iiiccc iiiccc komentáře u knih

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Jan Bezzemek za pomoci dalších upírů a lidí pokračuje v boji proti kartanské nadvládě. Tentokrát už je jejich nepřítelem číslo 1. Zase to bylo napínavé, akční a místy vtipné, ale prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky. Uvidíme, co přinese třetí díl.

18.01.2021 4 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Prvních asi 90 stran z pohledu Sophie mi připadalo zmatených, divných a prostě jsem se vůbec nedokázala začíst a zvažovala, že knihu odložím. Jenže pak přišlo vyprávění Frantze. Tohle budu trávit hodně dlouho, ač mi pár Frantzových kousků připadalo už trochu přitažených za vlasy. Nevím, jestli jsem spíš rozhořčená nebo smutná, v každém případě mám hodně o čem přemýšlet.

18.01.2021 5 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Kniha je vyprávěna ve dvou dějových linkách. Po tom, co se to stalo a před tím, než se to stalo. TO je napadení dvanáctileté Cory místní legendou, Josephem Whitterem, kterému by ale mělo být kolem devadesátky, kdyby žil. Což nikdo neví. Cora tvrdí, že si s Josephem píše. Jenže kdo vlastně Coře píše? A jak to, že zná tolik reálií, včetně dosud neobjasněných zmizení mladých dívek a dalších podrobností, o kterých nikdo neví a které všechny předává Coře? A kdo jí teda ublížil? Podezření postupně padá na všechny postavy, až je případ poněkud zvláštním způsobem uzavřen. Thriller s mysteriózními prvky, který mě bavil. Bohužel konec pokládám na nevydařený a zkazil mi celý pohled na knihu, kterou bych jinak doporučila.

18.01.2021 4 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Jarvi je opravdu antihrdina a ještě ke všemu silně nesympatický. V průběhu knihy si mě sice trochu získal, díky vytrvalosti a schopností dělat si ze sebe legraci, ale i přesto mu příliš nefandím. Ale mám ráda námořnické příběhy a prostě celkově mě ten příběh úplně pohltil. Z finálního zvratu se mi roztřásla kolen a těším se na další díl.

16.09.2020 4 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Osud a náhoda svedou na silvestrovské party dohromady tři nespokojené ženy. Gemma má úžasné manželství, skvělé děti, ale trápí jí, že je jenom žena v domácnosti. Saffron je rozvedená a nešťastná v práci. Caitlin zemřela matka, ukončila psychicky náročný vztah a musí začít od začátku. Všechny si myslí, že hůř už být nemůže, ale nový rok je krutým způsobem donutí prohloubit své pomyslné dno. Příběh se dobře čte, má švih a drží se nohama na zemi.

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Věděla jsem do čeho pravděpodobně jdu. Ale že to bude až takhle ploché? Nudilo mě to a ve své podstatě to vlastně ani trochu sexy nebylo. Dvě hvězdičky za to, že jsem některé pasáže musela kolegům v práci prostě přečíst nahlas a některé obraty u nás zlidověly. Třeba "úžasně velká prdel" a "Ach, ano".

02.07.2020 2 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Hlavní hrdinka Sarah není tak úplně spokojená. A to proto, že její život ovládá bolest, kterou v mládí způsobila sobě i svému okolí. To se změní, když potká Eddiho. Sarah se stává Eddiem naprosto posedlá, ale on z jejího života zmizí, i když se svými přáteli v kontaktu zůstává. Proč?
Začátek je poněkud nezáživný a střídání dějových linek mírně zmatené. Poté se ovšem rozvine skvělý příběh plný lásky a bolesti.
Vedlejší postavy mi připadaly daleko zajímavější než hlavní hrdinové a jejich osud. Chápu, že se primárně jedná o romantický příběh, ale z tohohle by se dal udělat tak sakra dobrej thriller!

29.11.2019 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

S postavami jsem prožívala sílu jejich rozhodnutí, obětování i bolest a konečně pochopila jakou sílu má pro člověka i pouhý záblesk naděje.

22.09.2018 5 z 5

Farmářova žena Farmářova žena Barbara Hannay

Nebylo to vyloženě špatné, někoho tato kniha určitě potěší. Ale já jsem se nudila u všech dějových linek.

01.10.2021 2 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Knihu mi půjčila kamarádka, s tím, že je to super a měla bych si to přečíst. Příběh z Japonska mě bavil, ale že bych byla zvědavá na další kapitoly, to rozhodně ne. Příběh české Jany byl o ničem, nuda. Líbil se mi styl psaní a místy vtipné autorčiny připomínky. Když jsem kamarádce po třech měsících (!) knihu vracela a řekla své dojmy, tak mi sdělila, že už si ani nepamatuje o čem to bylo.

16.09.2020 3 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Kniha se skládá ze dvou dějových linek. První je ze současnosti a mapuje příběh asi třicetileté Sofie, které se nedaří otěhotnět a manželství se jí rozpadá. Druhá linka se odehrává na přelomu 50. a 60. let 20. století a vypraví příběh Sofiiny babičky Rachael, které se naopak daří otěhotnět víckrát, než by sama chtěla. Je tam hodně lásky, odvahy a síly. Jen je to prostě až moc červené. Trochu mě z té sladkosti rozbolely zuby.

Přezrálé moruše Přezrálé moruše Jana Klimečková

Začátek mě strašně bavil. Mladá Eva nastupuje do všeobecné účtárny v brněnské Zbrojovce, kde je prima parta. Pak se postupně dostává výš a výš, až do kapitalistické společnosti. Tahle část už mě moc nebavila, byl to vlastně jenom výčet toho, co se jí dařilo a s kým se vyspala. Na Evu jsem nezanevřela jenom z toho důvodu, že stále vzpomínala na "všeobecnou" a celý kolektiv svého prvního místo. Protože to mám stejně :)

27.05.2020 4 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

Některé povídky dobré, jiné slabší. Je to v podstatě klasika, dnes je zombie tématika úplně jinde.

11.05.2020 3 z 5

Deník Baltazara Iks - Z podzemí mezi lidi Deník Baltazara Iks - Z podzemí mezi lidi Jiří Urban

Také nerozumím negativnímu hodnocení. Je pravda, že na začátku je to takové prazvláštní a ta Baltazaří mluva dělá trochu problémy. Ale jednoho chlapce, naprostého nečtenáře, si získala příběhem i svérázným humorem. Teď pracuje na druhém díle, který prokládá už i jinými knížkami. A to je to nejdůležitější.

11.05.2020 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Shrnula bych to jako příběh o cestě za štěstím. Z části je to oddechovka, z části je to síla. Jeden rok v životě Marie vhání čtenáři do očí slzy štěstí, smutku, zoufalství a i ty od smíchu. Zápletky a jejich vyústění jsou sice silná klišé, ale prostředí loděnice vytvořilo kouzelně romantickou a nostalgickou atmosféru. Příjemné čtení.

12.02.2020 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Dobrý sci-fi příběh napsaný velmi zajímavým stylem vhodný i pro někoho, kdo není vyloženě čtenář a začne se brzo nudit. S napětím jsem očekávala nejen to, jak se bude příběh vyvíjet, ale i v jakém grafickém provedení ta další etapa bude. 600 stran přečteno za 3 dny a těším se na další díl.

23.01.2020 5 z 5

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Když mi bylo asi 6 let, přinesla mi maminka tuhle knížku, která patřila mezi vyřazené svazky ze staré školní knihovny, kde pracovala. Měla pravdu, že tohle ještě to sběru nepatřilo. Přečetla jsem to několikrát a patřila mezi moje oblíbené.

23.01.2020 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Začátek knihy je poměrně chaotický, měla jsem trochu problém se zorientovat v postavách. Děj mě překvapil. Maličko jsem se bála, že se budeme motat kolem psychické poruchy Sarah. která jako jediná uvidí svého manžela jinak než ostatní. Jisté psychické problémy Sarah sice měla, ale takového rázu, že mi byly až nepříjemně blízké, a proto mě kniha donutila se i notně zamyslet. Jedna hvězda dolů za to, že to prostě nebylo až tak napínavé.
P. S. Zajímalo by mě, jak by vypadal život tohoto manželského páru poté, co by se vrátil do "původních" kolejí.

29.10.2019 4 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Ač příběh vypráví dospělý, je vhodný spíše pro děti. Děj se sice vyvíjí, ale plyne až nepříjemně klidně. Působí to tak, jako kdyby všechno bylo těm postavám vlastně jedno, jen se tím "problémem" zaobírali v myšlenkách.

04.10.2019 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Celou knihu jsem četla se zatajeným dechem. Opravdu jsem se bála a velmi často se dokonce ohlížela přes rameno. Změna přišla asi na posledních padesáti stranách... Závěr mi trochu zkazil dojem z knihy, a proto dávám jednu hvězdu dolů. Jinak četby nelituji, opravdu jsem si knihu užila a něco ve mně zanechala.

06.09.2019 4 z 5