Ivuska97 Ivuska97 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha se mě tak moc dotkla.
Moje teta mi radila ať ji vůbec nečtu, protože jsem tou dobou byla těhotná a dobře dělala.
Nezvládla bych to.
Já jsem uzlíček nervů, i když semnou necloumají hormony :D
Ale já furt nedokážu pochopit proč.
Proč se tohle dělo? Proč to někdo dopustil?
Proč neměla Hana možnost být milována?
Šanci na lásku by měl mít každý a je úplně jedno kdy a jak se narodil, jakou má národnost nebo barvu pleti.
Tenhle příběh je za poslední dobu ten nejsilnější, co jsem četla.
Všechny osudy lidí, ve všech knihách popisující tuto dobu, nesmí být zapomenuty.
Nikdy.

25.05.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tohle bylo tak dojemné :)
Utírám slzy a doufám, že brzy narazím na podobnou knihu, která mě chytne za srdce tak pevně, jako to udělala tato :)
Ne všechno, co vidíme, je vždy pravdou a tato kniha to dokazuje.
Stella je podle mě velmi silná žena a lásku k Danovi, kterou si nosí celý život v srdci by měl cítit každý :)
Určitě se tato kniha řadí mezi mé nejoblíbenější a těším se, až si ji přečtu znovu :)

10.03.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Miluju tenhle příběh, ale ten konec? Proč? Nemám šajna, po které knize mám teď sáhnout, abych vyhnala z hlavy tuhle :D :)
5* a doufám, že mi do jara nehrábne, protože si pokračování rozhodně musím přečíst :D

16.01.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Přečteno jedním dechem, doporučuji! :)
Chvilku jsem se nechala odrazovat názory ostatních, jak je kniha slabá oproti tomu, co už Bjørk napsal. A byla jsem blbá, kniha mi sedla neskutečně :)
Rychlé jednoduché čtení a hlavně jsem v tom nebyla zamotaná jak je u mě zvykem.
5* Bjørk je láska :D :)

03.06.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Ikdyž jsem tuto sérii přečetla po desáté, rozhodně to nebylo naposledy! Je to dokonalej svět, do kterýho se jako mudla budu do nekonečna vracet ❤ v tomto případě jen 5*, víc jich tu není :( :D

30.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

J. K. Rowlingová musí být zkrátka mocná kouzelnice. Tak krásný, tajemný příběh plný čar a kouzel by nedokázal napsat jen tak někdo. Každá kniha ode mě dostane 5*, protože si ani netroufám najít na jejím příběhu nějakou chybu. Always!

19.04.2017 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Začala bych asi tím, jak pro mě byla kniha zdlouhavá.
Z prvních 200 stran mě bavilo asi 60. Pak jsem rozečetla jinou knihu, abych nespadla do čtecí krize a nakonec jsem zaťala zuby a knihu dočetla.
Dávám 3* za fenomenální konec :)
Posledních 100 stran stálo za to, ale to co bylo předtím bych snesla kratší. :)
Petr je sympaťák a Imbus je zlatej :)
Popis a vykreslení příběhu ve vesnici je taky super. Úplně jak kdybych Petrovu chalupu znala od mala.
Nemůžu říct, že bych se u čtení bála, spíš jsem měla nepříjemný pocit na procházce do lesa :)
Věřím, že si kniha najde spoustu nadšených čtenářů, ale u mě se nadšení nekoná :)

02.02.2023 3 z 5

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Kniha je čtivá a čtenář se ani chvilku nenudí :)
Líbila se mi, ale znovu ji číst nejspíš nebudu.

06.02.2022 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Přišlo mi, že hlavní motiv všeho je pořádně všechno okecat a zamotat, aby se to na poslední straně rozmotalo a vyšlo napovrch něco, co je jasný už jen z obálky knihy.. Vážně mě nebavilo, jak bylo všechno psané v otázkách a furt se dokola řešily prkotiny.. nic kloudného se za celou dobu čtení nedělo.. 3* dávám v podstatě jen za to, že se mi líbí téma rozlučky se svobodou :)

25.08.2017 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Láska je v každém z nás a každý jí můžeme věnovat komu nebo čemu chceme. Já jí věnuji této knize, kterou jsem rozhodně nečetla naposledy. Je až neskutečné, jak je příběh v mnoha případech reálný. Až to trochu bolí u srdce. Jak říkám, božský Sparks se vždycky dotkne mojí duše. ❤

31.07.2017 5 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala číst po celé sérii Harryho Pottera. Umírala jsem touhou vedět něco o budoucnosti všech postav a vlastně jsem si konečně zamilovala Draca. Skvělé! ❤

31.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Ani si nedokážu představit, kolik energie J. K. Rowlingová vložila do svých knih. Vše je tak dokonale propracované. Každý díl je lepší a lepší! 5*

30.06.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Od té doby, co jsem přečetla tuto knihu, se dívám na svou čivavu úplně jiným pohledem! Je to krásná, dojemná kniha a doporučuji ji každému, kdo se nemůže vyrovnat se ztrátou svého čtyřnohého mazlíčka a kdo chce svého pejska chápat víc, než doposud. 5*

19.04.2017 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Perfektní! Nemám slov.
Doporučuji :) 5*

10.01.2019 5 z 5

Tenhle příběh vážně miluju. :) Vzalo mě to za srdce.
Opravdu jsem ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst. 5* a doporučuji! :)

01.09.2017 5 z 5

Už nevím, jak mám komentovat knihy tak dokonalé série. Budu se opakovat, vše je neskutečně promyšlené a každá kapitola má doslova svoje kouzlo. Miluju to, vážně! 5* :)

17.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Každý díl, této série, je sladkou čokoládou pro mojí fantazii. 5*

21.04.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak tahle kniha mě opravdu stresovala, občas jsem se bála číst dál. Ovšem tohle všechno u dobré detektivky má být. 4*

19.04.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka mě opravdu zaujmula a nemohla jsem se odtrhnout. Škoda je, že jsem se nemohla úplně orientovat v čase, ale to je asi jen můj problém. Doporučuji :)

02.02.2017 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Mě kniha moc bavila :)
Vtáhla mě do děje na první straně a na poslední mě vykopla plnou emocí..
Eva to rozhodně neměla jednoduché, ale občas jsem se nad jejím chováním musela pozastavit..
Až na ten konec, jsem s touhle knihou spoko

17.02.2021 4 z 5