Iva095 Iva095 komentáře u knih

Nerozlučné Nerozlučné Simone de Beauvoir

Další klasika, která mě ze začátku bavila, ale pak mě postupně začínala nudit.

23.04.2024 2 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

U autorčiných knih jsem si zvykla na to, že jsou hodně o rodiných vztazích a celkem dlouho trvá než se začne pořádně něco dít.
I přesto že né každý díl mě bavil tak jsem si tuto sérii oblíbila.
Vraní oko patří rozhodně mezi ty lepší díly. Příběh jsem si moc užila.
Doufám, že se dočkáme dalšího dílu

21.04.2024 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kniha vypadá jako krátká jednohubka, ale i přesto mi dala zabrat a jsem ráda, že se mi jí podařilo dočíst.

20.04.2024 3 z 5

Deníky Deníky Virginia Woolf

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a moc si nedokážu představit jak dlouho bych ji četla.
Deníky jsou hodně o autorčině tvorbě, jejím přemýšlení když knihy psala, jak s kažkou knihou bojovala a i jak byla kritická a to ne jen ke své tvorbě.
Od autorky jsem ještě žádnou knihu nečetla, ale určitě se do nějaké pustím.

18.04.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tento díl byl super. Společně se Zmizelou v mlze mě tento díl bavil zatím nejvíc.

16.04.2024 5 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Další skvělý díl. Logan mi jako hlavní hrdina dokonale sednul.
Příběh byl napínavý, vtipný a pěkně se četl. Těším se na další díl.

15.04.2024 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tato série mě baví, ale pořád nejsem moc schopná jí hodnotit jako detektivku.
I v tomto díle strašně dlouho trvalo než se Josef Bergman objevil na scéně a začalo alespoň nějaké vyšetřovaní.
I tento díl byl spíš drama různých rodin se špetkou vyšetřování a hodnotím ho jako jeden s těch slabších dílů.

13.04.2024 3 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

K této knížce jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Jedná se o kraťoučký milý dětský příběh, který potěší i dospělého člověka.

12.04.2024 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Kniha se četla skvěle. Příběh odsýpal. Hlavní hrdina je velký sympaťák.
Celá kniha je zaměřená pouze a jenom na vyšetřování. Není tam hromada zbytečných postav.
Za mě super.
Druhý díl už mám připravený

11.04.2024 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Už bylo načase zakončit celý příběh z Vélinem. Začínalo to být na mě už celkem zdlouhavé a přestávala jsem se soustředit.
Černá píseň byla o dost lepším závěrečným dílem než Královna ohně.
Z vedlejších postav jsem si oblíbila jen Nortaha a tak nějak jsem doufala, že se mi podaří oblíbit si i Šerin, ale to nevyšlo štvala mě celou dobu.
Autorovi knihy se skvěle čtou a já se těším na pokračování Úmluvy oceli.

07.04.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

"Ztratí-li drak svého jezdce, je to tragédie. Příjde-li jezdec o svého draka nepřežije."

Na tuto knihu jsem se těšila fakt hodně, ale trošku jsem se bála, že mě ten příběh zklame. To se naštěstí ani náhodou nestalo. Bylo to boží.

Co se mi na knize líbilo? Všechno
+ odvážná a chytrá hlavní hrdinka
+ skvělá romantická linka
+ draci a jejich sarkasmus
+ skvěle propracovaný svět
+ fajn vedlejší postavy

Na konci celého příběhu mi spadla brada protože to jak to skončilo to jsem vážně nečekala.
Jediné mínus je že ještě není přeložený druhý díl na který se hodně těším.
Po hodně dlouhé době jsem zase nadšená z nějaké knihy.

Doporučuji.

03.04.2024 5 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Zpátky ve světě Vélina Al Sorny tentokrát si myslím, že se jedná už jen o duologii.
Já jsem si příběh užila Píseň krve nasadila laťku hodně vysoko. Troufám si říct, že Volání vlka se prvnímu dílu předchozí série vyrovnalo.
Po dočtení Královny ohně se mi už moc pokračovat nechtělo, ale jsem ráda, že jsem se do knihy nakonec pustila, protože v porovnání s třetím dílem předchozí série byl tento díl skvělý.
Už mám před s sebou akorád Černou píseň tak snad to bude stát za to.

31.03.2024 5 z 5

Odhalení Odhalení Brianna Labuskes

Jelikož jsem chtěla znát příběh Gretchen tak jsem se do knihy pustila z velkým očekáváním.
Musím říct, že jsem spokojená, příběh obsahuje spoustu nečekaných odhalení.
Kniha se pěkně četla, jen tam na můj vkus bylo moc postav a vyznat se v nich mi dalo celkem zabrat.
Jsem zvědavá na další díl této série.

27.03.2024 4 z 5

Mladý anděl Mladý anděl Jan Karas

Další krásná básnická sbírka tohoto mladého talentovaného autora.
Maximální spokojenost.

Co chtělo srdce mé milé
Byla jen kapka radosti

25.03.2024 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tento díl mě bavil zatím nejvíc.

24.03.2024 5 z 5

Už ani slovo Už ani slovo Karen M. McManus

Autorčiny knihy mám ráda, ale tato mi moc nesedla.

23.03.2024 3 z 5

Monin kouzelný průvodce obranným pečením Monin kouzelný průvodce obranným pečením T. Kingfisher (p)

Milá, nenáročná kniha, která měla naprosto dokonalí svět a skvělou hlavní hrdinku.
Kniha se pěkně četla a na odreagování to byla skvělá volba.
Tento příběh je spíše pro mladší čtenáře, ale mě bavil i tak.
Co musím ocenit je ta krásná perníčková ořízka.

21.03.2024 4 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Strašně ráda bych knihu vychválila ale, bohužel to nejde.
Připadala jsem si jako bych četla trošku upravenou verzi knihy Za zamčenými dveřmi bylo to hodně podobné.
Kniha se četla dobře, ale chyběla mi tam nějaká originalita, nějaký moment překvapení něco co není v každém druhém thrilleru.
Vzhledově je kniha moc povedená, ale ten obsah už není nic moc.

19.03.2024 2 z 5

Atlasův paradox Atlasův paradox Olivie Blake (p)

Líbil se mi první díl a líbil se mi i tento.
Je to sice úplně jiné fantasy než na co jsem zvyklá, ale vůbec mi to nevadilo.
Nejvíce jsem si oblíbila Tristana a Nica a Parisa mi lezla na nervy úplně stejně jako v předchozím dílu.
Kniha se skvěle četla, jen je škoda. že to ho tam nebylo moc o té Společnosti.
Konec byl zase otevřený tak jsem zvědavá na další díl, který by měl být i závěrečný.

15.03.2024 4 z 5

Kopí protne vodu Kopí protne vodu Simon Jimenez

Příběh se mi moc líbil, ale kdyby byl pouze o Keemovi a Junovi tak bych si ho užila o hodně víc.

Kniha se krásně četla, je rozhodně originální a pro mně je velkým překvapením.

Jednu hvězdičku ztrhávám za to obrovzké množství vypravěčů, kteří mezi s sebou takovým zvláštním způsobem přeskakovali.

12.03.2024 4 z 5