IvcaK98 IvcaK98 komentáře u knih

Království Království Amanda Stevens

Pro mě osobně o dost lepší než první díl. K věcem, které se mi na Okřídlené duši líbily, jako třeba originalita a tajemnost, se přidaly i ostatní vlastnosti dobré knížky, které mi u jedničky chyběly. Ani nevím čím přesně, ale děj mě tak nějak víc vtáhl do sebe, stránky se snad otáčely samy a i na konec jsem byla mnohem víc nažhavenější, než předtím. Jsem opravdu ráda, že mi druhý díl vylepšil názor na celou sérii a na trojku se už opravdu začínám těšit :-)

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Budu se opakovat, Briggsové opravdu dochází dech a klesá jí forma, protože i když mě její knížky pořád baví, laťku nastavila u prvních dílů příliš vysoko. Děj byl propracovanější, napětí mezi Mercy a Adamem vystupňovanější a celkově byly její knihy záhadnější a na vyšší úrovni. Možná by si mohla autorka vzít na chvíli dovolenou, místo toho, aby sypala z rukávu jeden díl za druhým. Nemyslím to zle, ale klidně bych si počkala, kdyby se úroveň její tvorby vrátila na začátek ;-)

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Příjemná oddechovka žánru, který jsem si v poslední době opravdu oblíbila. Je super, že hlavní hrdinka neřeší jenom kamarádky, oblečení a kluky, ale má opravdové problémy, které si my (alespoň já teda určitě) nedovedeme ani představit. Dobře, Dean byl opravdu až moc dokonalý a to pravé drama začalo až ke konci, ale tak co už, autorčin styl je příjemný a když si chcete odpočinout nad nějakou romantikou, dá vám to rozhodně víc, než nějaký bezduchý románek o puberťačkách, které mají asi tak stejné IQ jako osoba, která to napsala :-)

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Musíte se prokousat nudnějším začátkem, kdy ještě nejsou jasné všechny časové souvislosti, ale výsledek stojí za to :-) Romantika jako taková mi nevadí, spíš nemám ráda styl, kterým autorky těhle knížek píšou, protože upřímně, občas se to vyrovná slohovým pracím dětěm ze základky. To rozhodně neplatí o Jojo Moyesové, protože ta prostě umí. Tím, že rozdělila příběh do dvou linií si mě knížka získala a i když ani jedna z hlavních hrdinek mi nebyla nijak zvlášť blízká, bez problému jsem se do nich vžila. Jejich problémy naštěstí řešit nemusím, ale bylo zajímavé vidět to ze dvou různých pohledů ( Ellie, která je zamilovaná do ženatého a Jenny, které naopak vlastní manželství braní na cestě k lásce ) a upravit si obrázek na osoby z mého života, které si podobnými záležitostmi prošli a stále procházejí. Není nutné srovnávat s Než jsem tě poznala, protože ano, je to slabší, ale Poslední dopis od tvé lásky je také starší, takže jde vidět, že se autorka posunula dál a já už teď čekám na její další počin :-)

06.04.2014 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Nerada to přiznávám, ale na knize opravdu není nic víc než dokonalý kluk a spousta romantických scén, které pohladí na duši. Kdybych ten den neměla tak špatnou náladu, asi bych hodnotila jinak. Spíš oceňuji knihy, které mi dají víc, než jen triviální zápletku a ne zrovna originální námět, ale co je lepší, než zalézt si za špatného počasí do postele a celý den vzdychat, jak je ten Cameron boží...? :)

06.04.2014 3 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Je zajímavé, do jaké míry ovlivní můj názor na knihu to, jak moc jsem od ní očekávala. Šla jsem do toho s tím, že je to další dystopický fantasy román, kterým zabiju dlouhou chvíli a která mi zpříjemní víkend. A na jednu stranu jo, příběh, zápletka ani prostředí nijak zvlášť originální nebylo, žádné závratné dějové zvraty se nekonaly a hned na prvních pár stránkách jsem měla chuť knihu odložit, jak špatně jsem se v ní orientovala. Tak proč mě tak nadchla? Protože to prostě nejde, nezamilovat si Arii, Perryho (hlavně Perryho ;-)), Uhlíka a ostatní postavy. Úžasně vykreslený vztah mezi hlavními postavami, žádný kýč ani přehnaná romantika. Pět hvězdiček nedávám jenom proto, že si je schovávám na nejlepší z nejlepších a 4* jsou taky fajn. Knížku jsem shltla na posezení a okamžitě jsem začala shánět druhý díl, tak co jiného to znamená, než že je prostě super? Doporučuji.

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Musím se přiznat, že z téhle knížky jsem krapet rozpačitá. Není špatná, bavila mě, ale podle komentářů a hodnocení jsem rozhodně čekala víc. K temnému hřbitovnímu prostředí to tak nějak patří, ale dost těžko se můžu vcítit do hlavní hrdinky, když ničím nevyčnívá, nedává mi ani jeden charakterní rys, kterého bych se mohla chytnout a vžít se do ní. Příběh mě taky nějak nenadchnul, napětí jsem cítila až ke konci a ani tam mi nepřišlo nějak závratné. Jestli ale můžu o knížce říct něco opravdu pozitivního, tak to, že jsem ještě nic podobného nečetla a už dlouho mi chyběla nějaký ryzí novinka :)

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Skvělá knížka napínavá od začátku až do konce se zajímavým příběhem a odehrávající se v prostředí, s kterým se běžně nesetkáme. Prostě samé kladné věci a důvody, proč po ní sáhnout :-) Nejvíc se mi na Prosté pravdě líbí, že mě nejenom bavila, napínala a nutila mě hledat různé teorie rozuzlení, ale dala mi i nějaký ten podnět k zamyšlení. Také oceňuji, že se autorka nedrží pouze jedné hlavní dějové linie, ale do záhadnému případu Katie zamíchala i Elliin příběh, který knížku krásně dokreslil. Rozhodně doporučuji a chystám se i na další Jodiiny díla :-) Souhlasím, že kratší podoba by neuškodila, ale nenudila jsem se ani na chvíli, takže si rozhodně nestěžuji.

06.04.2014 5 z 5

Nebuď přece blond! Nebuď přece blond! Hortense Ullrich

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dospívání :) Pamatuji se, že jsem se u ní upřímně nasmála a co víc si člověk může u oddechové četby přát :)

15.03.2014 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Dost těžko můžu tvrdit, že je to pitomost, když se mi ještě před pár lety opravdu líbila :) Dneska už vidím jenom jedno klišé za druhým (jako ostatně u většiny knížek, které jsem měla kdysi ráda), přeplácanost a primitivnost děje. Někdy mě to mrzí, jak se můj vkus mění, ale moje třináctileté já vám tuhle volbu schvaluje a vřele doporučuje i ostatní díly :) Mimochodem filmem se nenechte odradit, na to se opravdu nedalo dívat.

15.03.2014 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tak tohle mě opravdu nemile překvapilo. Už na začátku jsem se divila, jak může mít fantasy knížka o čarodějnicích a upírech přes 500 stránek, ale přesto jsem se do toho pustila. Jak tohle mohlo bavit někoho psát, když jsem se málem uzívala u čtení? Konec už byl lepší, ale prokousat se prvními dvěma třetinami byl téměř nadlidský úkol :)

15.03.2014 2 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Myslím, že ať už bych četla o Willovi a jeho přátelích sebevětší patlaninu, bavilo by mě to, protože je to prostě Will :) Stejně se ale musím přiznat, že to byl první díl série (a díky bohu očividně poslední), který jsem co pár kapitol odkládala a neshltla najednou, jako tomu bylo u předchozích. Naopak mě až štvala trivialita celé knížky, a ano, celá dvanáctka je vlastně taková kopie, která má u čtenářů vyvolat nostalgii, což se u mě sice povedlo, ale stejně tak přišla i jistá dávka zklamání, že to John nechal dojít takhle daleko a nesekl s tím už po desítce. Upřímně si myslím, že žádná Královská hraničářka a ani Ztracené příběhy nebyly nutné. Připadám si jako největší rouhač, že takhle kritizuji knížku jedné z mých nej sérií, ale je to tak, jak to je. To ale neznámená, že si prvních deset dílů nenašlo v mém srdci místo už napořád a já se k nim co chvíli zase nevracím, nemyslete si ;-)

15.03.2014 4 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Upřímně? Není to špatné, ale ani dobré. Je to prostě nijaké. Autorčin styl je mírně řečeno jalový, přestože jsem u knížky tohoto žánru nečekala žádné velké rozepisování, občas mi přišlo, že čtu jenom nějaký scénář, bez jakéhokoliv delšího popisu nebo rozvinutého charakteru alespoň hlavní postavy, prostě nic. Tajemství Elly a Michaela ( které tedy bylo opravdu "tajemné" ) mi nic moc nepřineslo, ale zase ho neřadím mezi bůhvíjaké propadáky, takže tři hvězdičky jsou akorát :-)

15.03.2014 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Jako odpočinková četba dobré, námět víc než zajímavý a sem tam nějaká ta hlubší myšlenka tomu taky přidala. Trošku mi tam chybělo nějaké to drama, akce, vyvrcholení,... Jsem zvědavá na autorovy další počiny, našlápnuto má dobře :)

10.03.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Na Hvězdy to nemá, to je jasné, přece jenom je to prvotina. Oblíbila jsem si autorův styl psaní, není to jen takové to bezduché plácání a přestože se jedná o knihu pro mládež, najdete v ní nejeden podnět k zamyšlení. Teď mě, prosím, neukamenujte, ale trošku mi přijde, že J. Green sází na dojemnou sílu smrti a bez ní by tato kniha byla úplně o ničem. Ráda bych si od něho přečetla něco, kde nikdo neumře, abych to mohla posoudit. Psát ale umí, o tom žádná.

10.02.2014 4 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Knížku jsem si vybrala kvůli zajímavému prostředí, ve kterém se odehrává, nic podobného jsem ještě nečetla. Koně mi nijak zvlášť neimponují, avšak tyhle divoké, nespoutané a nebezpečné vodní bytosti mě bavily od začátku až do konce. Po autorčině sérii o vlkodlacích jsem váhala, ale tímhle si mě Maggie Stiefvater získala. Super.

10.02.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu nehodnotím, protože i když na mě zapůsobila, otřásla mnou a znechutila mě - přesně jak bylo v plánu, nic na tom nemění fakt, že první polovinu jsem se pořád marně pokoušela začíst a druhou jsem se prokousala čistě proto, abych věděla, jak to dopadne. Jsem ráda, že kniha vyšla a že jsem si ji přečetla, takovýchto životních příběhů není nikdy dost a čím víc jich člověk zná, tím víc ho odrazují.

09.02.2014

Riallina hra Riallina hra Patricia Briggs

Na Riallinu hru jsem byla strašlivě zvědavá, chtěla jsem se podívat, co Patricia vydala dřív, než se pustila do vlkodlaků a nemůžu říct, že by mě kniha zklamala. I když autorka udělala od té doby ohromný skok, příběh byl napínavý a ze zajímavého prostředí, takže za mě rozhodně palec nahoru :)

09.02.2014 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Knížku jsem si vybrala, protože jsem viděla film a opravdu mě vzal za srdce :) Celou dobu jsem si myslela, že vím, jak to skončí a ono ejhle, vůbec to tak není. Nedokážu říct, který konec mi přišel lepší, jestli ten původní, nebo ten ve filmové verzi, každopádně příběh je to víc než silný a hrozně se mi líbil autorčin styl. Určitě to není poslední dílo, které od ní čtu :)

09.02.2014 5 z 5

Poslední světlo Poslední světlo Alex Scarrow

Jediné mínus bych viděla v lehce utahaném začátku, jinak nemůžu vytknout ani ň. Ke konci mě kniha úplně pohltila a po dočtení jsem měla chuť jít nakoupit hromadu konzerv a vybudovat si doma kryt. I když je to v podstatě scifi, ta hrozba je natolik reálná, že nahání husí kůži.

27.01.2014 5 z 5