helena842 helena842 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasná kniha, která mě opravdu dostala. Z knihy přímo čiší atmosféra vyobrazované společnosti. Všem doporučuji.

10.02.2022 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Skvělý závěr trilogie, dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavých informací a román mě opravdu moc bavil. Všechny dějové linky měly spád a opět oceňuji propojení románu a historických faktů, Ken Follett je opravdu mistr. Doporučuji všem.

07.02.2022 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Knížka mě opravdu uchvátila, opět obdivuji znalosti autora a schopnost propojit historické souvislosti s osudy hrdinů. Román je poutavý a zároveň vám rozšíří obzory ohledně této doby. Ihned jsem se pustila do třetího dílu.

02.02.2022 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Opravdu skvělý historický román, oceňuji hlavně to, jak autor propojuje historii s románovými příběhy hrdinů, opravdu výborná práce. Tuto knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem, líbila se mi snad ještě víc než knihy ze série Pilíře země. Hned se jdu pustit do dalšího dílu.

20.01.2022 5 z 5

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

Spolu se svědectvím Rudolfa Vrby asi nejpoutavěji a nejrealističtěji napsaná kniha, která přibližuje co Filip Müller musel zakusit jako člen osvětimského sonderkomanda. Za jeho svědectví mu upřímně děkuji a všem knihu doporučuji.

18.01.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem začala knížku číst, tak jsem si nebyla jistá, zda se mi bude líbit, ale s každou další stránkou jsem si ji víc a víc zamilovala :-) Je to výborné čtení, které je tak trochu jiné než předešlé knihy s touto tematikou, které jsem četla. Oprávněně má kniha tak vysoké hodnocení. Doporučuji.

18.01.2022 5 z 5

Holocaust Holocaust František Emmert

Výborná přehledová publikace, která obsahuje spoustu dobových fotografií. Doporučuji.

11.01.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Četla jsem Tatéra z Osvětimi i Cilčinu cestu a na tuto knihu jsem se moc těšila a nezklamala mě. Čtivou formou ukazuje neuvěřitelný příběh tří sester, které si prošly Osvětimí. Kniha se čte dobře, jedinou výtkou, kterou k ní mám je to, že mi běžné dialogy mezi sestrami přišly tak nějak strojené a idealistické.

07.01.2022 5 z 5

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Kniha je opravdu skvělá. Obdivuji to, že autorka nenapsala jen poutavý historický román s tematikou holokaustu, který se čte jedním dechem, ale také její obdivuhodnou znalost tehdejších poměrů v Osvětimi a schopnost tyto skutečnosti zapracovat do příběhu. Četla jsem podobných knih spoustu a za touto je vidět opravdu hodně práce a kniha mě navíc opravdu bavila! I když jsem to původně neměla v plánu, tak si přečtu a moc se těším na Houslistku z Osvětimi a také doufám, že u nás budou vycházet další knihy autorky, která důstojným způsobem připomíná holokaust. Moc doporučuji všem!

05.01.2022 5 z 5

Velká iluze Velká iluze Mika Waltari

Od Waltariho jsem četla lepší věci, ale i přesto se mi kniha líbila. Doporučuji.

21.12.2021 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Knížku jsem četla prakticky jedním dechem, ale musím říci, že Zuzanin dech se mi líbil více, měl větší spád, zde mi přišlo, že měl příběh hluchá místa. Jinak se mi autorky styl psaní velmi líbí.

17.12.2021 5 z 5

Čtyři západy slunce (Román o románu) Čtyři západy slunce (Román o románu) Mika Waltari

Za mě zatím nejslabší, co jsem od Waltariho četla. Místy mi přišla kniha zajímavá, ale místy jsem měla tendenci přeskakovat.

16.12.2021 3 z 5

Láska a tma Láska a tma Mika Waltari

Od Waltariho jsem doposud četla pouze historické romány, ale musím říci, že i tato novela mě zaujala a určitě si přečtu jeho další díla.

13.12.2021 5 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Opravdu nádherný a propracovaný historický román, až mě mrzí, že Waltari nenapsal třetí pokračování.

10.12.2021 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Opravdu úchvatný historický román, zatím asi jedno z nejlepších co jsem od Waltariho četla, i když všechny knihy byly skvělé :-) jdu se vrhnout na druhý díl.

30.11.2021 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Waltari mě opět nezklamal, moc krásný román.

22.11.2021 5 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Musím říci, že tento díl se mi ze všech líbil bohužel nejméně. Přišlo mi, že děj už neměl takový spád a zápletky mi přišly takové nucené. Škoda, čekala jsem trochu lepší zakončení trilogie.

17.11.2021 4 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Toto byl můj druhý román od autorky a opět se mi moc líbil, čtení mě bavilo, ale co mě vyloženě naštvalo je to, že anotace na přebale knihy dle mého názoru prozrazuje celý děj, což mi čtení trochu zkazilo. První díl se mi líbil více.

02.11.2021 5 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Kniha mě naprosto uchvátila, román je napsaný čtivě, přece však jinak než všechny ostatní, které jsem četla. Pro mě je to druhá knížka od Waltariho (po Sinuhetovi), ale rozhodně ne poslední.

27.10.2021 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Ani poslední díl mě nezklamal, po Na věky věků se mi z celé série líbil nejvíce.

25.10.2021 5 z 5