Ingenír Ingenír komentáře u knih

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Již dlouho jsem nebyl tak nadšený z České knihy a ryze Českého příběhu. Tato zatím trilogie space opery je to nejlepší, co naši spisovatelé kdy napsali. Pan Hlávka a spisovatelka Jana Vybíralová se našli a jejich příběh je dechberoucí, dobrodružný a zavede nás po hlubin vesmíru. Teprve nedavno jsem zjistil, že se připravují ještě dvě knihy. Už teď se nemohu dočkat.

22.09.2019 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Tohle se velmi povedlo. Perfektní, přehledné, i když se jedná o čtyři světy, čtenář vždy ví, kde je. Příjemné postavy, celkem dost jich je kladných a u těch záporných tak nějak netušíte, kdy budou kladné a kdy ještě zápornější. Dobrá opera, jen tak dál.

25.06.2019 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal do děje. Ta míchanice normál - rusalka, mi zpočátku připadalla nepřirozená. Pak se to dramaticky rozjelo a už jsem v tom lítal. Spisovatelčina prvotina a nebalo to špatné. Nakonec povedená směs krimi a fantasy. Musím pochválit přebal knihy - to se také povedlo. Jisté chyby to má, není to stoprocentně dokonalé, ale vřele doporučuji.

09.05.2020 4 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Famózní pokračovaní světa Algoru. Pan Hlávka je borec a se svými postavami to prostě umí. Opět vše krásně přehledné, čtenář se neztrácí v ději a hlavně zde nejsou žádné nudné pasáže. Tleskám. Perfektní space opera.

29.07.2019 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Přímej rozjezd, který jen brzdí Reis. Jeho vstupi do děje se staly pro mě utrpením. Uvažoval jsem, že dám jen tři hvězdy, ale zas tak moc se mi nechtělo kazit celkem dobrou sérii. Co mě však docela nasralo je zjištění, že i když Darynda Jones již napsala další dvě knihy s Charley Davidsonovou, série má v Čechách útrum. Opět zvítězila moc nad penězi oproti slušnému příběhu. Díky pane Dobrovský......

03.03.2019 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Tohle se mi strašně líbilo. Zapamatovatelné postavy, příjemné prostředí, sranda a dobrodružství. Koukal jsem, že pan Urban zatím nic jiného nenapsal, než Pragocalypsu, ale ten člověk má šmrnc a věřím, že dodá další povedené příběhy.

11.06.2016 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Tohle je uvolněnější bez zbytečných zaláskovaných pasáží. Děj se posouvá, hlavní hrdinka je tvrdší a zdá se, že i akčnější. Dobře se to četlo, čtenář si u toho odpočině, pobaví a možná i něco jiného. Pomalu se dozvídám, že už jsou napsané knihy pět a šest, ale u nás je asi nikdo nevydá. Jak tipické pro Český knižní trh.

05.01.2019 4 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Četl jsem hodně Českých spisovatelů a spisovatelek, ale u pana Urbana jsem překvapen. Vlastně přišel úplně s něčím jiným, než třeba Jiří Kulhánek. Ten používá klasickou akci a černý humor. Jan Urban dokázal do svého příběhu vložit lidský faktor. Ano, přidal pár bohů, pár nadlidí, ale drží se při zemi a to já oceňuji. Krav padlých andělů se mi velmi dobře četla a určitě ji ještě dám. Ale nejdříve třetí část této trilogie.

17.06.2016 5 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Je krásně poznat, jak se pan spisovatel posouvá. Toto je asi nejlepší dílo z těch všech čtyř příběhů. Sice je to trochu prodlužované, ale zase se můžeme těšit na další příběh. Mě se to četlo velmi dobře a rychle. Klasické postavy, ubylo lehce zbytečných hlášek, které mi možná i chyběly :-) ale přeskočily ten rušivý moment samosatného příběhu. Těším se na další.

28.01.2017 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Miluji Kinga a jeho syn Hill jde perfektně v jeho stopách. Po pár psaných příbězích se vrhnul na komiks a je to bomba. Erotika, napětí, dobrodružství, krev a magie. Co dodat? Hurá na další díl, tedy proč ne, když už jsem do toho vložil celé jmnění.

17.06.2016 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Tohle vypadá slibně. Perfektní první příběh z této série. Celá ta čtyřčlená parta se mi velmi zamlouvá. Vtip, akce, dobrodružství a sem tam i nějaká ta magie. Rozhodně se vrhnu na další.

14.11.2020 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Bomba. Tedy ne tady, ale ta kniha, ten příběh - to je bomba. A to jsem teprve u prvního příběhu. Válel jsem se smíchy a brečel štestím. Tohle je ta správná atmosféra. Černý humor, akce, mimozemšťani, nasraný srnky - prostě paráda.

16.08.2016 5 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Vypadáto, že se série dobře rozjíždí. Víc překvapení, více srandy a možná i víc napětí. Pan Nečas to pojal tak trochu po svém a pokud to čtenář přijme, slušně se pobaví.

23.08.2021 4 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Pan Pavloský prostě umí. Příběh má akci, jiskru, napětí a celkem povedený konec.

07.03.2021 4 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

Jo, paráda. Vůbec žádné zklamání. Sice jsem čekal tvrdší konec, ale i tak se pan spisovatel trefil do mého gusta. Ta úvodní pasáž se mi líbila víc, ale finále jsem si také užil.
Našel jsem i tři povídky na dané téma. V jednom nejmenovaném časopise vyšly jako přílohy. A také nejsou špatné. Jen škoda, že sem nejdou vložit a že třeba nevyšly jako doplněk k poslední knize.

14.11.2020 5 z 5

Soumrak Camelotu Soumrak Camelotu Karolina Francová

Mám rád tyhle přechody. Vlastně dvojice Žamboch & Procházka vytvořili svět, kde se může stát cokoliv. Tohle má obrovský potenciál, ale jak jsem si tak četl v komentářích na další knihy, potenciál nebyl využit a duo zakladatelů se lekla, co to vůbec stvořila. Ona i Karolína Francová se tak trochu minula účelem, vložila do JFK trochu cestování časem, červenou knihovnu a dokázala, že se dá napsat Kovář bez humoru. Ale i tak je to čtivé, nepostrádá to logiku a hlavně je to stokrát lepší než Naganty a vlčí máky.

27.12.2019 4 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Panu Kulhánkovi se nedá nic vytknout...stop - dá !!! Proč nedopsal tuto trilogii? Je to snad nejlepší dílo, které jsem od mistra četl. Naštěstí se moudře pan Moudrý rozhodl a dílo dodělal. Cynik je úžasné, vtipné a mimozemské dobrodružství a já jsem jen zvědav, jak se s tím spisovatel Martin Moudrý porve. Snad to bude vidět a nebude to "paladin".

27.10.2016 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Byl jsem velmi překvapen touto knihou. Skoro bez reklamy se dostala na Český trh a jak se rychle objevila, tak se rychle dostala do výprodejů. Já si ji koupil a strašně se mi příběh líbil. Plné zajímavých mimozemšťanů, krve, dobrodružství a je to v některých částech i šíleně akční. Já se prostě bavil. Takovéto příběhy mám rád.

16.06.2016 4 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Je to první kniha a kdoví, kolik jich bude. Je proto jasné, že příběh musí nějak začít. Pan spisovatel nás tu tímto způsobem musí seznámit s postavama, které budeme potkávat v celé sérii. A tudíž se zdá první kniha dost roztříštěná. Doufám, že druhý příběh už bude ucelenější. Jinak se mi to zdá obsáhlé, hektické a jako vždy je tu spousta postav. A stejně jako v pragocalypse, dokazuje pan spisovatel, že dokáže pracovat z mnoha fragmentama...

09.11.2022 4 z 5

Dlouhý černý úsvit Dlouhý černý úsvit Jiří W. Procházka

Nejhorší příběh, který jsem od pana Procházky četl. Totálně zakopal perfektně rozjetou sérii. Pokud to chtěli tvůrci ukončit, rozhodně to nemuselo být tímto stylem.

29.05.2021 1 z 5