to číst dvakrát, ale nikdy jsem to nedočetla. Bohužel tato kniha se mi moc nelíbila.

22.03.2013 2 z 5

Moje obrovská srdeční záležitost!

21.03.2013 5 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Před 5 roky se mi do ruky dostala tato první kniha ze série "Zvěrolékař" ...Mohu s klidem říci, že knihy z této serie patří k mým nejmilejším a nejoblibenějším, na které nedám nikdy dopustit! Číst tyhle všechny knihy byl pro mě neskutečné ohromující a vtipný zážitek, který si doufám, ještě zopakuji!

21.03.2013 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Z této knížky nám vždycky předčítala paní učítelka při hodině výtvarné výchovy na základní škole. To byl hlavní důvod, proč jsem se pokaždé těšila na výtvarku..:) Později jsem si knihu půjčila v knihovně a celou jí přečetla jedným dechem. Je krásné znova listovat v knihách z dětství - připomenou nám jedinečné okamžiky, které už bohužel nezažijeme.

23.03.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Příběh tak trochu podobný knize Romeo, Julie a tma..A ta se mi bohužel líbila více. 4*

22.03.2013 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první kniha, kterou jsem od Kinga přečetla - výborná! :)

22.03.2013

Můj nejmilejší díl! :))

Matka Matka Karel Čapek

Velmi krásné drama..:) Matka ztrácí své milované, kteří se k ní jako mrtvý vracejí! Silný příběh, stručně - bez zbytečné omáčky napsáno. Za mě 5*. Čapek si to zaslouží..:)

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Knížka, kterou jsem četla jako malá.Bohužel až po druhém přečtení jsem jim přišla na chuť.

22.03.2013 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Moje povinná četba k maturitě - díky za to! Skvělá novela ( i film btw) zachycující proměnu člověka pod vlivem ideologie ve vraždící zrůdu. Věta "Co kdybych tě miláčku oběsil?" mi zní v uších dodnes.