Heyhey Heyhey komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi uvěřitelná možnost reality pro nás, kteří si pamatujeme. Diky autorce za připomenutí.

30.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Při čtení mě napadly tři věci: paní spisovatelka umí skvěle psát, to o čem píše je její srdeční záležitost, musela nastudovat spoustu materiálů do hloubky. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který zahrne padesátá léta.

05.03.2021 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Na to, že je příběhu 85 let je naprosto skvělý.

01.09.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Knihy této paní spisovatelky jsou čím dál lepší. Velice jsem si čtení užila. Zápletka byla promyšlená a pěkně se postupně odkrývala, i když náznaky byly roztroušeny celou knihou.
Díky.

28.08.2020 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Chci pokračování hned! Tento příběh je jako slané oříšky. Nelze přestat.

22.05.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Obdivuji autentičnost autorčina stylu. Kniha mě oslovila víc než Rekonstrukce.

23.04.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Život není černobílý - to umí Petra Dvořáková napsat v každé své knize. V této mě překvapilo, jak byla čtivá i přes časté detaily z medicíny.

13.02.2021 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Jednoduchý vzorec, ale perfektně čtivé zpracování. Obávala jsem se brutality, ale i ta byla v kontextu příběhu zpracována dobře. Takže za mě - 100%. - a zvláště na prázdniny doporučuji.

27.07.2016 5 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Dokonalost. Bonbonek. Jako detektivka takové česky normální. Ale napad a zpracování mě nadchly.

10.11.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Originální.

09.08.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tohle bylo tak osobní, skutečné, reálné... Opravdu spíš psychologický román. Dlouho mi to uvízlo v hlavě.

18.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Opravdové.

12.05.2020 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Překvapivé. Ale výborné.

13.01.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První polovina knihy nebyla sice o ničem, ale perfektně se četla. Druhá polovina byla křečovitá a jako by k předchozí části ani nepatřila. Dočetla jsem jen ze zvědavosti. Hrůza. Dohromady slabý průměr.

03.11.2015 2 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Zajímavě postavený příběh.

28.11.2021 4 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Překrásný příběh. Vtipné, milé, neokoukané. A dotažené do konce!

23.08.2021 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Nečekaně čtivé, originální téma, romantika s mírou. Doporučuji.

06.05.2020 5 z 5

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Deset hvězd. Kniha je velmi čtivá, autor postihuje detaily, věnuje se lidem, kteří se objevují a zároveň se mu daří děj udržet pohromadě a nerozpliznout. Z knihy je patrné, že autor čerpal z mnoha zdrojů (archivy, paměti, dokumenty) a povedlo se mu utvořit plastický obraz doby. Doporučuji všem učitelům dějepisu a občanské nauky jako povinnou četbu. Díky Marku.

11.01.2019 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Čtení jsem si bezvadně užila. Neobvyklý sloh a skladba vedly k neobvyklému konci. Za mě super na dovolenou.

19.07.2018 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Od tohoto spisovatele jsem četla knih víc a myslím si, že má potenciál, ale je schopen napsat i úplný odpad. V této knize byl zajímavý nápad a pár neotřelých slovních spojení. Celek na mě dělal dojem, že je autor placený od stránky a tak posílal hlavní hrdinku z místa na místo a neustále ji nutil opakovat stejné, mírně obměněné dialogy. Takže pro mě jen vata do vlaku.

24.01.2018 2 z 5