IvcaK98 IvcaK98 komentáře u knih

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Jedna z mých NEJ knížek :) Přečetla jsem si ji až po zhlédnutí filmu a jsem za to ráda. Příběh se sice v hlavních rysech neliší, ale v mnoha věcech je úplně jiný a já tak mohla nezapomenutelný filmový zážitek prožít znovu, tentokrát v knižní podobě. Krásný pohádkový příběh, který mě o pravdu vzal za srdce ;)

29.10.2013 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Na rozdíl od Vampýrské akademie mě tahle série moc nechytla a do dalších dílů se pouštět pravděpodobně nebudu. Asi se neshodnu s většinou čtenářek ( čtenářu...? ) Richelle Mead, ale oproti Vampýrské akademii se mi její další série zdají jako slabý odvar :-( Chybí mi složitější zápletky a sympatičtější hlavní postavy. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale za úžasného Setha přidám ;)

12.10.2013 4 z 5

Dívka, 15, milá, ale praštěná Dívka, 15, milá, ale praštěná Sue Limb

Pro náctileté holky ideální :)

20.09.2013 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

!Obsahuje SPOILERY!
První Harry Potter, který se skoro celý odehrával mimo Bradavice. Už to není takové to školní dobrodružství, souboj s Voldemortem a otcovský rozhovor s Brumbálem ( nejlepší část každého dílu ), i když na ten zrovna nakonec došlo :-) Tohle nám Rowlingová odepřít nemohla, přestože šla přes mrtvoly. Třebaže hlavní trojlístek přežil, zemřelo tolik mých oblíbených postav, že to byla zároveň nejsmutnější kniha celé série. Kvalitativně je sedmička dost možná slabší, než některé předchozí díly, pořád je to ale Harry a ten epilog byla sladká třešnička na dortu :-)

20.09.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížky o Harrym Potterovi už jsem přečetla všechny minimálně dvakrát a jsou to jedny z mých nej :) Nemám co dalšího říct.

20.09.2013 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Ne že by knížka byla špatná, rozhodně mě chytla a pustila jsem se i do dalších dílů. Narozdíl od těch co tvrdí, že se autorka díl od dílu zlepšuje, mě další díly nudily víc a víc. Provinilé slasti ale jsou na takových 70-75 % :)

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Nejslabší díl trilogie, přesto důstojná tečka na závěr :)