hrubik hrubik komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle knížka mě dostala. Byla krásná, vtipná, smutná, krutá... měla toho v sobě opravdu hodně. Už dlouho mě žádná takhle nechytla za srdce. A za duši. I po dočtení jsem pořád součástí toho příběhu a přemýšlím nad tím vším. Je to silný příběh a určitě si 5 hvězdiček zaslouží.

27.08.2013 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tuhle knížku jsem si dlouho chtěla přečíst. A když se mi konečně dostala do rukou a začetla jsem se do ní, říkala jsem si, že to zas bude šílená romantika. A vůbec jsem netušila, co se z toho vyklube. Musím říct, že mě knížka moc překvapila, jak silné téma vlastně popisuje. A přitom byla napsaná hrozně optimisticky, dobře se četla, velmi se mi líbil styl autorky, protože spousta jejích vět mi vyvolala úsměv na tváři, a tak nemůžu než dát plných 100%. Perfektní knížka, určitě ji doporučuji.

11.08.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Příběh byl neskutečně zajímavý, nemohla jsem se od knížky odtrhnout a skoro ani nedýchala, jak to bylo napínavé. Jen ten konec mě překvapil, pořád jsem neměla pocit, že tohle totiž konec doopravdy je. Prostě jsem tam já osobně neměla žádné to "uf, hladové hry konečně skončily". Tak mi asi nezbývá nic jiného, než se hned vrhnout na druhý díl.

14.12.2013 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tahle kniha měla neuvěřitelnou atmosféru. Když jsem ji četla, jako bych tam byla, v městečku Silver Bay, jako bych sama jela na Izmaelovi a pozorovala velryby. Jako bych cítila vítr ve vlasech a slanou vůni moře. Byl to krásný zážitek a ten dobrý konec jsem si opravdu vychutnala.

23.03.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Když jsem četla tuhle trilogii, byla jsem zvědavá, koho si Katniss vybere. Peetu nebo Hurikána? Nikdy jsem nefandila milostným trojúhelníkům a nechápala holky, co se nemůžou rozhodnout. Tady jsem Katniss ale rozuměla. A při čtení těchto knížek mi došlo, že o tohle tu vůbec nejde a nešlo. Že je to o něčem úplně jiném, o něčem mnohem hlubším. A asi v tom okamžiku se mi začaly po tvářích koulet slzy, za Prim, za Finnicka a další. A za své vlastní děti, aby tohle nikdy nemusely zažít. Na světě totiž existují vážně horší hry...

19.12.2013 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Krásné, dojemné, napínavé.

31.03.2017 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Někdy je prostě příjemné snít... A tady jsem si to opět maximálně užila :-)

08.06.2015 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Jodi Picoult se s tím opravdu nepáře. Její knížky jsou prostě drsný, opravdový, krutý, úžasný. Nemám slov. Další příběh, který jsem četla jedním dechem, s každou další stránkou jsem byla zvědavější, jak tohle všechno skončí, jak to vlastně té jedné listopadové noci bylo. S hlavní myšlenkou se asi jen těžko budu ztotožňovat, ikdyž jsem se jí vážně moc snažila porozumět a pochopit ji. Konec mě překvapil. Čekala jsem jiný verdikt. No prostě hustá knížka.... Stojí za to si ji přečíst.

04.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

27.04.2013 4 z 5

Knížku jsem četla až po shlédnutí filmu, který byl pro mě jednoznačně lepší.

27.04.2013 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moje nejoblíbenější kniha vůbec! Četla jsem ji několikrát a nikdy se mi neomrzí. Pokaždé si ji dokážu užít snad víc než předtím, všímám si detailů, které mi předtím unikly a mohu si ji více vychutnat. Elizabeth je prostě skvělá hlavní hrdinka a pan Darcy... hm... která žena by nesnila o svém panu Darcym :-)

19.04.2013 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Román, ve kterém se toho zas tak příliš nestalo a přitom se v něm stalo všechno. Další dojemný a strhující příběh z pera pana Vypravěče Sparkse.

01.10.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Byl to opravdu mimořádně silný příběh, který byl zpočátku pěkně zamotaný, ale o to víc jsem si užila jeho rozzuzlení. A ten pocit mrazení po celém těle, když do sebe jednotlivé díly skládačky zapadaly... Úžasné, jak měla autorka všechno promyšlené, a nebyla by to Jojo Moyes, kdyby se nedotkla i té citlivé části ženské duše, takže jsem si i pěkně poplakala, ale konec knížky jsem četla s úsměvem na rtech a s fakt dobrým pocitem, který bude ve mně ještě nějakou chvíli příjemně doznívat.

04.08.2015 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Kniha se mi velmi líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kromě romantiky popisovala i vážná témata a musím říct, že mě chytla za srdce.

22.12.2014 5 z 5

Šance Šance Katy Evans

Asi nejsem fanynka druhých dílů. Nebo tento druhý díl nebyl prostě dobrý. Nevím. To, co bylo na prvním dílu nové, zajímavé, mě tady nudilo, ty stejné milostné scény mi vadily, stejné věty a myšlenky nebavily. Přitom by to nemuselo být špatné, kdyby... Úplně nechci tento příběh zatracovat, protože se mi jeho jádro líbilo, ale vše kolem bylo pořád to stejné dokolečka.

08.09.2014 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Moc pěkná romantická knížka, která mě bavila od začátku do konce. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí už od prvních dílů této série a tak jsem se na jejich příběh těšila. Navíc zápletka mi nepřišla ani trošku trapná, jak u některých předchozích dílů, takže jsem nemusela protáčet oči v sloup a říkat si, že holt když čtu tento typ literatury nemůžu se divit... prostě se mi to líbilo, pro mě to byl nejlepší díl z celé série.

01.08.2014 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Pro mě tahle knížka byla rozhodně slabší než první knížka od téhle autorky, kterou jsem četla (Počkám na tebe). Už to bylo na můj vkus hodně přeslazené, asi nesmím číst tolik "romanťáren" po sobě, protože pak už mi to přijde na jedno brdo a nutně potřebuji změnu žánru. Ale jinak knížku hodnotím vcelku pozitivně, dávám tak 3,5 hvězdiček.

28.04.2014 3 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Super, super a ještě jednou super! Knížka, která měla všechno, co tam chci mít. Rozesmála mě, rozplakala a donutila k zamyšlení nad svým vlastním životem. Určitě všem doporučuji.

21.04.2014 5 z 5

Klára nad propastí Klára nad propastí Beáta Matyášová

Bylo to velmi reálné, velmi emotivní. Občas jsem se u knížky smála, občas plakala. Sama jsem máma dvou dětí, stejně jako Klára mám chlapečka a holčičku, dva roky od sebe. Občas jako bych četla svůj příběh. Myslím, že každý z nás má někdy pocit, že stojí nad propastí. Jsem ráda, že jsem na mateřské do té propasti nespadla, ikdyž občas se divím, že jsem se z toho vážně nezbláznila :-)

23.01.2014 5 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Tento díl se mi líbil o malinko víc než ten první. Na to, jaký je to žánr, mi přišlo, že to konečně mělo nějaký příběh, který se mi líbil, a vůbec mi nevadilo, že to mělo takový rychlý spád, ba naopak. Samozřejmě to bylo místy hodně naivní a hloupé, ale zase tam byly chvilky, kdy jsem skoro nedýchala napětím (např. když Niké sebrali syna). Docela by mi ani nevadilo, kdyby tam nebyly ty erotické části, protože takových knížek je tu jako máku, a občas ty náznaky jsou prostě lepší, než to takhle vybalit naplno. Ale to by potom tato knížka nebyla erotický román pro ženy že. Celkově se mi to líbilo a až na pár slabších momentů, kdy jsem protáčela oči, mi to přišlo jako příjemné počteníčko :-)

15.01.2014 4 z 5