heczek heczek komentáře u knih

Lipová alej Lipová alej František Nepil

Odpočinkové, milé povídání p. Nepila o krásách naší České země, které obohatí a nejednou vykouzlí úsměv na tváři. Autorova úcta k naší zemi, krajanům, přírodě, tradicím a historii, je jednoduše půvabná. Prosím více takových Nepilů a více takových knih.

16.07.2021 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Knihy paní Tučkové miluji, ovšem tady jsem s formou, jakou byla napsána, trochu bojovala. Nicméně téma je to velmi zajímavé, člověk si zase trochu doplní informace a rozšíří obzor. Mrzí mě, že Brnu nezůstalo jeho světoznámé textilní řemeslo dodnes, a to, jak jsme přišli o jedinou vzpomínku na tyto rody, je více než smutné. Určitě všem doporučuji, ostatně jako každou její knihu.

05.07.2021 5 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Příjemné a klidné čtení s dějem zasazeným do středověké Anglie, jejíž prostředí je krásně vykresleno. Příběh má pomalejší tempo, ale k historické době se to hodí.

25.05.2021 3 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha stojí za přečtení, je inspirující a motivující. Koncept nestěžování si se mi líbí, autor má v mnohém pravdu. Ovšem knížka mohla být kratší, jelikož některé pasáže se stále opakují nebo mohl být alespoň zvolen jiný styl psaní.

16.05.2021 3 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Páni! Jedním slovem - neuvěřitelné!
Nepochybuji o tom, že některé pasáže jsou mírně přibarvené, přesto skládám velký obdiv za to, čím vším si Jan Welzl prošel v tak nehostinné zemi, a co vše tam dokázal!

12.02.2023 4 z 5

Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý

Knihu jsem si vychutnávala jako kousek výborného zákusku :-) Okouzlilo mě milé a poetické zpracování myšlenek a vzpomínek na dětství, dospělost, umění a cit k vlasti pana malíře. V neposlední řadě také jeho osobnost.. tajuplná s bohatým vnitřním světem, snová, s neopouštějící cílevědomostí a sebevědomím, však zároveň melancholická.. krásná!

03.02.2023 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Co jsem si z tohoto příběhu vzala bylo zamyšlení, že je vlastně groteskní, jak máme každý během jediného dne jiné starosti. Mám ráda knihy, které něčím obohatí a když už toto nemohou nabídnout, tak ať jsou alespoň čtivé. A toto tato kniha bohužel nesplňuje. Jediná věc, která se mi na této knize líbila, byla jazyková obratnost autorky.. opravdu je to psáno krásným jazykem, bohužel se tam pohybuje tolik postav a pointa i děj příbehu jsou tak nezajímavé, že o této knize nemohu říct, že by pro mne byla čtivá a že by se mi líbila...

15.01.2022 1 z 5

Mizející Beskydy Mizející Beskydy Richard Sobotka

Kniha je jakousi maličkou kronikou beskydského kraje, jeho tradic, přírody, zajímavých míst a osudů nejen lidských. Autor nám představil spoustu příběhů z různých míst, doplněné o fotografie, a mě jakožto neznalou rodačku začínající v poznávání svého kraje to naprosto nadchlo do dalšího studia regionálních dějin, a zároveň také k přečtení dalších autorských knih, kde se těmto jednotlivým příběhům věnuje více. Těším se, až některá místa, o kterých bylo psáno, prozkoumám na vlastní kůži s pokornou vzpomínkou na dávné osudy.

21.10.2021 5 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Malá knížečka plná krásných povídek z nichž je každá jedna k zamyšlení. Bonusem jsou nádherné ilustrace. Pár slz ukáplo, děkuji a těším se na další knihy!

27.02.2024 5 z 5

Knihy Ládi Zibury se čtou jedna radost, po práci je to přesně to, co potřebuji. Na chvíli opustit všechny běžné starosti a vydat se na cesty, poznávat svět a příšerně se u toho bavit.
Mínus dávám za alkoholovou první část knihy, přišlo mi to až příliš.. a plus dávám za to, že jsme toho byli v druhé části knihy ušetřeni! ;-)

27.02.2024 4 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

"Básnický protest proti soudobé společnosti v níž vzdor jásotu nad novým jarem národa nebylo místa pro štěstí prostých lidských srdcí."

Karolína Světlá si zaslouží velký obdiv za svou odvahu jít do křížku se starými dogmaty a dotknout se ve své době tak nekonvenčních témat. Přečteno téměř bez dechu. Vynikající dílo!

21.02.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Moje první kniha od p. Hartla. Oddechovka to byla příjemná, příběl byl čtivý a četl se svižně, ovšem ani jedna postava mi moc nesedla.

30.12.2022 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Velmi zajímavý a poutavý námět knihy, žel ne v úplně správných rukou spisovatele. Vše bylo ploché, nesympatické hlavní postavy, milostná zápletka k příběhu vůbec nesedla.

Po přečtení popisu jsem se na knihu vážně moc těšila , ale mám pocit, jakoby autor nedokázal uchopit toto téma a jen se jej povrchně dotknul, upozornil.. chyběla mi hloubka..

08.07.2022

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Ač na téma holokaustu bylo napsáno mnoho knih, autorka přesto dokázala napsat jedinečný a velmi silný příběh. Knihu doporučuji k přečtení.

16.01.2022 4 z 5

Magie reality Magie reality Richard Dawkins

Richard Dawkins v této knize popisuje stručně a velmi srozumitelně vědecká fakta, jednotlivé kapitoly prolíná různými mýty různých civilizací. Kniha mě bavila, poučila, některým věcem jsem díky ní lépe porozuměla. Doporučila bych ji starším dětem a všem koumavým lidem jako startovní knihu. Co mi ale přece jen trochu vadilo byl autorův až ironický ateismus. Chci říct, že různé pověry, náboženství a tradice tvořily naší společnost, odlišovaly národ od národu a je škoda vše zapomenout a odříznout ze života jako něco přežitého a hloupého. Spíš si to připomínat, tak nějak více s pokorou a nadhledem :)

12.10.2021 4 z 5

Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Fred Glueckstein

Krátký, stručný příběh osudu jedné ženy, která ústy svého syna popisuje jaké hrůzy prožila nejen ona, ale i ostatní židé, v období války. Knihu jsem si musela přečíst, neboť Mimi pocházela z Bohumína a zajímal mě nejen její osud, ale také popis tohoto města v době, kdy zde šťastně vyrůstala. Autorka českého překladu nám nabídla i fotografie jak z rodinného alba, tak i dobové fotografie Bohumína. Za to jsem ji moc vděčná.

15.07.2021 4 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Silný příběh člověka, který zažil hrůzy a s obrovskou vůlí k životu se toužebně dral po ztracené svobodě. Kniha se čte sama, člověk doslova hltá stránky. Co mě jen trochu mrzí, je rychlý konec. Ráda bych si přečetla pár stran navíc. Rozhodně stojí za přečtení.

13.04.2021 4 z 5

Mág Mág Fernando Morais

(SPOILER) P. Coelha obdivuji za to, že se nebál ukázat světu svou temnou minulost, avšak přečtení jeho životopisu vrhlo na všechny spisovatelovy knihy, které jsem četla vždy ráda, zvláštní stín. To, co všechno vyplynulo na autora z tohoto životopisu, co vše byl schopen podstoupit, jen aby si splnil svůj sen stát se spisovatelem, ta nevyrovnanost, manipulace, podlost..Těžko se mi teď jeho dobrotě věří. Je mi to líto, ale tímto pro mě Coelhova éra skončila.

25.03.2021 4 z 5

Krajiny vnitřní a vnější Krajiny vnitřní a vnější Václav Cílek

Má první kniha od pana Cílka a.. NÁDHERA. Nemám k tomu víc co dodat, četla jsem ji dlouho a pomalu, neboť jsem si ji patřičně vychutnávala. Tolik naučných myšlenek a tolik k zamyšlení.. Má duše zaplesala.

21.02.2023 5 z 5

Jánošík Jánošík Václav Cibula

Na to, že je kniha určena dětským čtenářům je napsaná velmi poutavě, proto hodnotím pěti hvězdičkami. Samozřejmě z mého pohledu, a tím, že se již nenacházím v cílové skupině čtenářů (:-)), bych uvítala obsáhlejší formu s více fakty, přesto mě nadchla a jsem ráda, že jsem se díky této knize seznámila s legendárním slovenským zbojníkem :-)

11.01.2023 5 z 5