helena842 helena842 komentáře u knih

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Opravdu velmi čtivý historický román, který mohu všem doporučit. Byla to moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední.

25.10.2021 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Opět velmi pěkné čtení, Follett prostě nezklame. Na věky věků se mi líbilo asi ze všech nejvíc, ale tento příběh také stojí zato. Nicméně musím uznat, že postav je zde opravdu hodně a někdy pro mě bylo trochu těžší se zorientovat, jinak je kniha opravdu skvělá. Těším se na Večer a jitro.

08.10.2021 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Román mě naprosto pohltil, četla jsem ho jedním dechem. Zaujal mě mnohem více než první díl, prakticky všechny dějové linie mi přišly velmi zajímavé. Ihned jsem se pustila do dalšího dílu. Autorovy znalosti historie a schopnost napsat tak komplexní a promyšlený román je opravdu obdivuhodná.

30.09.2021 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Po celou dobu čtení mě nepřestávalo fascinovat, jak moc mladá dívka tu knížku napsala. Opravdu velmi povedené, zobrazuje to jak její svět a pocity, ale také širší kontext doby, takže se dozvíte i něco zajímavého o druhé světové válce v Nizozemsku. Některé věci mě v knížce překvapily, například již v roce 1942 zde hovoří o tom, že Němci židy plynují, myslela jsem, že tyto zvěsti vyšly na povrch až mnohem později. Knížku opravdu všem moc doporučuji, je skvělá!
"Chci být lidem, kteří žijí okolo, a přitom mě neznají, užitečná nebo jim přinášet radost, chci žít ještě dál, i po smrti"!

25.09.2021 5 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Kratší, ale o to více intenzivní čtení o holokaustu. Trvalo mi dlouho, než jsem na tuto knihu narazila a jsem zato opravdu ráda. Autorovi se podařilo přiblížit čtenářům útrapy té doby. Knihu jsem četla prakticky jedním dechem.

23.09.2021 5 z 5

Vůle Vůle Jeroen Olyslaegers

Velmi zajímavé téma, které mám ráda, ale nějak mi neseděl jazyk, kterým je kniha napsána, někdy mi přišel až moc vulgární. Zároveň jsem se v knize někdy hůře orientovala, nicméně nejvíce se mi líbily části, které popisovaly události za války.

21.09.2021 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou a jsem za to ráda. Četla jsem jí prakticky jedním dechem, opravdu velmi zajímavý a čtivě napsaný příběh. Doporučuji.

21.09.2021 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Velmi inspirativní příběh o hledání sebe sama a vyrovnávání se s nástrahami života. Knížka se mi moc líbila, je to něco mezi zajímavým cestopisem a románem, který je plný dobrodružství. Za mě super čtení, které doporučuji.

19.09.2021 5 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Knížku jsem četla jedním dechem, fotografie výborně doplňují text. Místy je nicméně opravdu cítit, že je to román více než cestopis, ale knížka se mi i tak moc líbila a doporučuji ji.

17.09.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moc pěkný román, který mě velmi zaujal. Ani nevím proč, docela dlouho mi ležel doma, než jsem se k němu dostala a jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala, přečte se prakticky jedním dechem. Vždycky mě děj překvapil, moc doporučuji.

07.09.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Po delší době jsem narazila na knihu, která mě opravdu vtáhla a četla jsem ji prakticky jedním dechem. Je to moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Moc se mi líbí její styl psaní a dělení na kratší kapitoly. Opravdu silný příběh, který stojí za přečtení.

29.08.2021 5 z 5

999: příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Velmi zajímavá svědectví žen z prvního transportu, dozvěděla jsem se spoustu nových informací o životě v Osvětimi. Nicméně mi úplně nesedl autorčin styl psaní, na mě to bylo příliš rozvláčné a někdy mi přišlo, že se opakuje.

14.06.2021 4 z 5

Šoa Šoa Claude Lanzmann

Knížku jsem četla prakticky na jeden zátah, skládá se z nejrůznějších výpovědí přeživších koncentračních táborů, ale také těch, kteří se na uskutečňování konečného řešení podíleli. Výpovědi ukazují smýšlení lidí, případně odhalují lži příznivců nacistů, kterým dodnes chtějí věřit. Některá svědectví mě naprosto šokovala, například ta, která zobrazují nenávist poláků k židům, i přestože jsou seznámeni se vším, čím si museli projít, zkrátka jsou někteří bohužel rádi, že se většina židů po válce již nevrátila. Opravdu velmi zajímavé čtení, které mi více pomohlo pochopit, proč se holokaust mohl odehrát.

29.05.2021 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Parádní kniha, i když už jsem toho o Osvětimi četla spoustu, dozvěděla jsem se zde nové informace, hlavně o tom, jak bylo organizováno konečné řešení a jaký byl vývoj tábora jako takového. Moc doporučuji všem zájemcům o tuto problematiku.

29.05.2021 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Knih s podobným tématem jsem četla již hodně a to je pravděpodobně důvodem toho, že mě kniha nijak nenadchla a i když jsem věděla, že se jedná o smyšlený příběh, tak mi připadal spíše neuvěřitelný.

27.05.2021 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Pěkný román pro ženy, moc hezky se mi to četlo. Jak už to bývá u tohoto žánru, tak některé příchody byly méně uvěřitelné. Ale nevadilo mi to, byla to pro mě odpočinková četba. Jen mě trochu zklamal konec, přišel mi takový krátký a od některých postav bych takové jednání nečekala. Celkově se mi ale kniha moc líbila, asi zkusím nějakou další od této autorky.

07.05.2021 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Četla jsem prakticky jedním dechem, velmi dobrodružné vyprávění toho, co všechno musel autor podstoupit, aby získal vytouženou svobodu. Určitě stojí za přečtení, mám tento žánr ráda a věřím, že se dočkáme dotisku této skvělé knihy.

05.05.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Skvělá kniha, ve které autor s nadhledem vypráví hrůzy, které zažil v Majdanku a v Osvětimi. Kniha je velmi čtivě sepsaná a oceňuji, že jsem si mohla přečíst i samotnou zprávu, kterou společně s Alfredem Wetzlerem sepsali. Opravdu obdivuhodný příběh, kterým se line autorova neuvěřitelná, až nakažlivá chuť žít. Jedno z nejlepších vyprávění, které jsem o koncentračních táborech četla. Snad se dočkáme dotisku, knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale ráda bych o ní rozšířila svou sbírku.

04.05.2021 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Vzhledem k tomu, že jsem četla román Černá a purpurová, který rovněž zpracovává příběh důstojníka SS a židovky, tak to vlastně ani nemohlo dopadnout jinak, než že mě kniha zklame. Ve srovnání s Černá a purpurová je tento román spíše povrchní, nerozebírá motivy jednání jednotlivých postav a obzvláště postava Franze mi přijde upozaděná. Jinak se román hezky čte a určitě stojí za přečtení.

01.05.2021 4 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Nakonec jsem přečetla celou sérii, není to špatné čtení, ale úplně nadšená jsem z knih nebyla.

19.04.2021 4 z 5