helena842 helena842 komentáře u knih

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Knížka se mi líbila, ale trochu mě zklamala, čekala jsem, že mě vtáhne do děje stejně jako rodinná sága Vinařství od Marie Lacrosse.

14.04.2021 4 z 5

Duchové K2 Duchové K2 Mick Conefrey

Kniha, která popisuje historii dobývání K2, ale vše je popsáno velmi dobrodružně, tak že vás čtení bude opravdu bavit.

08.04.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Na smrt je opravdu geniální román, je tím nejlepším, co jsem o holokaustu četla. Je to strhující, drsný příběh, ve kterém se autorovi dle mého názoru podařilo výborně vystihnout hrůzy té doby. Příběh vás naprosto pohltí, je čtivě napsaný a velmi oceňuji autorovy znalosti té doby. Dozvíme se zde hodně o poměrech v předválečném i válečném Německu, ale také o fungování koncentračních táborů, v tomto případě Osvětimi. Navíc román neukazuje válku z jedné strany, ale dává čtenáři nahlédnout do světa SS, ale také stíhaných židů. Opravdu bravurní dílo. Doporučuji.

07.04.2021 5 z 5

Duchové K2 Duchové K2 Mick Conefrey

Výborná kniha, která dobrodružným způsobem popisuje dobývání K2.

03.04.2021 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Opravdu velmi zajímavá kniha, která popisuje hrůzy, které byli nuceni členové zvláštního komanda zažít. V knize jsem se dozvěděla spoustu nového. Doporučuji.

03.04.2021 5 z 5

Dva prstýnky Dva prstýnky Millie Werber

Opravdu velmi pěkné vyprávění, které chytne za srdce.

02.04.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Jeden z nejlepších románů, který jsem o druhé světové válce a koncentračních táborech četla. Líbí se mi, že je zde věnován prostor pro to, abychom jednání hlavních postav pochopily. Doporučuji, skvělý příběh podle skutečné události.

19.03.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Opravdu velmi povedený román, jeden z nejlepších, který jsem o koncentračních táborech četla.

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Moc hezky napsáno, kniha se mi líbila. Příběh je fascinující a inspirující, nedivím se, že se ho Krakauer rozhodl vydat knižně.

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Knihu už jsem četla dvakrát a mohu ji opravdu doporučit. Krakauer záživně popisuje okolnosti tragédie, která se stala v roce 1996 na Everestu. Doporučuji.

Útěky z pekla Útěky z pekla Roman Cílek

Velmi zajímavá kniha, která představuje pár nejznámějších útěků z koncentračních táborů, o kterých jsem už slyšela a představuje také některé další, které mi byly neznáme. Knihu doporučuji.

18.03.2021

Vzpoura v Treblince Vzpoura v Treblince Samuel Willenberg

Autor opravdu poutavě popisuje to, s čím se v Treblince setkal. Seznamuje nás s tím, jak tábor fungoval a jak plánovali vzpouru, i jeho následný útěk a skrývání. Opravdu velmi zajímavá kniha, kde jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o Treblince, o které jsem do té doby moc nevěděla.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Velmi poutavá kniha, která ukazuje životní příběh Rudolfa Hösse, až do chvíle, kdy se stal velitelem v Osvětimi a tedy strůjcem masového vraždění. Svými nápady, vynalézavostí, organizovaností a disciplínou se snažil uvést továrnu smrti k co nejvyšší efektivitě. Opravdu velmi zajímavá kniha, která nám pomůže pochopit to, proč něčeho takového byl někdo schopen.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá kniha, která ukazuje, že SSSR se napáchalo spousty hrůz podobných těm nacistickým. Román je velmi poutavě napsán a odhaluje hrůzné osudy Litevců za druhé světové války. Všem doporučuji.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opravdu úžasný příběh, který mi poodhalil okolnosti katastrofy ze sklonku druhé světové války, které jsem neznala. Příběh se mi opravdu líbil.

Můj nacista Můj nacista Veronika Singh Tudor

Knížka se skládá ze dvou částí, první je román, který se mi moc líbil. V druhé části se autorka snaží podat odpovědi na spoustu komplikovaných otázek ohledně holocaustu a nacismu. Některé úvahy mě zaujaly, ale některé už méně. Celkově knihu hodnotím kladně, bylo to zase něco trochu jiného, než jsem prozatím přečetla.

18.03.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Musím říci, že mě autorka opět nezklamala. Knihu jsem četla prakticky jedním dechem. Španělsko v padesátých letech mě z historického pohledu velmi zaujalo a román se mi moc líbil.

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Dlouho jsem uvažovala, zda po knize nakonec sáhnout, protože Růže bílá, černý les mě až tolik neuchvátil, jako jiné čtenáře. Tento román mě nakonec zaujal ještě více. Samozřejmě musí člověk vzít v potaz, že jsou některé pasáže spíše neuvěřitelné, ale řada podobných událostí se v koncentračních táborech opravdu odehrávala, jen se nestaly jednomu člověku. Jednu výtku bych však měla, a to k překladu, někdy mi vadilo, že se místo pojmu selekce používá výběr apod. Nebyly zkrátka vždy používány termíny, které jsou v rámci tohoto tématu používány.

18.03.2021 5 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Opravdu moc pěkný příběh, který ve mě zároveň vyvolal spoustu otázek ohledně autorčina života před koncentračním táborem. Doporučuji.

18.03.2021 5 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Toto svědectví mě zaujalo hlavně svou upřímností, přijde mi, že autor popisuje vše, tak jak bylo, s neuvěřitelným nadhledem. Opravdu povedená kniha.