Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Třicet let na zlatém severu

Třicet let na zlatém severu
Třicet let na zlatém severu

Dobrodružné i veselé životní příběhy slavného moravského rodáka, který přes třicet let pobýval v ruské, aljašské a kanadské Arktidě a jenž se stal na dálném severu eskymáckým náčelníkem.

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36443/tricet-let-na-zlatem-severu-36443.jpg 4.443
Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1946 ...více
Nahrávám...

Přidat komentář

Komentáře (10)

Nejprve se musíte přihlásit.
jitka704701.12.2014Hodnocení knihy 1 z 5

čtu tu samé kladné komentáře, já se bohužel nepřipijim. Mě kniha nudila a to mě cestopisy nebo obecně knihy o jiných světech vždycky bavily. Ale ono jde hlavně i o formu a styl psaní, ne jen o samotný obsah. A to mě bohužel zklamalo tak, že jsem ji odložila nedočtenou a nechala si od tatíka, kterej mi ji vlastně doporučil, dovyprávět, jak to dopadlo. A věřte, že jeho vyprávění mi bavilo poslouchat víc, než to knižní vydání. :-)

hermina00725.09.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Dobrodruh s velkým D.

_Michelle_11.07.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Zajímavá knížka o putování a netradičním dobrodružném způsobu života. Doporučiji přečíst (především Zábřežákům).

učtese17.02.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Po dočtení mám trochu rozporuplné pocity. Myslel jsem že Jan Welzl byl spíš cestovatel, který podnikal cesty na sever kvůli poznání. Takže jsem byl dost překvapen, že tam žil a pracoval tak dlouho a vzhledem k tvrdým podmínkám je to jistě obdivuhodné.Ale nějak mi nesedí ten způsob života. Je to svědectví o neskutečném drancování té krajiny a zvěře. Možná že jsem zblblej z dnešní "doby ekologické" ale to, že tam pozabíjeli co se dalo se mi prostě nelíbilo. Knize zoufale chybí mapa ve kterých se Jan Welzl nevyznal, ale mě pak chyběla jakákoli představa o těch cestách, které tam podnikal. Doufám že v nějakém příštím vydání bude slovo "živobytí" nahrazeno nějakým jiným, třeba "zásoby". Živobytí je totiž na téměř každé stránce a vytvořil jsem si k němu pěknou averzi. Ale moc nevěřím, že v se v dohledné době kniha dočká nového vydání. Nejsem si jist jak by byla dnešní generací přijata.

Jonny20.04.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Rozhdoně stojí za přečtení. Ale ze začátku a v třetí čtvrtině jsem se musel do čtení docela nutit. Nebyla to kniha kterou bych přečetl na jeden nádech - ale o některých pasážích to říct lze.

pospic11.02.2013

Kniha je to opravdu výborná. Mám ale problém, mám dělat referát (stručný, krátký, přehledný), ale nevím jak by měl vypadat. :( prosím byl bych rád kdyby jste mi někdo poslali na e-mail referát (vzor). prosím a děkuji za pomoc. e-mail: pospic.kuba@seznam.cz

orson07.02.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Smekám pomyslný klobouk. O Janu Welzlovi jsem nic nevěděl (buď jsem ve škole nedával pozor, nebo jsme to tam opravdu nebrali), upozornil mě na něj až jeden ze čtenářů mého blogu v souvislosti s Jackem Londonem. A musím říct, že ti dva měli mnoho společného - ovšem co je nejlepší, z této knihy poznáte Aljasku a zlatokopy z druhé stránky, dozvíte se mnoho fakt ze života na dalekém severu. Mě dosti potěšilo, když jsem při čtení narazil na postavy o kterých psal i Jack London. Pokud tedy máte rádi knihy a povídky Jack Londona, přečtěte si i tento román / dokument / autobiografii rodáka ze Zábřeha na Moravě.

pag12.04.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Fakt výborná!!! To jsem opravdu nečekal. Jestli to pan Welzl doopravdy prožil, tak to před ním smekám pomyslný klobouk.

Ikkju02.01.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Je to tak jak píše koubin007. Cestopisy nejsou ani zdaleka moje parketa, ale tahle kniha mě naprosto dostala. Welzl je výborný vypravěč, dobrodruh, podnikavá duše, a jeho zážitky z cesty která je na hranici uvěřitelnosti a pobytu v krajích které jsou na hranici představivosti jsou skutečně dokonalé.

koubin00711.02.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Divím se ža tato kniha zde nemá žádný komentář. Až mě to poněkud zaráží neboť se jedná, podle mě o extraordinérní knihu, jak svým žánrem, tak především formou vyprávění a nemá tudíž obdoby v historii českých cestopisů.