Ivulik7 Ivulik7 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá kniha. Hlavní hrdinka byla až neuvěřitelná svojí odvahou, výdrží a silou. Příběh Vás naprosto pohltí a ještě dlouho ve Vás bude rezonovat. DOPORUČUJI

10.05.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Od první strany se začtete a nemůžete přestat. Příběh tří různých generací žen jedné rodiny. Autorka bravurně vykreslila život žen v nelehkých podmínkách, zachytila vážnost a dopad jejich životních rozhodnutí. Autorka potvrdila to, že její knihy opravdu stojí za předčtení. Doporučuji a už se těším na další.

06.05.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

I když tento žánr příliš v poslední době nevyhledávám, bylo to super čtení. Od počátku poutavé, mělo to hlavu i patu. Sympatická hlavní postava, žádná ukňouraná blka, ale cílevědomá žena. Samozřejmě to byl román s předvídatelným koncem, ale vše se netočilo kolem jednoho páru. On ji chtěl, ona ho nechtěla a pak otočka. Poutavé oddechové romantické čtený. Mohu doporučit a určitě zkusím i další se série. Navíc jako plus představa o dánském hygge s nádechem cestování. Jen mě to utvrdilo, že do této země se musím podívat.

05.05.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha která vás nenechá spát. Je neuvěřitelné že tohle jsou naše dějiny. Za řádila bych do povinné četby.

18.08.2019 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

U této knihy zapůsobilo hodně reklama a propagace. Hrozně jsem se těšila a chtěla znát další pravdiví příběh. Bohužel pro mě velké zklamání. Za téma si samozřejmě zaslouží plný počet bodů ovšem čte se to strašně. Netušíte kdo to vypráví asi tak do půlky knihy a ani to není vypravování jako spíš nesourodé přeskakování v pocitech a myšlenkách vypravěče a domněnek jak se asi hlavní postava cítila. Hodně jsem se přemáhala abych knihu neodložila. Pro mě nejhorší kniha na téma Osvětim.

19.01.2021 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka patří k mým oblíbeným autorkám a v podstatě odstartovala můj větší zájem o českou tvorbu. Bohužel musím hodnotit o jednu hvězdu méně a to jen v porovnání s poutavostí příběhů, které jsme četla dříve. Tento příběh byl o chlup horší nebo pro mě méně zajímaví a některé postavy byly strašně nesympatické. Jde čistě o osobní pocit. Jinak téma bravurně zpracováno. Děj vás vtáhne a musíte prostě číst každou volnou chvíli, třeba oželíte i spánek.

04.11.2020 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Pro nás čtenáře, je toto pouhý příběh se špatným koncem. Ovšem každý čtenář by si měl uvědomit, že toho je naše historie. Za mě je důležité, že se vydávají takové knihy, které připomínají jak lidé dokáží ublížit lidem. Kniha se četla dobře a rychle. Určitě se k ní vrátím. Příběh o mateřské lásce, odvaze a síle pomáhat druhým přežít.

27.01.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Začátek nebyl moc čtivý, ale najednou přišel zlom a ja se nemohla odtrhnout. Vyprávění babičky přečteno jedním dechem. Vypravěčka je nezapomenutelné čtení, které zanechá dlouho stopu ve vaší hlavě.

13.03.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Oddechový detektivní případ se zajímavou zápletkou. Posledních 100 stran jsem přečetla jedním dechem. Spisovatelka ve mě vzbudila zájem se někdy na podobné místo podívat. Určitě si přečtu i další její knihu.

31.10.2016 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Obava z toho, že kniha bude jen strohé vyprávění historie, byla vyvrácena. Ano byla tam i část, která mě nebavila ale celkově hodnotím, že stojí za přečtení. I když to nebyla úplně nejvíc pecka kniha. Možná druhý díl posune hodnocení dál.

10.05.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Aktuální téma - internetova seznamka, sociální sítě aneb jak to muže dopadnout. Velmi povedenou kniha.

18.08.2019 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Nenáročné čtení, zajimavé a aktuální téma dnešní zrychlené doby. Autorka nás upozorňuje na to jake životy žijeme. Práce, kariéra a to co opravdu chceme vlastně už nevíme. Ovšem nečekejte literární špičku. Je to hodně volně psané, žádné hluboké analýzy osob či popisy krajin. Má to spád a přečteno je hned. Dávám plný počet hodnocení, ale myslím, že jako scénář pro film to mohlo sklidit mnohem větší úspěch.

21.08.2019 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Napínavé čtení, které vás nutí neodkládat a odsunout povinnosti. Bohužel je pravda, že pachatele tušíte už v první půlce knihy, jen motiv uniká. I tak 5 hvězdiček.

18.03.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Začátek této knihy byl pro mě nudný a několikrát mě napadlo ji odložit. Odpor byl překonán, ale až úplný závěr mě zaujal. Pro mě to bylo odreagování od detektivek a trileru, což bylo splněno. Jinak forma vyprávění více osobami byla příjemná.

06.04.2017 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka mě vtáhla do podzemí a nepustila dokud nebyla předčtená. V poslední době opravdu jedna z nejlepších knih.

12.09.2016 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Opravdu silný příběh, který vám dlouho rezonuje v těle. Tato kniha stojí za přečtení. Já osobně ji řadím mezi nejlepší na toto.

28.01.2021 5 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Na této knize mě zaujal přebal a taky jsem myslela, že to bude všechno. Skutečnost byla ovšem jiná. Nečekané ale úplně úžasné čtení. Za 4 dny přečteno. Musím dát plný počet bodů. Kniha je napínavá, čtivá, plna nečekaných zvratů, taky trochu romantiky a závěr je překvapující. Je to jina krimi než severská ale doporučuji.

03.04.2018 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Velmi dobre napsana kniha se špetkou duchariny. Posledni cca. 100 stran predcteno jednim dechem. Urcite si od autora prectu i dalsi knihy.

16.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha splnila mé očekávání, byla velice napínavá a čtivá. Určitě můžu doporučit.

07.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem očekávala mnohem více a to hlavně proto jak byla propagovaná. Jinak průměrné čtení, nic překvapivého. Ale i přesto dám autorce další šanci s novu knihou.

24.05.2017 3 z 5