Iva095 Iva095 komentáře u knih

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

"Nejsou silnější zbraně než slova."

Jako první musím ocenit vzhled knihy obálka i ořízka jsou moc pěkné.
Věk přízraků je historický román s trochou fantasy. Příběh se odehrává v čechách v Olomouci.
Kniha se pěkně četla. Jedná se o krásný, originální a čtivý příběh.
Rozhodně stojí za přečtení.

06.10.2023 5 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Samotnou mě překvapilo jak moc se mi tato kniha líbila.
Helena se snaží najít sama sebe a pochopit co od života vlastně chce.
Uvažování Heleninýho manžela Martina mě dokázalo pořádně vytočit ("sní jenom spím, ale tebe miluju") to jako fakt.
Souhlasím s tím, že příběh připomíná trošku romantické útěky.
Kniha se krásně četla má krátké kapitoly což mi maximálně vyhovuje. S každou stránou mě víc a víc zajímalo jak se Helena vypořádá se svým životem.
Pěkný příběh.

"Myslím, že se člověk musí umět ke všemu postavit čelem a neutíkat před pravdou."

"Když se člověku zhroutí svět, nemůže být tak zatraceně zodpovědný."

04.10.2023 5 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

I přesto, že nejsem moc velký fanoušek fantasy od českých autorů tak si jednou za čas nějakou přečtu a Trnitá kletba mě nalákala svojí obálkou a anotací.

Zajímaví příběh to rozhodně byl. Kniha se i pěkně četla. Ale abych řekla pravdu tak že bych byla nějak moc nadšená tak to nejsem. Na můj vkus až moc dlouho trvalo než se začalo něco dít.

Začíná tu i jaká si romantická linka mezi Elin a Epinem, která zatím není nic moc, uvidíme v druhé části knihy jak se to bude rozvíjet.

S čím jsem trošku zápasila tak byla výslovnost různých jmen a názvů než jsem si všimla že je na konci knihy slovník pak už to takoví problém nebyl.

První část této knihy hodnotím jako průměrnou a jsem zvědavá na část číslo dvě. Doufám že na ní nebudeme čekat příliš dlouho.

03.10.2023 3 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Z jednoho vězení se dostala a v dalším skončila.

Na začátku jsem chvilku bojovala s tím abych se začetla, ale jak se mi to podařilo tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Brexley je tak trošku superhrdinka a Farkas je prostě dokonalost sama. Bez koho by to nebylo ono je Mrňouska a Opie, nejvíce vtipných situací tak bylo s nimi.

Těším se na pokračování doufám, že na něj nebudeme čekat zase celý rok.

28.09.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh malého prince jsem četla už několikrát a určitě se k němu ještě několikrát vrátím.
Mohu jen a jen doporučit.

"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."

26.09.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Ze začátku jsem měla chuť tento příběh vzdát, vůbec mě nebavil, měla jsem problém se začíst. Tak přibližně v polovině jsme se konečně ponořila do děje, ale kniha mě pořádně začala bavit až ke konci.

23.09.2023 3 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Kniha je rozdělena na čtyři části, ty první tři mě bavili a u té čtvrté už jsem se začínala trošku nudit a to je u důvod proč nakonec dávám 4*.

"Né každý, kdo na tebe bude sladký jako med, to s tebou myslí dobře, to si pamatuj."

22.09.2023 4 z 5

VAMPS: Čerstvá krev VAMPS: Čerstvá krev Nicole Arend

Vamps prestižní škola pro upíry, na kterou nastupuje hlavní hrdina Dillon jakožto jediný dhrampír.
Rozhodně se nejedná o nudný příběh. Kniha se pěkně četla, děj plynul celkem svižně.
Těším se na pokračování.

20.09.2023 5 z 5

Pro mladší čtenáře asi dobrý. Mě to po chvíli přestalo bavit. V této sérii určitě pokračovat nebudu.

19.09.2023 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Soukrová škola Heathcrest na kterou chodí děti, kteří mají bohaté rodiče. Nesmí chybět ani tajné kluby.
Sám o sobě byl příběh skvělí, ale konec se mi vůbec nelíbil.

12.09.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další díl ze série s Kim a já jsem opět nadšení.

09.09.2023 5 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Od autorek jsme četla Neexistenci, s které jsem byla nadšená.
Mám ráda Lgbt knihy, ale zase nejsem fanoušek romantiky od přátelství k lásce. Jednoduchý, nenáročný příběh u kteréro není třeba přemýšlet co se asi tak stane, protože je to celkem jednoznačné. Myslím, že 4* jsou tak akorád.

07.09.2023 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Jediný s kým jsem měla problém byl Travis, ten mi ale vůbec nesednul. Ale jinak zase skvělý, čtivý a napínavý příběh. Naprostá spokojenost.

04.09.2023 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Skvělí díl jako všechny předchozí. Kim i celý její tým jsem si oblíbila. Tato série mě celkem dost baví.

02.09.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První seznámení s Robertem Hunterem a jeho parťákem nebylo vůbec špatné. Ale myslím si, že další díly by mohli být o něco lepší, proto dávam 4*.

31.08.2023 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Moc nevím co k tomu říct. Asi jen další skvělí díl.

28.08.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí případ Kim a jejího týmu, tentokrát vyšetřují únos malých holčiček. První dva díly byli skvělý, ale tento byl ještě lepší.

26.08.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha se četla úplně sama, ale i přesto mě první část moc nebavila, ale jak jsem se dostala k druhé části tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnou. Až do poslední chvíle jsem vůbec netušila jak to celé dopadne. I přesto, že za mě byla první část trošku slabší tak ta druhá a třetí to úplně vklidu dohnali. Skvělé čtení.

25.08.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Některé části mě bavili a některé mě zase nudili. Bohužel těch nudných částí bylo víc. První díl se mi líbil víc.

23.08.2023 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Detektiv inspektor Kim Stoneová vs psychopatická psychiatrička Alexandra Thorneová.

Nemám co vytknout. Myslím, že mám před sebou celkem dlouhou sérii kterou si budu rozhodně užívat. Těším se na pokračování.

19.08.2023 5 z 5